dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Faktoring
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-12-05, 18:38 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-10-18, 23:51
Posty:22
Witam,
mam problemy finansowe, jednak na kredyt w banku nie mam co liczyć - brak zdolności kredytowej. Przeglądając fora dowiedziałam się o faktoringu. Korzystaliście już z tych usług i możecie coś polecić?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Faktoring
PostNapisane: 2013-12-07, 15:47 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-11-26, 17:10
Posty:17
Lokalizacja: Poznań
Masz problemy finansowe, a liczysz na kasę z faktoringu? Zakładam, że wiesz na czym polega ta usługa i chcesz odmrozić kasę z faktur? Jeżeli tak pisz na priv to napiszę Ci jak zorganizować korzystny faktoring.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Faktoring
PostNapisane: 2013-12-09, 11:37 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-10-18, 23:51
Posty:22
wiem na czym polega faktoring, znam jego zalety i wady. Świadomie wybieram tę opcję. Chcę się natomiast zorientować w temacie firm świadczących takie usługi ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Faktoring
PostNapisane: 2013-12-09, 20:24 
tego typu usługi świadczą banki. Z prywatnych firm znam BIBBY FS. Umów się na spotkanie, w godzinkę Ci wszystko dokładnie opowiedzą, ponieważ dla każdego klienta oferta jest indywidualna. Pozdrawiam!


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Faktoring
PostNapisane: 2013-12-10, 14:14 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
A co to właściwie jest?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Faktoring
PostNapisane: 2013-12-10, 21:51 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-10-18, 23:51
Posty:22
Czesław napisał(a):
tego typu usługi świadczą banki. Z prywatnych firm znam BIBBY FS. Umów się na spotkanie, w godzinkę Ci wszystko dokładnie opowiedzą, ponieważ dla każdego klienta oferta jest indywidualna. Pozdrawiam!

interesują mnie właśnie firmy prywatne. Wielkie dzięki! Słyszałam już nieco i Bibby i były to raczej dobre opinie ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Faktoring
PostNapisane: 2013-12-10, 22:18 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-01-13, 15:43
Posty:145
Faktoring polega na przeniesieniu wierzytelności handlowych z wierzyciela (faktoranta) na faktora (może to być na przykład spółka z udziałem banku), który zobowiązuje się do odebrania tych należności od dłużników.

Faktoring jest zatem formą kredytowania należności (które pownini nam uregulować dłużnicy naszej firmy), zabezpieczeniem przed ryzykiem ich wyegzekwowania a także operacją rozliczeniową (inkasowanie należności od dłużników).

To chyba najbardziej po naszemu, znalazłam w sieci. Nie chciałam sama tłumaczyć, żeby czegoś nie pomylić :) Krótko mówić faktoring ratuje naszą płynność finansową, znaczy firmy jeśli operujemy fakturami z odroczonym terminem płatności lub po prostu klient nie płaci.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Faktoring
PostNapisane: 2013-12-10, 23:42 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
A to jest jakoś ubezpieczone? Jakie jest ryzyko?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Faktoring
PostNapisane: 2013-12-12, 17:39 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-09-27, 13:29
Posty:20
Wydaje mi się, że w prywatnej firmie łatwiej skorzystać z tej usługi. A Bibby rzeczywiście jest chyba najbardziej rozpoznawalna na rynku.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Faktoring
PostNapisane: 2013-12-15, 23:30 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-10-18, 23:51
Posty:22
samba_mamba napisał(a):
A to jest jakoś ubezpieczone? Jakie jest ryzyko?

zależy o co pytasz ;) zabezpieczeniem dla faktora, jest faktura, którą mu przekazujemy. Od tej pory windykacja jest ich problemem


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO