dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Co stosujecie na zaparcia?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-06-27, 13:28 
Adept
Offline

Dołączył(a):2016-05-22, 10:49
Posty:38
Mi na zaparcia pomógł dicopeg. Tutaj mozecie troszke o nim poczytac: http://vitispharma.pl/katalog/produkt/produkty/dicopeg/dicopeg


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co stosujecie na zaparcia?
PostNapisane: 2016-08-13, 14:02 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:22
Posty:1156
wooda, wszystko rozcieńcza, 1,5 do 2 l dziennie. Warto postawić osobne naczunie z wodą by pod koniec dnia ocenić ilość wypitej.............

_________________
medicus curat, natura sanat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co stosujecie na zaparcia?
PostNapisane: 2016-10-21, 15:40 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-12-27, 10:15
Posty:39
gdy dopadają mnie zaparcia na początek sięgam po naturalne sposoby - suszone śliwki, ogórki kiszone... a gdy to nie pomaga to sięgam po czopki eva/qu które mają ten plus że zaczynają działać bardzo szybko bo po około 15 minutach od aplikacji


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co stosujecie na zaparcia?
PostNapisane: 2017-05-19, 14:52 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 11:32
Posty:491
Lokalizacja: Warszawa
czopki to dla mnie chyba najgorsza forma leku, nie jest to zbyt przyjemne uczucie, miałam zakładane czopki raz jak byłam dzieckiem i tą nieprzyjemna formą aplikacji pamiętam do dnia dzisiejszego. Jak ktoś też nie lubi się tak leczyć to lepiej wziąć tabletkę, ja sobie pomagam cholestilem max, szybko działa rozkurczowo wiec pozbywasz się uczucia wzdęcia po kilkunastu minutach, na pewno lepsze to niż czopki.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co stosujecie na zaparcia?
PostNapisane: 2017-06-06, 08:58 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2017-05-29, 12:00
Posty:4
Kupiłam sobie colon c z babką jajowatą na zaparcia i muszę przyznać że to działa, zawsze się boję w tego typu rzeczach że będą bardzo mocno działay na zasadzie przeczyszzczenia na maksa ale tutaj jest to takie łagodne i też skład jest naturalny


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co stosujecie na zaparcia?
PostNapisane: 2017-06-07, 20:08 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1642
Możesz go dodawać do jogurtów, owsianek czy smoothie rano. ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co stosujecie na zaparcia?
PostNapisane: 2017-07-26, 12:44 
Zaparcia: babka płesznik to najlepsze rozwiązanie

babkę płesznik (psyllium) kupuje się w postaci proszku lub płatków w sklepach ze zdrową żywnością lub w aptece.

Stosuj ją po 5 g, popijając dużą szklanką wody trzy razy dziennie, a po dwóch – trzech dniach Twoje problemy z zaparciami się skończą: stolec zmięknie, po blokadach nie będzie nawet śladu.

Wreszcie koniec z niepowodzeniami na sedesie, i ogromna ulga, jeśli dodatkowo dokuczają Ci hemoroidy lub pęknięcia odbytu, które jeszcze podwajają męczarnie przy wydalaniu dużych i twardych kawałków!

Sekret psyllium
Psyllium to nie lekarstwo ani nawet suplement diety.

Jest to roślina (zwana zresztą również indyjską babką lub babką płesznik). A dokładniej – to niestrawne nasiona tej rośliny.

Ale w otoczce tych nasion znajduje się nadzwyczajna substancja roślinna zwana śluzem.

Śluz to swego rodzaju błonnik, który pęcznieje w kontakcie z wodą, w wyniku czego powstaje żel. Następnie żel ten miesza się z trawionymi pokarmami, uelastyczniając je i popychając w kierunku odbytu.

Istnieje psyllium czarne i psyllium białe, ale obydwie rośliny mają takie samo działanie, ponieważ obydwie zawdzięczają swoje właściwości temu samemu śluzowi znajdującemu się w otoczce ich nasion.

Same pozytywne „skutki uboczne”
Śluz psyllium tworzy ochronny żel na błonie żołądkowej i jelitowej: nie drażni jej więc, a wręcz przeciwnie. Łagodzi choroby zapalne w jelitach: zespół jelita drażliwego, zapalenie uchyłków, wrzody dwunastnicy.

Nie wywołuje wzdęć ani gazów, w przeciwieństwie do błonnika, np. w postaci otrębów, które zaleca się na zaparcia, i jest od nich skuteczniejszy.

Nie działa stymulująco na jelita, dzięki czemu można uniknąć męczącego zjawiska uzależnienia się od aptecznych środków przeczyszczających lub herbatek z senesu albo rokitnika, które – jeśli pije się zbyt często – dezaktywują naturalne mechanizmy ruchów w jelitach (w języku medycznym zwane „perystaltyką”), a zatem na dłuższą metę – pogarszają zaparcia. Natomiast na krótką metę śluz psyllium działa mniej intensywnie w przypadku ostrego zaparcia.

Nie ma zagrożenia przedawkowania. W razie zaparcia można stosować nawet do trzech łyżek dziennie, pod warunkiem, że pije się równocześnie dużo wody. W najgorszym razie, nawet jeśli połkniesz mnóstwo psyllium, a następnie popijesz litrami wody, to wszystko spęcznieje i spowoduje ból brzucha. Ale nie ma ryzyka zatrucia.

Babka płesznik ma również mnóstwo innych zalet dla zdrowia:

Zmniejsza apetyt, wspomagając odchudzanie u osób z nadwagą.
Leczy biegunkę: to może się wydawać całkowicie dziwne w przypadku środka przeczyszczającego, ale dzieje się tak dlatego, że wchłania nadmiar płynu znajdującego się w jelitach. Działa więc raczej poprzez „regulowanie pasażu jelitowego” niż tak jak prawdziwy środek przeczyszczający.
Ponadto obniża indeks glikemiczny pokarmów, a to znaczy, że spowalnia prędkość, z jaką glukoza przedostaje się do krwi, co może zainteresować diabetyków. Po sześciu miesiącach jego stosowania obniża również ciśnienie u osób cierpiących na nadciśnienie.

Dlaczego nie mówi się o nim więcej?
Otóż właśnie dużo się o nim mówi! Jeśli zechcesz wyszukać w Internecie naturalne rozwiązania na zaparcia, psyllium wyskakuje jako pierwszy wynik wyszukiwania. A podczas wyszukiwania po angielsku, wychodząc od terminu psyllium husk („łuski nasion psyllium”, część bogata w śluz), znajdziesz dziesiątki tysięcy artykułów.

Czasopismo Nature (1), American Journal of Clinical Nutrition (2), American Journal of Gastroenterology (3) i mnóstwo innych czasopism naukowych regularnie publikują artykuły o psyllium.

Nie jest to nic nowego: psyllium było znane jako rozwiązanie na zaparcia już od X w. p.n.e., w starożytnym Egipcie, a od tamtej pory nigdy nie przestało być stosowane w krajach śródziemnomorskich.

Dziwi mnie to, że ciągle jeszcze są ludzie, którzy nadal cierpią podczas korzystania z toalety, nie stosując psyllium.

Szczególnie, że kilogram psyllium można kupić od 20 zł. Czasem trochę więcej, czasem trochę mniej, w zależności od miejsca.

Botaniczne pochodzenie psyllium
Moich Czytelników – mam nadzieję, że licznych, którzy interesują się botaniką – na pewno zainteresuje to, że psyllium to rodzaj babki wywodzący się z Indii i Iranu.

Jeśli znasz babkę rosnącą na naszych trawnikach, to z pewnością zwróciłeś uwagę na maleńkie nasionka przyczepione do kwiatu. To jest właśnie to: pięćset tych nasionek waży łącznie jeden gram. Ponieważ są czarne, to z daleka przypominają pchły, stąd nazwa psyllium, z greckiego psyllia, czyli pchła.

Anegdota na temat zaparcia
Psychologowie z pewnością znajdą jakieś tego wytłumaczenie, obciążające mnie bardziej lub mniej, ale tak się składa, że wszystkie moje dzieci miały w wieku około trzech lat niepokojące zaparcia, blokując się nawet na siedem dni.

Można by pomyśleć, że to drugorzędny problem: otóż nie.

To je boli brzuszek i pupa. A wy, rodzice, cierpicie!

Przy pierwszych dzieciach jeszcze nie stosowaliśmy psyllium i do tej pory z drżeniem wspominam te chwile nieznośnego oczekiwania i dziecięce lęki związane z zaparciem. Dziecko stęka, kładąc się mówi: „Kupa nie idzie”, „Kupa stop” i robi zakłopotaną minę. A wy, jako rodzice, cierpicie znacznie bardziej, niż gdyby to was dotyczyło.

Podajecie mu sok z pomarańczy, z jabłek, z gruszek, ze śliwek suszonych. Testujecie sałatę, szpinak, otręby – i nic.

Niecierpliwie wołacie do Niebios, niech to wreszcie wyjdzie. Próbujecie masażu, rozważacie płukanie przegotowaną wodą, oliwą z oliwek, gliceryną. To staje się obsesją. Dopóki dziecko się nie załatwi, nie jesteście w stanie cieszyć się życiem, blaskiem słońca i śpiewem ptaków. Wiecie, że to nierozsądne, że mały w gruncie rzeczy nie czuje się źle, ale to jest silniejsze od Was! Rośnie napięcie i irytacja. Za każdym razem, kiedy mijasz swojego współmałżonka, z nadzieją pytasz: I co? Udało się? Znowu nie?!

Zresztą przeczytałem pewien wymowny komentarz jednego z internautów (podpisane przez boubou3724 na forum Auféminin, zatytułowany Silne zaparcie, ratunku!) i potwierdzam – dokładnie tak jest:

„Cześć, chciałam powolutku zacząć uczyć czystości moją córeczkę w wieku 25 miesięcy i wcale nie musiałam. Już nawet nie śmiem z nią o tym rozmawiać, gdyż ma bardzo silne zaparcia. Cierpiała na nie niemal od urodzenia, ale teraz bijemy wszelkie rekordy.

Potrafi nie załatwiać się przez 4 lub 5 dni, aż wreszcie ryczy, żeby cokolwiek z niej wyszło.

Próbowałam mnóstwo rzeczy, które wcześniej działały, ale teraz już nie. Woda wysoko zmineralizowana, czopki glicerynowe, których zresztą już nie pozwala sobie wkładać.

Płukanie zapisane przez lekarza, którego nie pozwala mi wykonać, a jeśli się siłujemy, to częstuje mnie kopniakami itd.

Sok ze śliwek suszonych, ale moim zdaniem ma po tym gazy, i to wszystko, a dla niej to jeszcze gorzej, bo płacze. Jaśnie pani nie chce śliwek suszonych ani w kawałkach, ani w deserze.

Wstyd mi, gdziekolwiek pójdziemy. Zatrzymuje się, nie chce, żeby ktokolwiek na nią patrzył i mówi „kupa, boli kupa”.

Próbowałam wszystkiego, mój mąż wyjechał służbowo na miesiąc, więc dzień i noc sama słucham jej płaczów, kupa, boli… NIE MOGĘ JUŻ! No tak, nocą budzi się z bólu… Jeśli macie jakieś sposoby, podzielcie się...”

No jasne, psyllium! To właśnie przećwiczyliśmy z naszymi dziećmi, które wyszły z tego jak złoto.

Środki ostrożności przy stosowaniu psyllium
Na opakowaniu Métamucil (francuska marka) podano, że preparat ten można podawać dzieciom od szóstego roku życia. W rzeczywistości podawanie go niemowlętom razem z mlekiem z butelki w małych ilościach (mniej niż pół łyżeczki) nie jest niebezpieczne, ale można to robić maksymalnie trzy razy dziennie.

Jedyne niebezpieczeństwo związane z podawaniem psyllium dzieciom to zagrożenie uduszeniem się proszkiem. Nie wolno więc zostawiać opakowania w zasięgu ich rączek. Trzeba również pamiętać, by podawać im psyllium dobrze wymieszane z płynem i obficie je poić; w przeciwnym razie skutek będzie odwrotny: psyllium wchłonie wodę z trawionych pokarmów, dodatkowo je utwardzając.

Nie można również zapominać, że zaparcie to mimo wszystko nie jest normalny stan: może być objawem ciężkiej choroby.

Bezwzględnie należy odwiedzić lekarza w przypadku wystąpienia krwi w stolcu, gorączki, nudności, torsji albo bardzo ciemnego stolca – być może objawu krwawienia jelitowego.

Dziecko może także mieć zaparcie związane z zaleganiem mas kałowych, czyli taki ogromny korek odchodów, którego nie może się pozbyć, a który blokuje pasaż jelitowy. Tu także trzeba odwiedzić lekarza, by pomóc dziecku, a przede wszystkim nie podawać wtedy psyllium, które spowodowałoby dalsze pęcznienie żołądka i jelit, zwiększając ból.

Powyższe środki ostrożności obowiązują również w przypadku dorosłych.

---


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Co stosujecie na zaparcia?
PostNapisane: 2017-07-27, 12:14 
Adept
Offline

Dołączył(a):2017-07-26, 18:49
Posty:27
tamaraka napisał(a):
Kupiłam sobie colon c z babką jajowatą na zaparcia i muszę przyznać że to działa, zawsze się boję w tego typu rzeczach że będą bardzo mocno działay na zasadzie przeczyszzczenia na maksa ale tutaj jest to takie łagodne i też skład jest naturalny

Babka jajowata ma świetne działanie na jelita, warto własnie wybierać takie rzeczy jak najbardziej naturalne bo szkoda w siebie chemię pakować, ja pamiętam jak miałam fazę owsianek codziennie z wodą i kefirem żeby pozbyc się zaparć a tu klops i nic z tego


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co stosujecie na zaparcia?
PostNapisane: 2017-08-03, 13:10 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 11:32
Posty:491
Lokalizacja: Warszawa
ja piję naprawdę na codzień dużo ziół ale jak przychodzą zaparcia i wzdęcia to zioła nie pomagają, wtedy ratuję się cholestilem max, działa naprawdę eksperwowo, szybko przynosi ulgę bo szybko przyśpiesza pracę układu pokarmowego, można się ratować jak czujemy się jak balonik.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co stosujecie na zaparcia?
PostNapisane: 2017-08-27, 09:43 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1642
Łupiny babki płesznik ma w składzie colon c, jak dobrze pamiętam, bo kiedyś interesowałam się mocno tym składnikiem. Sama ostatnio przerzuciłam się na taki z formułą cardio, fajnie się po nim czuję. :)

Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO