dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Pochówek w... interncie?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-05-05, 19:34 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Co sądzicie o wirtualnych cmentarzach?
Np. TU


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-05, 19:52 
Adept
Offline

Dołączył(a):2007-05-04, 22:01
Posty:39
Zatkało mnie- z początku myślałam że to jakaś gra jest i za chwilę jakiś trupek wyskoczy i mnie przestraszy

Swoją drogą za niedługo będziemy brać sluby wirtualne i komunikować sie ze sobą przez czat,a zeby mieć dzieci będziemy spermę kurierem przesyłać :cry:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-05, 20:08 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
mineczka napisał(a):
Zatkało mnie- z początku myślałam że to jakaś gra jest i za chwilę jakiś trupek wyskoczy i mnie przestraszy


Niestety to nie jest gra... Wydaje mi się nawet, że ludzie poważnie traktują ten sposób pochówku.

To smutne, że nawet w takich sprawach ludzie idą na łatwiznę...
Myślę, że jeżeli to miałby być dodatek do tradycyjnego grobu, czyli grzebiemy zmarłego na cmentarzu, nosimy mu kwiaty, palimy znicze, ale dodatkowo zakładamy wirtualną mogiłę, żeby móc spisać wspomnienia, historię zmarłego oraz pozwolić na odwiedzenie jego grobu dalekim znajomym, rodzinie z zagranicy, którzy nie mogą przyjechać od niego osobiście to ok.
Ale jeżeli taki grób w internecie ma zastąpić normalną mogiłę, to szkoda mi słów...

Cytuj:
Swoją drogą za niedługo będziemy brać sluby wirtualne i komunikować sie ze sobą przez czat,a zeby mieć dzieci będziemy spermę kurierem przesyłać :cry:


Niestety, nasz świat chyba coraz bardzie zmierza w tym kierunku... :(


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-06, 01:15 
Adept
Offline

Dołączył(a):2007-05-04, 22:01
Posty:39
Chcąc sie wybrać na grób bliskiej czy znajomej osoby podchodzę do tego ze skupieniem ,gdy stoję nad grobem tej osoby wspominam czasy w których ta osoba zyła ,przypominają mi się różne sytuacje modlę się -ale jakoś przez internet nie wyobrażam sobie skupienia i powagi,możliwe ze jest to duze ułatwienie dla ludzi którzy są daleko lub są chorzy i nie mogą odwiedzić osobiście grobu bo jest to dla nich z jakiś tam powodów utrudnienie ale wolałabym się pomodlić w domu przed snem czy rano jak mi nikt nie przeszkadza niz przed komputerem


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-06, 15:04 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Z tego co zauważyłam, to ktoś założył tam nawet mogiłę Hitlera...
Jedni sobie kpią, inni uważają to za cud techniki.

Cytuj:
możliwe ze jest to duze ułatwienie dla ludzi którzy są daleko lub są chorzy i nie mogą odwiedzić osobiście grobu bo jest to dla nich z jakiś tam powodów utrudnienie ale wolałabym się pomodlić w domu przed snem czy rano jak mi nikt nie przeszkadza niz przed komputerem


Dokładnie, np krewni, mieszkający za granicą, albo starzy/schorowani mają możliwość odwiedzenia grobu zamiast zwykłej modlitwy...
Najlepiej byłoby chyba spytać o opinię te osoby, które założyły na tym cmentarzy czyjąś mogiłę - czy zrobili to dla jaj, czy na prawdę wierzą, że trzeba iść z duchem czasu...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-07, 09:10 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-16, 18:16
Posty:878
Lokalizacja: ja sie wzialem:D
ja akurat chcialbym zostac skremowany i dla mnie takie rozwiazanie wchodzi w gre... po co zasmiecac kawalek ziemi jakimi plytkami z napisami i w ogole...dla mnie caly ten cyrk z pogrzebami jest bezsensowny...np groby murowane, nagrobki, trumna itd itp-po co to? Umierasz i nie jestes juz do niczego potrzebny. A pamiec-jesli jestes dobrym czlowiekiem za zycia to czy bedziesz miec pomnik czy nie bliscy i tak beda o Tobie pamietac...

To jest moje zdanie-ale ja jestem ateista i moge miec troche wypaczone poglady.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-07, 14:37 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
W sumie, gdyby się tak porządnie zastanowić, to groby teoretycznie nie służą do niczego.
Ale dla człowieka, który wierzy w życie pozagrobowe i to, że od szacunku okazanego ciału zmarłego zależy jego życie pozagrobowe, to nie każdemu się uśmiecha kremacja, albo innego rodzaju nietradycyjne sposoby pochówku...
Ja jestem wierząca, ale też nie mam nic przeciwko kremacji - spalić zwłoki i wtedy ewentualnie zakopać.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-07, 22:55 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2006-08-06, 21:54
Posty:6
Lokalizacja: Białystok
Takkk wpaniale, virtualne życie w pełni rozkwita ;/ Ale nie rozumiem jak można pochowac kogoś w internecie? A co z prawdziwym ciałem? Chyba za mało mam inteligencji na pojęcie tego, ale wiecie co dzięki temu czuję się jeszcze bardziej "ludzką", a nie wyzbytą wyższych uczuć maszyną. Ktoś powyżej napisał, że niedlugo będziemy brac śluby i rozmnażać się przez internet, chyba wcale by mnie to nie zdziwilo, ale mam naszieję, że nie dożyję takich czasow, a może juz dozylam tylko nie jestem tego świadoma i wolę nie być ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-08, 07:47 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
Hmmm... na tym cmentarzu jeszcze nic nie ma... Ale ja nie rozumiem jak zwłoki w necie można pochować... :-/ A tak na marginesie... ... ... Hmm wątpię, żeby ludzie chcieli brać ślub w necie... myślę, że ta chwila jest zbyt ważna w ich życiu więc nie chcieliby tego robić w necie... A jak komuś zależy na krewnych... hmmm czy ludzie mogą być aż tak głupi??

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-13, 12:36 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-06-04, 20:18
Posty:33
Lokalizacja: stąd!
ema napisał(a):
Co sądzicie o wirtualnych cmentarzach?

Idiotyzm do kwadratu.

_________________
Mój temperament pisze testament.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO