dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

założenie spółki na Cyprze
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-11-24, 17:37 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-11-24, 17:33
Posty:1
Witam
Chciałbym założyć spółkę na Cyprze, czytałem trochę na ten temat, ale nigdzie tak naprawdę nie ma dokładnych informacji jak to dokładnie wygląda od strony formalnej i jakie są koszta z tym związane.
Prowadzę firmę w Polsce która zajmuje się branżą farmaceutyczno – chemiczną, czyli m.in. inwestuję w produkcje leków i kosmetyków. Są to wysokiej jakości produkty po konkurencyjnych cenach.
W Polsce bardzo niepokojącym zjawiskiem od jakiegoś czasu jest coraz wiekszy deficyt i to zarówno w dziedzinie chemii jak i farmaceutyki. Wyprodukowanie nowego lekarstwa, mającego rewolucyjne znaczenie, to wydatek rzędu kilku miliardów euro. Dlatego też szanse na zmianę tej sytuacji są niewielkie. W związku z tym moim zamiarem jest m.in. zwiększenie liczby klientów na rynku poza granicami kraju jak również produkcja nowych leków i kosmetyków za granicą. Z tym jednak wiążą się większe opłaty m.in. podatkowe. I dlatego też podjąłem decyzje o założeniu spółki na Cyprze. Poszukuję więc firmy która mogła by się tym profesjonalnie zająć.
Niedawno natrafiłem na ciekawy artykuł w Internecie o międzynarodowej optymalizacji podatkowej, podaje link do tej strony
http://www.skarbiec.biz/prawo/prawnik-r ... 0_2009.htm
Po jego przeczytaniu zaciekawiła mnie spółka o charakterze holdingowym,nie przypuszczałbym, że dywidenda wypłacana na Cyprze może podlegać zwolnieniu podatkowemu zarówno na Cyprze, jak i w Polsce.
Czy ktoś z was korzystał z usług Kancelarii cytowanej w artykule ? Jak naprawdę wygląda sprawa rozliczenia podatku dochodowego w sytuacji wystawiania faktur dla firm polskich, jeśli jest się zarejestrowanym jako spółka holdingowa na Cyprze?
Czekam na wasze odpowiedzi;
Pozdrawiam!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: założenie spółki na Cyprze
PostNapisane: 2011-09-07, 08:08 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-05-27, 09:39
Posty:148
Tutaj masz w miarę dokładnie opisane jak zakładać takie spółki
Pamiętaj jednak, że teraz rząd czyni starania by średnio się to opłacało, więc nie wiem czy warto jest tak bardzo angażować się w ten temat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO