dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Jak można odgrodzić się od sąsiadów?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-06-28, 23:56 
Mam jako ogrodzenie panele siatkowe. Początkowo mi się podobały ale teraz bardzo przeszkadza mi to że wszystko przez nie widać zwłaszcza ruch uliczny a działkę mam przy głównej drodze :( Czy mogę coś jeszcze z tym zrobić czy konieczna jest wymiana ogrodzenia ??


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Jak można odgrodzić się od sąsiadów?
PostNapisane: 2017-06-29, 14:10 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-08-29, 09:05
Posty:29
Metod na ogrodzenie domu jest kilka ale według mnie najlepszy sposób to panele ogrodowe + tasmy + roślinność. Dlaczego? Tasmy wychodzą najkorzystniej cenowo, są do zamontowania samemu, a jeśli się wybierze z odpowiedniego sztucznego materialu polipropylenu (takie maja np. tasmy z thermoplastu) to gwarancja wytrzymałości na lata.. jeśli ktoś chce bardziej naturalnego i neutralnego efektu to należy zasadzić obok drzewka typu tuje.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak można odgrodzić się od sąsiadów?
PostNapisane: 2017-07-05, 23:22 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2014-07-02, 12:03
Posty:372
Chyba popularne teraz jest sadzenie tuj obok płotu ;)
Na pewno wymagają mniej zachodu niż żywopłot.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak można odgrodzić się od sąsiadów?
PostNapisane: 2017-07-15, 17:44 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-08-29, 09:05
Posty:29
Tuje to też dobre rozwiązanie pod warunkiem, że jest na nie miejsce. Nie zasłonią i nie wygłuszą one jednak działki w takim stopniu jak taśmy. Można też połączyć tuje i taśmy żeby osiągnąć jeszcze lepszy efekt wizualny.
Są jednak takie miejsca na działce, gdzie żadna roślinność sobie nie poradzi i trzeba znaleźć inny najlepiej jeszcze lepszy sposób. Mogą to być taśmy ogrodzeniowe thermoplast.

Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak można odgrodzić się od sąsiadów?
PostNapisane: 2017-07-30, 18:03 
bardzo fajnie to wygląda, tylko czy to kosztowne i jak wygląda kwestia montażu ? pozdrawiam


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Jak można odgrodzić się od sąsiadów?
PostNapisane: 2017-07-31, 11:12 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-08-29, 09:05
Posty:29
Zarówno wymagany metraż taśm thermoplast jak i cenę można obliczyć na ich stronie, zależy od długości jednego przęsła i jego wysokości. Jest też tam filmik instruktażowy jak zamontować taśmy, poglądowo warto zobaczyć, że to naprawdę nic trudnego i idzie bardzo szybko.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak można odgrodzić się od sąsiadów?
PostNapisane: 2017-07-31, 22:40 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2014-07-02, 12:03
Posty:372
Ebi napisał(a):
Tuje to też dobre rozwiązanie pod warunkiem, że jest na nie miejsce. Nie zasłonią i nie wygłuszą one jednak działki w takim stopniu jak taśmy. Można też połączyć tuje i taśmy żeby osiągnąć jeszcze lepszy efekt wizualny.
Są jednak takie miejsca na działce, gdzie żadna roślinność sobie nie poradzi i trzeba znaleźć inny najlepiej jeszcze lepszy sposób. Mogą to być taśmy ogrodzeniowe thermoplast.

Obrazek


SPodobało się mojemu mężowi :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak można odgrodzić się od sąsiadów?
PostNapisane: 2017-08-01, 00:41 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-08-29, 09:05
Posty:29
Ano wygląda fajnie, niewiele osób jeszcze wie o takim rozwiązaniu. Estetyczne i trwałe zniwelowanie problemu z brakiem prywatności.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak można odgrodzić się od sąsiadów?
PostNapisane: 2018-01-25, 17:15 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2017-09-16, 23:17
Posty:260
do jeszcze niedawna, wybór ogrodzenia też był dla mnie nie małym problemem, dopiero dzięki stronie http://domosia.pl/siatki-zgrzewane/ znalazłam wiele odpowiedzi skupionych w jednym miejscu, które mi pomogły


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Jak można odgrodzić się od sąsiadów?
PostNapisane: 2018-01-29, 13:25 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2018-01-25, 14:09
Posty:6
Znów temat dosyć ciekawy, jednak w sumie nie rozwinięty. Wiadomo jak jest, bez indywidualnego spojrzenia na tą kwestię nie da nic się powiedzieć.

_________________
Wszyscy musimy mieć jakieś marzenia. I nadzieję, że możemy osiągnąć coś więcej, niż mamy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO