dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Wykorzystywanie ludzkich ciał
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-05-01, 21:17 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Co sądzicie o wykorzystywaniu ciał po śmierci np. do przeszczepów itp?
Do zaczęcia tematu natchnął mnie program, który oglądałam przed chwilą - mówił o tym, że akademie medyczne mają coraz mniej zwłok do ćwiczeń dla studentów i niektórzy postanowili przepisać własne ciała, nieodpłatnie do dyspozycji Akademii...
Czy wy zgodzilibyście się na wykorzystanie waszych organów? Czy moglibyście służyć jako eksponat potrzebny do nauk? Czy chcielibyście, żeby przeszczep od was uratował komuś życie?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-02, 00:14 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-04-11, 16:23
Posty:553
Lokalizacja: warszawa
jezeli w dobrym celu to oczywiście


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-02, 08:48 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
No tak, ale co to dla ciebie znaczy "dobry cel"?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-02, 09:03 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-04-11, 16:23
Posty:553
Lokalizacja: warszawa
czyli jeżeli komuś to życie uratuje...albo pomoże być szczęśliwym i pomoże w realizacji marzeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-02, 10:05 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Ja np powiedziałam już mojej mamie że jeśli zdarzy mi się jakiś wypadek lub po prostu umrę z jakichś powodów to żeby wszystko co się da wzięli dla ludzi którym może to życie uratować. Bo prawda jest taka że po co mi to, wolę żeby ktoś miał moje nerki, serce lub inny narząd niż mają to zjeść robaki, poza tym fajnie będzie komuś życie uratować, nawet po śmierci. A jeśli chodzi o ćwiczenia w jakichś AM to raczej nie, mimo wszystko wolę żeby to poszło do ludzi w celu ratowania życia a nie krojenia i oglądania.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-02, 10:14 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Natty napisał(a):
Bo prawda jest taka że po co mi to, wolę żeby ktoś miał moje nerki, serce lub inny narząd niż mają to zjeść robaki, poza tym fajnie będzie komuś życie uratować, nawet po śmierci.


W 100% się zgadzam. Ja też wolałabym, żeby moje organy komuś pomogły (bo jeśli już umrę to chyba lepiej żeby ktoś miał z tego pożytek). Jest tylko jedna kwestia - nasza religia raczej niechętnie podchodzi do takiego tematu. Pod tym względem już bardziej tolerancyjni są Buddyści albo muzułmanie. Niby wiara chrześcijańska tego nie zabrania, ale także nie namawia...

Natty napisał(a):
A jeśli chodzi o ćwiczenia w jakichś AM to raczej nie, mimo wszystko wolę żeby to poszło do ludzi w celu ratowania życia a nie krojenia i oglądania.


W sumie, to też może uratować komuś życie - jeżeli trenując na twoim ciele, kilku studentów zostanie świetnymi lekarzami, także kiedyś mogą uratować życie wielu ludziom.
Jednak według mnie to trochę... Jakby to określić, uwłaczające godności ludzkiej (te ciałą są przetrzymywane po kilka a nawet kilkanaście lat chłodniach)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-02, 10:16 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-01-23, 18:59
Posty:820
Lokalizacja: PrUsIcE
ema napisał(a):
W 100% się zgadzam. Ja też wolałabym, żeby moje organy komuś pomogły (bo jeśli już umrę to chyba lepiej żeby ktoś miał z tego pożytek)


Tez sie zgadzam i tez bym tak chcial moze akorat moje organy uratuja komus zycie mi sie juz napewno nie przydadza


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-02, 12:11 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2007-05-02, 09:46
Posty:6
W tym temacie jestem za. Ludzie za bardzo przywiązują się do swoich ciał. Jeżeli można pomóc innym to trzeba to robić. Ciekawe jak wyglądałaby medycyna, gdyby miały nas leczyć same "konowały" uczone na plastikowych fantomach...
A co do religii - gdyby Bóg nie chciał, żeby ludzie ratowali życie innych dzięki przeszczepom, to nie istnieliby lekarze i naukowcy. Bo nie wierzę w to, że zwykli, malutcy ludzie potrafią zrobić coś wbrew woli Bożej.
Ciekawa jestem co zrobiliby tacy przeciwnicy transplantacji, gdyby stanęliby przed dylematem, albo przeszczep albo śmierć? Gdyby ich dzieci miałyby umrzeć?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-02, 13:06 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Jestem zdecydowanie za... Piękna sprawa móc pomóc nawet, gdy już nas nie ma. Ile radościi szczęścia mozna wnieść ludziom do domu po oddaniu swoich organów na przeszczep? Sama chcę żeby moje organy zostały po śmierci wykorzystane na ratunek ludzkiego życia.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-02, 13:37 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Słyszałam, że jeśli chce się oddać swoje organy na przeszczep to trzeba nosić razem z dokumentami jakieś oświadczenie... To prawda? Bez niego, to będzie wbrew prawu?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO