dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Studia przez internet?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-09-17, 09:01 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2010-03-17, 11:24
Posty:9
Co sądzicie o studiowaniu przez Internet? Myślicie, że po takich studiach mam szansę na uzyskanie pracy na równi z osobami, które studiowały na „normalnych” uczelniach? Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu i we Wrocławiu uruchomiła jako pierwsza w Polsce studia przez Internet i z tego co piszą na ich stronie http://www.wszib.poznan.pl/wszib/swi/ wygląda to ciekawie. Nauczanie odbywa się przez platformę internetową, trzeba tylko przyjeżdżać na sesje egzaminacyjne na uczelnie. Jaka jest wasza opinia co do takich studiów niestacjonarnych przez Internet? Ma to jakiekolwiek szanse?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Studia przez internet?
PostNapisane: 2010-10-15, 12:54 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-10-13, 14:45
Posty:10
powiem tak: dlaczego nie? jeśli potrafisz na tyle sama się zdyscyplinować, żeby usiąść nad zadaniami i spędzić odpowiednią ilość czasu przed komputerem, to jak najbardziej! :) wiem, że dużo osób po prostu nie dysponuje odpowiednią ilością czasu ani pieniędzy aby mieszkać na stałe w dużym mieście i studiować dziennie albo i też nawet zaocznie, co także wiąże się z dużymi kosztami jednak...

na zachodzie, zwłaszcza w Niemczech i Hiszpanii studia takie cieszą się coraz większym powodzeniem i dzięki temu wzrasta zarówno liczba studiujących jak i zadowolonych ludzi po prostu :)
także powiem tak: wiadomo, że najlepsze, najbardziej efektywne są studia dzienne, ale jeśli nie masz takiej możliwości, to jak najbardziej możesz się na takie też zdecydować :) powodzenia na cokolwiek się zdecydujesz! :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Studia przez internet?
PostNapisane: 2011-01-24, 16:36 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-06-17, 15:43
Posty:21
Dokładnie studia przez internet uczą samodyscypliny...

moja koleżanka studiuje w takiej formie i jest bardzo zadowolona, gdyż może bez problemów pogodzić swoją pracę zawodową i życie w UK z kształceniem na poziomie studiów wyższych w formie e-learning.

Sama właśnie planuję podjąć drugi kierunek studiów tym razem Zarządzanie w formie e-learning..nabór właśnie się rozpoczął w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, więc zbieram komplet papierów:D
http://estudia.zpsb.szczecin.pl
Myślę, że spokojnie pogodzę moją edukację na studiach dziennych z edukacją przez internet:D

zawsze na wykłady na dziennych mogę wziąć laptopa i nadrabiać zaległości na e-learningu ;p


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Studia przez internet?
PostNapisane: 2011-01-25, 11:39 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-01-07, 06:07
Posty:69
Niby pomysł dobry i zaoszczędzi trochę czasu - chociażby na dojazdy, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie e-studiowania np. elektroniki lub informatyki. E-learning może się nadawać do przedmiotów typowo humanistycznych, a wybaczcie... w Polsce (i nie tylko) większe zapotrzebowanie jest na osoby po studiach technicznych... Ale jakiemuś procentowi zawsze uda się znaleźć pracę, więc zawsze coś.

Sama jednak pewnie bym nie wybrała takiego rodzaju edukacji i bym go nie polecała, ale to tylko moje skromne zdanie. :)

_________________
Si vis pacem, para bellum...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Studia przez internet?
PostNapisane: 2011-03-04, 14:06 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-02-15, 18:01
Posty:11
Wydaje się ok, ale tylko dla osób naprawdę zdeterminowanych, które wiedzą, czego chcą. Bo po pierwsze - nie ma nad studentem bata. Wszystko robi samodzielnie, nie ma innych studentów, którzy go ciągną na zajęcia, jak ma lenia ani nie ma profesora, do którego wstyd nie przyjść na zajęcia. A jeśli ktoś będzie się obijał, to może stracić pieniądze. Znam realia WSZiBu krakowskiego i wiem, że tutaj nie ma płacisz-zaliczasz, tylko trzeba się przyłożyć. Więc może też ludzie powinni uważać, jak się decydują na te studia - to raczej nie jest dla leni.
Z drugiej strony też można robić wszystko własnym tempem. Jak ktoś szybciej/wolniej czyta, łapie i rozumie, to nie musi czekać na resztę grupy. No i łatwiej się skupić. No, jakieś plusy są.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Studia przez internet?
PostNapisane: 2011-03-13, 01:26 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-03-09, 21:41
Posty:50
A mnie sie taka forma studiowania zupelnie nie podoba. Studia to nie tylko nauka, to tez nawiazywanie znajomosci, poznawanie drugiego czlowieka. Internet Nam tego nie da.

Moim marzeniem (nietypowym, wiem:D) jest uczyc i jako nauczyciel, wykladowca (jak Bozia da:D) nie wyobrazam sobie ze nie mialabym kontaktu z ludzmi, ktorym przekazuje swoja wiedze, ze to wszystko odbywaloby sie tylko droga internetowa...

Z drugiej strony rozumiem, ze nie kazdy dysponuje wystarczajaca iloscią czasu zeby przyjezdzac na uczelnie i taka forma bardziej mu odpowiada...

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Jestem na "nie" ale to tylko moje zdanie:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Studia przez internet?
PostNapisane: 2011-05-03, 16:47 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-12-06, 14:32
Posty:2
Lokalizacja: Wołomin
Powiem jak było w moim przypadku, dostałem wyższe stanowisko które wymagało dyspozycyjności i przemieszczania się na linii Warszawa-Katowice-Kraków miałem w zamiarze iść na studia zaoczne ale soboty i niedziele min. 2 razy w miesiącu byłem w trasie, ostateczni pomógł mi e-learning w Łazarskim i jestem zadowolony skończyłem studia i nie zawaliłem pracy, niestety samodyscypliny nauczył mnie 2 semestr gdzie nieprzygotowany oblałem egzaminy potrzeba płacenia szybko mnie postawiła na prostej, ponadto przez kontakt z profesorami i poważnym spojrzeniu ich nadzieją składanym w studencie aż nie wypada łącząc się przez platformę nie mając nie przeczytanych lektur. Nie wiem jak teraz czytałem kiedyś na www.student.pl że takich platform jest o wiele więcej i coraz nowocześniejsze, dla mnie to nie był czas stracony i nie czuję się gorszy od osób które ukończyły studia stacjonarne.

_________________
Modern Talking


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Studia przez internet?
PostNapisane: 2011-05-25, 09:20 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-26, 12:23
Posty:46
ale czy takie studiowanie w ogóle nie wiąże się z jeżdżeniem na uczelnie? wszystkie zaliczenia mamy online? i jak z cenami: porównywalne do ceny studiów zaocznych??


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Studia przez internet?
PostNapisane: 2011-06-05, 12:08 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-05-31, 12:03
Posty:28
Dla ludzi z Australii git idea


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Studia przez internet?
PostNapisane: 2011-06-05, 22:44 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-06-03, 17:13
Posty:18
Może w przyszłości stanie się to standardem!!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO