dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-12-09, 17:32 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-02-27, 11:54
Posty:100
Moja dziewczyna biega 3-4 razy w tygodniu. Nie straszny jej deszcz, zimno i inne tego typu warunki pogodowe. Wszystko ok...ale często skarży się na to, że w parku ludzie puszczają psy bez smyczy, a niektóre z nich kiedy widzą biegnącego człowieka – atakują ! Co prawda zazwyczaj kończy się tylko na "groźnym" szczekaniu, ale jeden większy złapał ją kiedyś za nogawkę i poszarpał spodnie.

Zastanawiam się jak można temu zapobiec. Czy można czymś potraktować tego psa, żeby nie był zagrożeniem dla człowieka, ale też jednocześnie nie wyrządzając mu jakiejś krzywdy? Początkowo myślałem o jakimś gazie...no ale to chyba nie jest bezpieczne dla psa.
Może Wy macie jakieś doświadczenie w tym temacie i coś podpowiecie?

_________________
Elo


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2015-12-11, 15:22 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-02-12, 14:14
Posty:141
No gaz to faktycznie średni pomysł.. Chociaż...jak miałby się na mnie rzucić jakiś agresywny bydlak to wtedy raczej myślałabym już o sobie a nie o psie i sorry, ale wtedy użyłabym nawet gazu. A ludzie są średnio odpowiedzialni, bo ja co chwilę widzę wielkie psy spuszczane bez smyczy i oczywiście bez kagańca....

_________________
Ta na avatarze to nie ja :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2015-12-11, 20:16 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-02-01, 17:23
Posty:69
tutaj masz np propozycję odstraszacza psów, dodatkowo w połączeniu z gazem pieprzowym http://www.spyshop.pl/zestaw-hpdz-01-do-samoobrony-dla-kobiet-926.html
gaz może być też na człowieka jeśli zajdzie taka potrzeba :-P
odstraszacz jest ultradźwiękowy więc nie wyrządzi psu jakiejś krzywdy, a człowiekowi faktycznie może uratować tyłek. zasięg ma nawet do 20 metrów także sporo ;-)

_________________
VIVE MEMOR, QUAM SIS AEVI BREVIS


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2015-12-14, 17:54 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-02-27, 11:54
Posty:100
Hmm, całkiem dobry pomysł z tym odstraszaczem. I w sumie w tym zestawie to całkiem fajnie wychodzi cenowo. Myślałem, że takie rzeczy są o wiele droższe. Dzięki za info.

_________________
Elo


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2015-12-17, 00:06 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-02-12, 14:14
Posty:141
No faktycznie ciekawa opcja. Chociaż ten gaz to mi by się nie przydał... Ale sprawdzałam na stronce tego spy shopu i jest też opcja kupienia samego odstraszacza bez gazu, jak coś..

_________________
Ta na avatarze to nie ja :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2016-02-26, 22:14 
Adept
Offline

Dołączył(a):2015-09-09, 16:59
Posty:26
znajomy żonie kupił taki odstraszać i niestety nie pomogło, dopadł ją pitbull nic go nie ruszyło, skończyło się niestety na pogotowiu! rzucił się na nią, myślę, że gdyby miała ze sobą gaz może udałoby jej się coś zdziałać.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2016-02-29, 17:24 
KarolaZimna napisał(a):
No gaz to faktycznie średni pomysł.. Chociaż...jak miałby się na mnie rzucić jakiś agresywny bydlak to wtedy raczej myślałabym już o sobie a nie o psie i sorry, ale wtedy użyłabym nawet gazu. A ludzie są średnio odpowiedzialni, bo ja co chwilę widzę wielkie psy spuszczane bez smyczy i oczywiście bez kagańca....

ale są tez specjalne gazy na zwierzęta

Renifer napisał(a):
tutaj masz np propozycję odstraszacza psów, dodatkowo w połączeniu z gazem pieprzowym http://www.spyshop.pl/zestaw-hpdz-01-do-samoobrony-dla-kobiet-926.html
gaz może być też na człowieka jeśli zajdzie taka potrzeba :-P
odstraszacz jest ultradźwiękowy więc nie wyrządzi psu jakiejś krzywdy, a człowiekowi faktycznie może uratować tyłek. zasięg ma nawet do 20 metrów także sporo ;-)

ale czy te ultradźwięki działają? ktoś stosował, by słyszałem że słabo

gambol napisał(a):
znajomy żonie kupił taki odstraszać i niestety nie pomogło, dopadł ją pitbull nic go nie ruszyło, skończyło się niestety na pogotowiu! rzucił się na nią, myślę, że gdyby miała ze sobą gaz może udałoby jej się coś zdziałać.

są też takie laski które rażą prądem - może coś takiego by się sprawdziło.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2017-05-16, 10:53 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2017-05-09, 11:46
Posty:184
Nidko napisał(a):
ale są tez specjalne gazy na zwierzęta

Są i to nie takie drogie. Najtańszy jaki widziałem to za 15zł, ale takie lepsze Mace to juz 60zł. I mamy pewność że nie zrobimy psu krzywdy, bo psikanie zwykłym gazem to bardzo zły pomysł, bo psy mają bardzo czułe zmysły.

Nidko napisał(a):
ale czy te ultradźwięki działają? ktoś stosował, by słyszałem że słabo

Mój znajomy stosuje, ale na kleszcze... I działa. A tak na poważnie to na rozeźlonego psa raczej nie startowałbym z ultradźwiękami, bo jak nie zadziała to mamy spory, gryzący problem.
Nidko napisał(a):
są też takie laski które rażą prądem - może coś takiego by się sprawdziło.

Średnio humanitarne rozwiązanie. Trzeba pamiętać, że pies to tylko zwierze i nie rozumie, że robi źle. A potraktowanie go prądem albo go rozwścieczy albo sprawi zbyt duży ból. Gaz z zastosowanie dla zwierząt jest najlepszym wyjściem według mnie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2017-06-04, 10:22 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2017-06-03, 08:35
Posty:188
Mikus napisał(a):
Są i to nie takie drogie. Najtańszy jaki widziałem to za 15zł, ale takie lepsze Mace to juz 60zł. I mamy pewność że nie zrobimy psu krzywdy, bo psikanie zwykłym gazem to bardzo zły pomysł, bo psy mają bardzo czułe zmysły.

A jaka jest różnica między nimi, uważając że ten za 60 zł jest lepszy ?


Mikus napisał(a):
Mój znajomy stosuje, ale na kleszcze... I działa. A tak na poważnie to na rozeźlonego psa raczej nie startowałbym z ultradźwiękami, bo jak nie zadziała to mamy spory, gryzący problem.

Moim zdaniem na kleszcze lepsze są preparaty w rozpylaczu :-) Chyba na takiego psa najlepsze będą szybkie nogi po prostu


Mikus napisał(a):
Średnio humanitarne rozwiązanie. Trzeba pamiętać, że pies to tylko zwierze i nie rozumie, że robi źle. A potraktowanie go prądem albo go rozwścieczy albo sprawi zbyt duży ból. Gaz z zastosowanie dla zwierząt jest najlepszym wyjściem według mnie.

Do czego to doszło że ludzie muszą stosować na zwierzętach różne środki chemiczne. A czy taki gaz dla zwierząt może być również stosowany na ludzi ?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2017-06-04, 19:44 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2016-06-02, 15:13
Posty:79
Aria napisał(a):
Mikus napisał(a):
Są i to nie takie drogie. Najtańszy jaki widziałem to za 15zł, ale takie lepsze Mace to juz 60zł. I mamy pewność że nie zrobimy psu krzywdy, bo psikanie zwykłym gazem to bardzo zły pomysł, bo psy mają bardzo czułe zmysły.

A jaka jest różnica między nimi, uważając że ten za 60 zł jest lepszy ?

te mace mają często np lakier uv do identyfikacji napastnika w świetle uv. DO tego jeszcze mają większą zawartość środka drażniącego
Aria napisał(a):
Mikus napisał(a):
Mój znajomy stosuje, ale na kleszcze... I działa. A tak na poważnie to na rozeźlonego psa raczej nie startowałbym z ultradźwiękami, bo jak nie zadziała to mamy spory, gryzący problem.

Moim zdaniem na kleszcze lepsze są preparaty w rozpylaczu :-) Chyba na takiego psa najlepsze będą szybkie nogi po prostu

Psa to gazem najlepiej ale chyba specjalnym
Aria napisał(a):
Mikus napisał(a):
Średnio humanitarne rozwiązanie. Trzeba pamiętać, że pies to tylko zwierze i nie rozumie, że robi źle. A potraktowanie go prądem albo go rozwścieczy albo sprawi zbyt duży ból. Gaz z zastosowanie dla zwierząt jest najlepszym wyjściem według mnie.

Do czego to doszło że ludzie muszą stosować na zwierzętach różne środki chemiczne. A czy taki gaz dla zwierząt może być również stosowany na ludzi ?

No i to jest dobre pytanie. Dla ludzi pewnie będzie za słaby


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO