dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:
Wpisz tutaj treść wiadomości. Nie może mieć ona więcej niż 60000 znaków. 

Uśmieszki
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :diabel: :krew: :alien: :aragorn: :run: :crush: :compcrush: :cygaro: :dog: :druch: :drunk: :rambo: :gilotyna: :pistoldance: :hulk: :jackass: :jedi: :kolejka: :jury: :koncert: :hit: :bullets: :newyear: :notcool: :ohno: :bored:
Pokaż więcej uśmieszków
Rozmiar:
Kolor tekstu
Opcje:
BBCode jest włączony
[img] jest włączony
[flash] jest wyłączony
[url] jest wyłączony
Uśmieszki są włączone
Wyłącz BBCode
Wyłącz uśmieszki
Podaj nazwę aktualnego miesiąca
Podaj nazwę aktualnego miesiąca:
   

Przegląd tematu - Glukozamina
Autor Wiadomość
  Tytuł:  Glukozamina  Cytuj
Znalazłem: Glukozamina – istnieje tylko jeden środek, który potrafi powstrzymać lub pokonać jedną z najgorszych chorób powodujących kalectwo – zapalenie stawów. Jest on zupełnie bezpieczny.
Czy istnieje jakiś środek mogący regenerować i odbudowywać uszkodzona tkankę chrzestna?
W praktyce niektórych ośrodków medycznych, podawanie specjalnych odżywek oraz glukozaminy i chondroityny powoduje stymulację powstawanie tkanki chrzęstnej. W informacjach pojawia się nazwisko absolwenta akademii w Stanford lekarza, Roberta Heffrona, doświadczenia ośrodków medycznych portugalskich (dr Antonio Lopez Vaza z Szpitala św Jana w Oporto) , hiszpańskich, włoskich (dr Luigi Rovati Ośrodek Rota)(biochemik, farmakolog dr Luke R. Bucci). Dr Bucci twierdz, że można pomóc w terapiach polegających na odbudowie tkanki chrzęstnej stawów w wrtrozie, rzs, zzsk, zapaleniu ścięgien, …… pooperacyjnym leczeniu urazów i zapaleniu maziówki.
Glukozamina produkowana jest przez komórki tkanki chrzęstnej. Stymuluje wytwarzanie długiego łańcucha polisacharydów, glikozaminoglikanów, odpowiedzialnych za regenerację tkanki chrzęstnej. Od 1992 roku weterynarze dodają syntetyczną glukozaminę do pożywienia koni wyścigowych, zwierząt hodowlanych i domowych.
W latach 80tych XX wieku w Portugalii, Hiszpanii, Włoszech prowadzono badania i praktykę w zakresie stosowania glukozaminy jako leku alternatywnego w wspieraniu leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów. Pięć badań naukowych oceny skuteczności glukozaminy dało bardzo dobre oceny. W szpitalu Giustinian w Wenecji potwierdzono zmniejszanie o 80% objawów chorób stawów po miesięcznym stosowaniu glukozaminy. Bardzo istotne godne uwagi są wyniki badań na uniwersytecie w Padwie w Ośrodku Badawczym Rota. Badanym podawano 1500 miligramów/dziennie siarczanu glukozaminy albo placebo. 72% pacjentów przyjmujących glukozaminę, po trzech tygodniach oceniło rezultaty jako „wspaniałe „. Tkanki badanych poddane ocenia pod mikroskopem, u „placebowiczów” charakteryzowała się typowymi ubytkami, natomiast tkanki chrzęstne suplementowanych glukozaminą wykazywały efekty odbudowy. Badania dostarczyły jednoznacznych dowodów regeneracji tkanki chrzestnej. Potwierdzono, że odczuwalne efekty zachodzą już w okresie trzech tygodni, około 5 % chorych nie odczuwa pozytywów.
Konkluzja badaczy: „doustne stosowanie siarczanu glukozaminy przez pacjentów chorych na choroby stawów, prowadzi do całkowitego lub częściowego wyzdrowienia”.
Glukozamina działa stymulująco na proces odbudowy tkanki chrzęstnej, na poprawę metabolizmu w tkance, chroniąc ja przed degeneracją. W pewnym stopniu działa przeciwzapalnie, ale przede wszystkim łagodzi ból i zmniejsza obrzęk, wzmacniając i regenerując chrząstkę w stawach, których ubytki są podstawową przyczyną bólu. Zaleca się stosowanie glukozaminy wraz z chondroidyną. Chondroidyna ułatwia dostarczanie płynów do tkanek chrzęstnych za pomocą których transportowane są do stawów substancje odżywcze, chroni stare tkanki chrzęstne przed przedwczesną degeneracją. Badania wskazują na ochronę przez glukozaminę tkanki chrzęstnej przed uszkodzeniami powodowanymi lekami przeciwzapalnymi a nawet pozwala na zmniejszenie ich dawek czy odstawienie.
Stosujemy ją zgodnie z informacjami umieszczonymi na etykietce(ulotce). Najlepiej przyjmować w czasie posiłków. Ponieważ każdy z nas jest inny, proponowana jest metoda prób (i błędów), ale najlepiej dotrzeć do osoby doświadczonej w tym zakresie. Najlepiej kontakt z lekarzem naturopatą (jest ich sporo ale w Polsce raczej w „podziemiu medycznym”).
W uwagach z badań wynika, że skutki uboczne stosowania glukozaminy są minimalne lub wcale nie występują. Około 12% badanych zaobserwowało przede wszystkim umiarkowane zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w tym zgagę, mdłości, bóle żołądka i niestrawność.
Post Napisane: 2017-11-30, 11:50
4CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

Strefa czasowa: UTC + 2


2CCCCCCCCCCCCCCCCC

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO