dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

USA - ktoś był?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-10-18, 23:13 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-18, 19:41
Posty:45
Hej, mam pytanie: czy ktoś z Was korzystał z programów typu work&travel? Rozważam poważnie skorzystanie z oferty CampAmerica tego lata, jako że to dla mnie ostatnia szansa na dostanie wizy studenckiej, a kraj zza oceanu kusi,oj kusi;)Wybiorę się na pewno na organizowane przez nich targi - będą w zimie - jednak chciałabym poznać przed podjęciem decyzji wasze opinie/wrażenia/doświadczenia z pobytu w tym kraju. Mam zwrócić na coś szczególną uwagę? Czegoś się bac?;)Dodam, że pracę gwarantuje mi program, dlatego pytam o czynniki czysto z szokiem kulturowo-technologicznym związane:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-18, 23:20 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Amerykanie, to raczej prości ludzi, wiecznie uśmiechnięci, za wszelką cenę prezentują swoją sympatię do świata, w przeciwieństwie do chłodnego dystansu "tej dziwnej Europy". Ich technika również jest mało skomplikowana. Uderzają za to ceny paliwa, wyjątkowo niskie, w porównaniu z europejskimi. Służba zdrowia jest na średnim poziomie. Dużo jest osób innej rasy niż biała, i w przeciwieństwie do Europy, są oni częścią społeczeństwa, zaś u nas, robią za margines społeczny. Jedzenie raczej niesmaczne, miasta mało bezpieczne i brudne. Policja raczej nieuprzejma.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-23, 23:03 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-03-09, 23:44
Posty:35
Teraz możesz tanio bilet do USA kupić i samemu trochę pojeździć i pozwiedzać
http://www.lot.com/Info/PL/aspx/Content_17666.aspx

_________________
Ile było dni do utraty sił...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-28, 22:13 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-18, 19:41
Posty:45
Dziękuję za odpowiedź:) Kolorowo to nie brzmi, ale co mogę wnioskować po opowieściach? Trzeba samemu lecieć i zderzyć się z tą nową kulturą, poznać ludzi, popracować i wczuć się w ich skórę. ?Prawda jest taka, że żaden turysta nie jest w stanie poznać tak kultury danego kraju, jak osoba wyjeżdżająca do pracy.
Dzięki za link,ale nawet po tej przecenie bardziej opłaca mi się skorzystać z CampAmerica- całość wylotu wraz z biletem w obie strony wynosi 1290zł! Szok, szkoda, że wcześniej nie wiedziałam o tym programie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-12-08, 13:37 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-11-10, 14:39
Posty:82
Nie masz co się stresować podróżą do USA. Moim zdaniem jest to bardzo fajny i przyjazny kraj dla obcokrajowców. Ilekroć tam byłam i rozmawiałam z kimś kto na stałe tam mieszka, zawsze proponowali mi swoją pomoc, mówili o rzeczach które warto zobaczyć i odwiedzić. Bardzo podobało mi się to, że każdy jest uśmiechnięty i zadowolony i na pytanie 'how are you' każdy odpowiada "fine, thanks". Po pewnym czasie jednak zaczęło mnie już to drażnić bo to jest mimo wszystko bardzo powierzchowne, wszystko zawsze jest dobrze i ten amerykański uśmiech przyklejony do twarzy. Chociaż w porównaniu wiecznie skwaszonych min europejczyków i tak wychodzi im to na plus. Same stany zrobiły na mnie ogromne wrażenie, to, że jest tam niesamowicie tanio i przy niewielkim wysiłku można żyć naprawdę na fajnym poziomie i pozwolić sobie można na bardzo wiele. Tym łatwym życiem można się równie łatwo zachłysnąć dlatego to jest kraj dla bardzo zdystansowanych osób :) Ale wycieczkę tam polecam każdemu :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-12-17, 18:40 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-11-26, 22:47
Posty:13
ja tez mowie o wyjezdzie do stanow w samych superlatywach to dzieki ludziom ktorzy sa otwarci po prostu.
Dzieki temu kazda wycieczka to wspaniala przygoda nie wazne czy jedziesz na plaze czy na manhattan
i potwierdzam to co juz bylo wspomniane - jest klopot z jedzeniem (jedyne co dobre to sushi :P ) i czesto jest brudno i mnostwo infrastruktury pamieta naszego poznego gierka a tak poza tym to bardzo ciekawy wielki i piekny kraj i na pewno nie bedziesz sie nudzic


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: USA - ktoś był?
PostNapisane: 2011-07-20, 17:25 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-09-07, 20:55
Posty:1
Nie spodziewaj sie wiele zarobić na work&travel. Ale wiele osób wykorzystuje ten wyjazd jako sposób na wjazd do USA, a potem sie "zrywa" i pracuje gdzie indziej.


______________
Wynajem autokarów Poznań czy wynajem busów Lublin


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: USA - ktoś był?
PostNapisane: 2011-08-03, 13:39 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-12-15, 12:48
Posty:83
Osobiście nie byłem w USA i nie korzystałem z tego programu, natomiast mam znajomych, którzy przez kilka lat jeździli tam. Wszyscy wyrażali się pozytywnie o tych wyjazdach. Co do samej kasy to mówili że raczej mało przywieźli ze sobą ale za to kupili tanio sobie elektronikę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: USA - ktoś był?
PostNapisane: 2011-08-22, 11:18 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1126
nie byłam, ale jest to na mojej liście miejsc do zobaczenia ;)

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: USA - ktoś był?
PostNapisane: 2024-03-21, 22:36 
Adept
Offline

Dołączył(a):2024-03-21, 01:39
Posty:29
To było moje największe marzenie, które spełniłam dzięki wycieczce z biurem Konsorcjum.pl!!!
Zwiedziłam wielkie miasta wschodnich Stanów Zjednoczonych. Miałam wysoki standard zakwaterowania. Fajna była też degustacja win w Watkins Glen. Ogólnie mega mi się podobało, mam mnóstwo zdjęć i wspomnień - mam nadzieję, że kiedyś jeszcze wrócę do USA!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO