dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

tworzenie map swoich myśli
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-08-15, 14:43 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-06-17, 22:16
Posty:80
To najbardziej odpowiedni dział do tego tematu.
Czy tworzycie mapy swoich myśli? Polega to na rozrysowywaniu tego, co mamy w głowie.
Np. jeśli mamy jakiś problem, zagwozdkę i szukamy jej rozwiązania to najlepiej wziąć kartkę papieru, kolorowe długopisy i rozrysować plusy i minusy sytuacji.
Takie podejście do sprawy pozwoli nam zobaczyć problem z różnych perspektyw i znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
Ja map myśli aktywnie stosuję od niedawna. Nauczyłam się ich podczas szkolenia, które mieliśmy w firmie, a robione było przez specjalistę z May Agency.
Od tamtej pory mapy myśli rozwiązały kilka sytuacji, w których nie byłam pewna jak postąpić, np. jaki kierunek studiów i gdzie wybrać.

A wy znacie te metodę? stosujecie? :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: tworzenie map swoich myśli
PostNapisane: 2010-08-15, 16:00 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2010-08-10, 18:13
Posty:69
swietna mysl!
ja robie mape marzen i dziala swietnie :-)
bo po napisaniu, narysownaiu czy przyklejeniu zdjecia/ wycinka prasowego na tablicy mysle o tym pozytywnie i zyczenie sie spełnia

oczywiscie wiadomo ze to nie dziala natychmiast, ale waznie ejst przyciaganie pozytywnych zdarzeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: tworzenie map swoich myśli
PostNapisane: 2010-08-15, 23:17 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-08-15, 23:02
Posty:34
czytałam o mapowaniu mysli, jako technice nauki naszego mózgu, co sprzyja myśleniu wielokierunkowemu (plusy, minusy) i twórczemu (kolory, kierunki rozwiązań).
nigdy nie miałam takich zajec, ale marzy mi sie coaching w ogole jako moze studia podyplomowe..


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: tworzenie map swoich myśli
PostNapisane: 2010-08-16, 16:48 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-06-17, 22:16
Posty:80
O no proszę, nie spodziewałam się takiego pozytywnego odzewu. Podoba mi się, że też się interesujecie się tym tematem :)
Mapy marzeń tez dobry sposób na pozytywne afrimowanie sie do życia :)
Co do couchingu i studiów podyplomowych... Magma musisz się bardzo interesować tym tematem skoro chcesz mu poświęcić az tyle czasu.
wg mnie dobre są takie kilkugodzinne albo ewentualni kilkudniowe szkolenia jak to, które ja miałam z May Agency. Dostajesz wiedzę, umiejętność, jednym słowem wędkę a reszty douczasz się juz samemu.
Moja znajoma była w szkole trenerów. na początku sobie chwaliła, ale po jakimś miesiącu czy dwóch stwierdziła, że to za dużo, i że sama potrafi temat ogarnąć.
Inna sprawa, gdy chce się na takim szkoleniu zdobyć zawód i byc profesjonalnym couchem ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: tworzenie map swoich myśli
PostNapisane: 2010-08-18, 13:20 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-03-24, 12:07
Posty:10
Mi sie podoba metoda Buzana, uczyłam się tego na studiach. Ale chętnie bym poszła także na szkolenie, bo jednak to było dawno temu, a w pracy tez się mapy myśli mogą przydać. Możesz coś więcej o tej firmie i jak wyglądają szkolenia napisać?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: tworzenie map swoich myśli
PostNapisane: 2010-08-18, 23:51 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2010-08-10, 18:13
Posty:69
ja wierze w mapy marzen :-)
afirmacje :-) sile przyciagania

chodzilam, bo ostatnio musialam zrezygnowac ;( na zajecia do Andrzeja Nikodemowicza :
www.sekret-zycia.pl

jestem zachwycona tym jak zmienilam swoje podejscie do zycia ze smutasa widzacego czarn zycie zmienilam sie w cieszaca sie kazdym dniem osobe!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: tworzenie map swoich myśli
PostNapisane: 2010-08-20, 16:24 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-06-17, 22:16
Posty:80
Mapy marzeń? A to nie jest to samo co mapy mysli?
W sensie też się zapewne rozrysowuje swoje wizje siebie i plany na przyszłosć :)

A co do szkolenia z map myśli... to wyglądają one w taki sposób, a juz na pewno te prowadzone przez J. Mateńskiego, że najpierw dostajemy teorię czym są mapy mysli a później przechodzi się do praktyki i zastosowania map w życiu codziennym, ewentualnie w życiu zawodowym. To wszystko zalezy od tego na jakie szkolenie sie pójdzie.

A jakie ciebie najbardziej interesują? :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: tworzenie map swoich myśli
PostNapisane: 2011-03-06, 11:57 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-03-06, 11:49
Posty:1
Marzenia i ich realizacja http://webteksty.pl Ja realizje swoje marzenie o domu dzieki tej pracy. Mam jeszcze inne marzenia, ale to po trochu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: tworzenie map swoich myśli
PostNapisane: 2013-06-03, 13:44 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2012-12-28, 13:08
Posty:87
Lokalizacja: Warszawa
Ella napisał(a):
ja wierze w mapy marzen :-)
afirmacje :-) sile przyciagania

chodzilam, bo ostatnio musialam zrezygnowac ;( na zajecia do Andrzeja Nikodemowicza :
http://www.sekret-zycia.pl

jestem zachwycona tym jak zmienilam swoje podejscie do zycia ze smutasa widzacego czarn zycie zmienilam sie w cieszaca sie kazdym dniem osobe!


Ja także interesuje sią afirmacjami. Sporo ostatnio udzielam się na forum afirmacje. Tam można sporo informacji wynieść na temat afirmacji :) aż mi się zrymowało :D

_________________
Tania i szybka pożyczka przez internet


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO