dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-05-28, 10:58 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-01-15, 17:44
Posty:19
Lokalizacja: Gdańsk
Jeśli macie jakieś pytania, to bardzo prosze


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-05-28, 20:15 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Dlaczego jehowi w upierdliwy sposób zabawiają się domokrąstwo? Dlaczego jehowi zabraniają przetaczać krew, skazując także swoje dzieci na śmierć?

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-05-29, 10:25 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-01-15, 17:44
Posty:19
Lokalizacja: Gdańsk
CzcigodnyBuc napisał(a):
Dlaczego jehowi w upierdliwy sposób zabawiają się domokrąstwo? Dlaczego jehowi zabraniają przetaczać krew, skazując także swoje dzieci na śmierć?


Świadkowie Jehowy są przekonani, że Biblia jest Słowem Bożym i starają się przestrzegać wszystkiego co tam napisano. Zachodząc do ludzi wzorujemy się na Jezusie, który głosił i polecił głosić swoim naśladowcom to samo co On, bo to orędzie jest dziś tak samo ważne. Pisze o tym w Ew.wg. Mateusza 28:19,20 "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata." Jest jeszcze dużo wersetów świadczących o tym że prawdziwi naśladowcy Chrystusa powinni głosić. Nie chcemy być upierdliwi, ale mamy do przekazania ważne informacje. Na ogół jak ktoś dziękuje to się nie narzucamy.

Co do krwi, to przetaczanie jej wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem medycznym i wiąże się z różnymi zagrożeniami, których często nawet lekarze nie mogą przewidzieć. Mało się mówi o tym ile już ludzi zmarło w szoku potransfuzyjnym. Ale Świadkowie Jehowy nie zgadzają się na przyjmowanie krwi przede wszystkim ze względu na posłuszeństwo wobec Boga, ufając, że On wie co jest dla nas najlepsze. w Dziejach apostolskich 15:28,29 jest napisane "(28) Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. (29) Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!"
Co do naszych dzieci, to nie skazujemy ich na śmierć, ale zawsze chcemy, żeby miały jak najlepszą opiekę medyczną.
Coś więcej na temat osiągnięć bezkrwawej chirurgii i stanowiska Świadków Jehowy przeczytasz tutaj:
http://www.watchtower.org/p/20000108/article_01.htm


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-05-29, 15:52 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Ad. 1. Jeżeli chodzi o te wasze nawracanie - nie wiem jaka jest metoda, ale do mnie ochocza chodzą jehowi. Najczęściej w odstępach kilkutygodniowych, co strasznie mnie irytuje, zwłaszcza jeżeli wracam z pracy zmęczony i chcę się położyć. Pomimo, iż daję wam do zrozumienia, że mnie to nie interesuje, nie daje to efektu.

Ad. 2. Sztuka lekarska uznaje transfuzję za zabieg, który może przynosić szkody, ale i pożytek. Czasem przetoczenie krwi jest konieczne, np. podczas nagłego jej ubytku, w wyniku wypadku.

A propos, powstrzymanie się od krwi, rozumiałbym jako jej niespożywanie. W przypadku transfuzji, nie dochodzi do spożycia krwi, tj. rozumianego jako jej trawienie w układzie pokarmowym :)

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-05-29, 20:35 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-01-15, 17:44
Posty:19
Lokalizacja: Gdańsk
CzcigodnyBuc napisał(a):
Ad. 1. Jeżeli chodzi o te wasze nawracanie - nie wiem jaka jest metoda, ale do mnie ochocza chodzą jehowi. Najczęściej w odstępach kilkutygodniowych, co strasznie mnie irytuje, zwłaszcza jeżeli wracam z pracy zmęczony i chcę się położyć. Pomimo, iż daję wam do zrozumienia, że mnie to nie interesuje, nie daje to efektu.

Więc musisz poradzić sobie z tym fantem sam. Nie wiem jak działają ci moi bracia czy siostry, ale ogólnie staramy się nie narzucać jeśli ktoś wyraźnie sobie nie życzy. Niektórych niezainteresowanych, odwiedzamy rzadziej, bo czasem w życiu ludzi się może coś zmienić i tematy religijne mogą zacząć kogoś interesować. Jako inteligentny człowiek znajdziesz wyjście z tej sytuacji ;-) Mam nadzieję, że te krótkie wizyty, w takim ponad miesięcznym obrębie czasu nie spędzają ci sen z powiek ;-)

Ad. 2. Sztuka lekarska uznaje transfuzję za zabieg, który może przynosić szkody, ale i pożytek. Czasem przetoczenie krwi jest konieczne, np. podczas nagłego jej ubytku, w wyniku wypadku.

No więc, jeśli dojdzie do nagłego wypadku, to okazuje się, że wcale nie trzeba od razu przetaczać krwi. W takiej sytuacji lekarz (ratownik) ma za zadanie, jako rzecz pierwszorzędną, zatrzymać krwawienie. Potem, w szpitalu wyprowadza się pacjenta z takiego stanu podając mu środki zastępcze i pobudzając szpik kostny do produkcji czerwonych krwinek oraz inne sposoby. Pacjent unika zagrożenia związanego z przetoczeniem cudzej krwi, tym bardziej że podawanej w pośpiechu, gdzie łatwo o pomyłkę co już się zdarzało.
A jeśli pogotowie przyjechało tak późno i rana była by tak wielka, że upływ krwi byłby bardzo duży, to jak powinien postąpić człowiek głęboko wierzący? Czy ma być posłuszny Bogu, ale pod warunkiem, że... Stawiać warunki Bogu? Pomyśl. W takim krytycznym stanie przetoczenie krwi też nie gwarantuje ratunku. Pacjent staje przed wyborem: 1)nie posłuchać Boga, przyjąć krew i albo się uda albo nie. 2) posłuchać Boga, nie przyjąć krwi i albo się uda albo nie. Dla człowieka głęboko wierzącego, kierującego się głosem sumienia, posłuszeństwo wobec swego Stwórcy ma zasadnicze znaczenie.
http://www.watchtower.org/p/hb/article_07.htm - poczytaj proszę, bardzo ciekawe i rozwija ten temat jeszcze trochę szerzej.

A propos, powstrzymanie się od krwi, rozumiałbym jako jej niespożywanie. W przypadku transfuzji, nie dochodzi do spożycia krwi, tj. rozumianego jako jej trawienie w układzie pokarmowym :)


Gdyby alkoholikowi lekarz nakazał : "Jeśli chce pan jeszcze pożyć to proszę powstrzymywać się od alkoholu". Czy to znaczy, że alkoholik nie może przyjmować trunku doustnie a dożylnie tak? Poza tym, jesteśmy przekonani, że chodzi o jakiekolwiek przyjmowanie krwi, ponieważ w Piśmie Świętym Bóg zezwolił na tylko jeden sposób korzystania z krwi i to taki który ostatecznie On sam dla naszego dobra wykorzystał - w celach ofiarnych. Jezus Chrystus przelał własną krew, żebyśmy mogli żyć wiecznie. I tu jest sedno sprawy - nawet jeśli ktoś umrze, nie przyjmując krwi, to na podstawie ofiarnej śmierci Jezusa, na mocy przelanej krwi, może kogoś takiego znowu życiem obdarzyć. Przeczytaj proszę choć 3 fragmenty z Biblii na ten temat:
Ew.wg. Jana 3:16,36 oraz List do Hebrajczyków 9:11-14
Jeśli nie masz Biblii to proszę link:
http://www.biblia.info.pl/biblia.php - polecam Biblię Przekład Nowego Świata, ale inne też są dobre


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-05-29, 20:40 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Alkohol wprowadzony do układu krwionośnego, wpływa na organizm, podobnie jak w przypadku spożycia - różnica w dawce. Przy transfuzji, mamy do czynienia z przeszczepem, a nie potrzebą spożycia tejże krwi.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-05-29, 21:18 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-01-15, 17:44
Posty:19
Lokalizacja: Gdańsk
CzcigodnyBuc napisał(a):
Alkohol wprowadzony do układu krwionośnego, wpływa na organizm, podobnie jak w przypadku spożycia - różnica w dawce. Przy transfuzji, mamy do czynienia z przeszczepem, a nie potrzebą spożycia tejże krwi.

Zgadza się, to zrozumiałe. Świadkowie Jehowy powstrzymują się od krwi bez względu na to czy chodzi o przeszczep czy o spożycie. Powstrzymujemy się w sensie ogólnym.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-05-29, 22:06 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
CzcigodnyBuc napisał(a):
Dlaczego jehowi w upierdliwy sposób zabawiają się domokrąstwo? Dlaczego jehowi zabraniają przetaczać krew, skazując także swoje dzieci na śmierć?


CzcigodnyBuc napisał(a):
Dlaczego jehowi w upierdliwy sposób zabawiają się domokrąstwo? Dlaczego jehowi zabraniają przetaczać krew, skazując także swoje dzieci na śmierć?


A ile znasz takich wypadków. Ja zdaje się słyszałem w ciągu 20 lat o dwóch , jeden z Italii i jakis tam inny ( a zdaje się media rozdmuchują ten temat jak tylko się pojawi ).
Są natomiast setki tysięcy a może nawe miliony takich rodziców co chronią i leczą za wszelką cenę swe dzieci, a póżniej z błogosławieństwem posyłają je na wojnę i dostają pośmiertne medale. I wszyscy kiwają głowami ze zrozumieniem.To też jest chyba chore, a może nawet bardziej niż poprzedni przykład.

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-06-14, 21:25 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Widzisz UWS, dobrze się składa, bo zawsze chciałam uciąć sobie pogawędkę ze świadkiem Jehowy, niestety nie miałam okazji.

Czy jeśli zaproponuję Ci uklęknięcie i wspólną modlitwę (zakładając kontakt osobisty, nie przez internet ;) ), to pomodlisz się ze mną?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-06-18, 13:05 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-01-15, 17:44
Posty:19
Lokalizacja: Gdańsk
ema napisał(a):
Widzisz UWS, dobrze się składa, bo zawsze chciałam uciąć sobie pogawędkę ze świadkiem Jehowy, niestety nie miałam okazji.

Czy jeśli zaproponuję Ci uklęknięcie i wspólną modlitwę (zakładając kontakt osobisty, nie przez internet ;) ), to pomodlisz się ze mną?


Witaj. Wszystko zależy od okoliczności. mógłbym się pomodlić, ale pozwól, że nakreślę ci sprawę przez taki przykład: Kiedyś pewien pan zaprosił nas do mieszkania, udawał miłego i KAZAŁ nam na samym początku się z nim pomodlić. Zacząłem pytać go o pewne rzeczy a on zaczął się coraz bardziej denerwować, w końcu się wściekł i zaczął nas wyzywać. Wtedy ujawnił się jego stosunek do nas jako Świadków Jehowy a modlitwa była dla niego tylko taka pułapką na którą chciał nas przyłapać. Więc chyba rozumiesz, że w takich okolicznościach nie chcieliśmy się pomodlić.
Ale może tez być taka sytuacja, że ktoś jest np.przygnębiony, czuje się fatalnie pod względem emocjonalnym i nie czuje się na siłach by się modlić i potrzebuje takiego duchowego wsparcia, jest szczery, to możemy się pomodlić. Odwiedzamy ludzi w ich domach, z niektórymi już sie znamy i odwiedzamy ich regularnie, i chociaż nie są Świadkami Jehowy to się wspólnie modlimy. Cieszy nas też gdy ktoś, kto się nie modlił do Boga, dzięki takim wizytom zaczyna sam się też modlić.
Ale w zasadzie, to traktujemy modlitwę bardzo osobiście. Jest to sprawa między człowiekiem a Bogiem i nikt nie powinien w te relacje ingerować na siłę, wymuszać na kimś modlitwę. To osobista sprawa każdego. Nie modlimy się też na pokaz. Te sprawy podkreśla wypowiedź Jezusa z Ew.wg. Mateusza 6:5,6 - "(5) Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. (6) Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."

Jeszcze jedna istotna sprawa dot. twojego pytania. Modlimy się tylko do Boga Jehowy, Ojca Jezusa a nie do Trójcy, Marii, ducha, świętych, papieża, aniołów, obrazów, posągów czy przed obrazami i posągami.
Mam nadzieje, ze uzyskałaś odpowiedź na swoje pytanie. A mogę też przy okazji zapytać, czemu cie to interesuje? Dlaczego pytasz o to?

Pozdrawiam :-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO