dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

demokracja -czy już tylko nazwa?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-02-07, 13:38 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
witam , nie mamy powodów do wstydu ,jako naród ,nasze korzenie, jak chodzi o demokracje ,sięgają głęboko w historie europy

ale czy to jeszcze demokracja czy tylko slogan reklamowy grup kapitałowych

nawet totalitaryzmy ,mimo setek tysięcy -kolaborantów,agentów -nie miały takiego ogromnego wpływu na nasze życie (wszystkie jego sfery)
ja nie jestem zachwycony faktem, ze system zdegradował mnie do rangi cyfr -pit,nip,pesel, nr;DO-regon itp ...

a wy?

_________________
nudy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 15:55 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
marbel napisał(a):
ja nie jestem zachwycony faktem, ze system zdegradował mnie do rangi cyfr -pit,nip,pesel, nr;DO-regon itp ...

musi być jakaś identyfikacja, inaczej pojawiła by się anarchia i wielki bałagan :roll:

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 16:16 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
Natty napisał(a):
musi być jakaś identyfikacja, inaczej pojawiła by się anarchia i wielki bałagan


nie zgodzę sie ,z tobą , Japończycy mieli, mieć, dowody osobiste , wyszli na ulice w proteście przeciw , zbyt dużej kontroli państwa nad obywatelem
widzisz w Japonii anarchie i bałagan?



musi być identyfikacja, bo tak, ty uwarzysz? czy musi być ,bo tak ,ci wpoili w szkole ? ze musi

to tez istotna różnica

_________________
nudy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 16:22 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
marbel napisał(a):
widzisz w Japonii anarchie i bałagan?

szczerze ? nie wiem jak jest w Japonii.
marbel napisał(a):
musi być identyfikacja, bo tak, ty uwarzysz? czy musi być ,bo tak ,ci wpoili w szkole ? ze musi

to tez istotna różnica

z tymi numerami jest łatwiej, takie to dla Ciebie bolesne że masz nr pesel czy nip ? co Ci to wadzi, w jaki sposób państwo Cię kontroluje ?

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 16:29 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
Natty napisał(a):
z tymi numerami jest łatwiej, takie to dla Ciebie bolesne że masz nr pesel czy nip ? co Ci to wadzi, w jaki sposób państwo Cię kontroluje ?


w taki - państwo jest dla mnie i ciebie , dla obywatela , nie odwrotnie obywatel dla państwa .
wiec wystarczy ci jeden numer przyznany w momencie urodzenia , a dalej niech instytucje państwa same sobie -wewnętrznie -produkuję podkatalogi do obywatela

_________________
nudy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 16:35 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
tak się nie da, jasne, w ten sposób byłoby lepiej ale tak się nie da po prostu, żyjemy w PL, nie w Japonii, u nas jest biurokracja i jedno wielkie G, dlatego lepiej zaakceptować aktualny stan rzeczy niż marzyć o niemożliwym.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 16:37 
Japonia jest zupełnie innym krajem tam mieszają się style zachodnie wschodnie i bóg wie jeszcze jakie.
Demokracja, nie jest systemem idealnym, najlepiej sprawdza się w małych społecznościach (do 1000osób) ale już w mniejszych grupach są problemy. "Gdzie dwóch polaków tam trzy partie."
Ale cóż nic z tym nie zrobimy. Prawdziwa demokracja nie ma racji bytu z uwagi na to że mimo szczytnych celów wiele osób nie zna się na tym jak powinno wyglądać państwo. (w sejmie i senacie są tego najlepsze przykłady)
marbel mówisz że państwo jest dla obywatela, a ja powiem obywatel jest dla państwa a państwo dla obywatela i jedno bez drugiego nie ma racji bytu...
By uprościć demokracje na tak szeroką skalę potrzeba w Polsce naprawde szerokich zmian zarówno w poglądach ludzi jak i państwa.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 16:43 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
Cytuj:
By uprościć demokracje na tak szeroką skalę potrzeba w Polsce naprawde szerokich zmian zarówno w poglądach ludzi jak i państwa.


a możne wystarczy ,restauracja ,starego dobrego ostracyzmu?

[ Dodano: 2008-02-09, 15:49 ]
Różowy Satanista napisał(a):
Japonia jest zupełnie innym krajem tam mieszają się style zachodnie wschodnie i bóg wie jeszcze jakie.


tym bardziej jest dobrym przykładem , ze względu na dodatkowe bariery -etniczne i mentalne

Różowy Satanista napisał(a):
mówisz że państwo jest dla obywatela, a ja powiem obywatel jest dla państwa a państwo dla obywatela i jedno bez drugiego nie ma racji bytu...



jest trochę przykładów np; bywają ,ludzie o statusie bezpaństwowca , nawet sporo - a widziałeś państwo bez obywatela - nie zgadzam sie - państwo jest dla obywateli

_________________
nudy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-17, 01:23 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
Z tego co mnie w szkole uczyli na wosie to wiem, ze demokracja w Polsce raczej mloda bardzo jest, a tutaj czytam, ze nasza demokracja siega gleboko w korzenie Europy, no no. Wlasnie z tego wzgledu, ze jest u nas mloda demokracja, dlatego tez, Polacy nie potrafia z niej w pelni korzystac. Dodatkowo ci ludzie co nami rzadza... Jednak sami ich wybieramy, wiec jestesmy sami sobie winni :) Glupota i ciemnota, ot co. Panstwo jest dla obywateli, ale to obywatele sami je tworza, wiec najlepiej cos zaczac z tym robic co nam nie pasuje, a nie siedziec i marudzic :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-17, 14:19 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
aGa! napisał(a):
Jednak sami ich wybieramy, wiec jestesmy sami sobie winni :) Glupota i ciemnota, ot co. Panstwo jest dla obywateli, ale to obywatele sami je tworza, wiec najlepiej cos zaczac z tym robic co nam nie pasuje, a nie siedziec i marudzic


Otóż nie Moja Droga, poczytaj co nieco informacji jak wygląda ordynacja wyborcza w naszym kraju, a jak w innych, o nazwijmy to - dojrzałej demokracji - to będziesz wiedzieć skąd taka a nie inna sytuacja. Niestety nie zostanie to prędko zmienione mimo szumnych zapowiedzi, ponieważ jest to najpewniejsza i najwygodniejsza opcja dla najbardziej wpływowych polityków.

Wygrywają ZAWSZE Ci, którzy mają czołowe miejsca na listach, mało kto przechodzi z dalszych miejsc.

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO