dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

miec czy byc?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-01-09, 14:36 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-16, 18:16
Posty:878
Lokalizacja: ja sie wzialem:D
Odwieczne pytanie: miec czy byc? Co Wy na ten temat myslicie? Zyc chwila czy lepiej biegac cale zycie z wywieszonym jezorem za kasa?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-09, 15:05 
pewnie każdy odpowie, że być - scheda idealistycznego światopoglądu. :)

a idea jak idea, w naszym świecie tylko jej pryzmat {Platon} więc i tak wielu takich co to wolą mieć :)
a jeszczewięcej takich co mówią i myślą "być" a zrobią wszystko by "mieć" :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-09, 18:10 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
ale dzięki 'mieć' można też być ;) więc wydaje mi się, że jedno drugiego nie wyklucza.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-09, 18:14 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
aGa! napisał(a):
ale dzięki 'mieć' można też być ;) więc wydaje mi się, że jedno drugiego nie wyklucza.
moze i nie wyklucza ale strasznie ciezko to polaczyc i wielu zapomina o "byc"...

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-09, 18:24 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
a jeśli nie masz, to jak możesz być? Czy żebranie i wyjadanie resztek ze śmietnika uważasz, za bycie? To już taki skrajny przypadek, ale łatwiej może będzie mnie zrozumieć. W dzisiejszych każdy dąży do tego by 'mieć' bo inaczej się nie da. Chyba, że ktoś tak jak św. Aleksy przeżyć połowę swojego życia pod schodami i po prostu 'być'. Dążysz do tego, żeby mieć, po to, żeby być.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-09, 18:36 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
A slyszalas o ludziacdh ktorzy przejechali polowe europy bez jedznia i pieniedzy? dla nich liczylo sie "byc"...jedli co znalezli, spali gdzie sie dalo, bawili sie gdzie byla muzyka a ludzie tak naprawde podchodzili do nich z usmiechem...moze dlatego ze sami im zazdroscili luznego podejscia do zycia...Powiesz teraz ze tak sie nie da na dluzsza mete...I moze masz racje, moze masz racje ze potrzebna jest kasa...Pytanie tylko czy potrafisz nie przekraczac tej subtelnej granicy miedzy "mam i zyje", a "mam ale bede mial wiecej to bede lepiej zyl"...Bo jesli ja przekroczysz to powoli zaczynasz zapominac o "byc" i popadasz w rutyne...A co to za zycie?

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-09, 18:37 
dla mnie "być" to trwać przy swoich ideałach/przekonaniach a nie być w sensie egzystować.

z takim "być" wcale nie trzeba "mieć"

przy czym "mieć" przewaznie wypacza ideały/przekonania/poglądy. :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-09, 18:40 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
ale dzięki 'mieć' możesz też realizować swoje marzenia, robić to, co naprawdę lubisz, chociaż jak już wspomniałeś, trzeba zachować umiar, by mieć choć chwilę czasu na to 'być'.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-09, 18:45 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
alinQa napisał(a):
dla mnie "być" to trwać przy swoich ideałach/przekonaniach a nie być w sensie egzystować.
Zauwaz ze to sie w jakims sensie laczy...

Cytuj:
ale dzięki 'mieć' możesz też realizować swoje marzenia, robić to, co naprawdę lubisz, chociaż jak już wspomniałeś, trzeba zachować umiar, by mieć choć chwilę czasu na to 'być'.
no wlasnie... ;-)

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-09, 18:52 
zwierzęta też egzystują a nie mają ideałów etc.
no ale fakt, trzeba egzystować by w ogóle móc zastanawiać się nad tym.

egzystować nie znaczy żyć.
egzystencja to mechaniczne zaspokajanie swoich potrzeb na rzecz utrzymania funkcji życiowych. :) np. picie, jedzenie, spanie, rozmnazanie.

życie to poznawanie świata, odczuwanie etc.

realizowanie marzeń i robienie tego co się lubi nie jest dla mnie "być" :) - może być co najwyzej wynikiem "być" ale samo w sobie w zadnym wypadku dla mnie nie jest.

"być" to trwać przy swoich postanowieniach, ideałach, poglądach wbrew wszystkim niedogodnoscią i przeciwnoscią. :)

wiadomo, że człowiek któremu brakuje jedzenia i innych środków do życia nie będzie zastanawiał się nad "być" bo priorytetem będzie dla niego utrzymanie sie przy życiu.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO