dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Komuniści
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-11-04, 10:19 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-15, 15:10
Posty:116
Tak przeglądałem ten dział i zauważyłem że brakuje jednego zagadnia.
Co myślicie o modzie na komunizm która jest najpopularniejsza w dużych miastach(zwłaszcza wśród studentów)?
Temat celowo umieszczam w dziale subkultury, bo osobiście myśle że to tylko moda rozpowszechniana wśród głupkowatej młodzieży akademickiej.Nie sądzie żeby ktoś w obecnych czasach(a może się myle- oby nie) naprawde wieżył w ten okropny-ludobójczy system, ale jak widze przygłupków w koszulkach che bandyty,lenina czy cccp to czuje pewnien niesmak.

_________________
Nie znać historii to być zawsze dzieckiem
- Cyceron

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. -J.Piłsudski


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-11, 10:02 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Piorun napisał(a):
Nie sądzie żeby ktoś w obecnych czasach(a może się myle- oby nie) naprawde wieżył w ten okropny-ludobójczy system, ale jak widze przygłupków w koszulkach che bandyty,lenina czy cccp to czuje pewnien niesmak.

Wątpisz że są tacy ludzie ? A np neonazistów widziałeś jak manifestują pod sejmem lub pozdrawiają się hitlerowskim pozdrowieniem ? Skoro są bałwany które twierdzą że Hitler nie zabijał w Auschwitz i jest to tylko mistyfikacją to są i bałwany które noszą koszulki z napisem CCCP nie wiedząc co to za symbol lub wiedzą a świadomie go noszą.
A czy są to tylko studenci - szczerze wątpię :roll:
Poza tym mam wątpliwości czy ten temat powinien się znalesc w tym dziale, może zmienisz jakoś temat żeby bardziej pasował ?

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-13, 00:37 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-15, 15:10
Posty:116
W sumie to nawet niewątpie ze są tacy ludzie(komuniści),kiedyś nawet gdy jechłem tramwajem zobaczyłem na szczycie bloku olbrzymi plakat che geuwary , to była jakaś reklama (chyba jakiegoś radia), plakat był tak duży że zakrywał cały blok, dosłownie zamurowało mnie. Przecież tacy ludzie powinni gnić w więzieniach!. Ktoś kto jawnie propaguje zbrodniczy antypolski ustrój raczej niepowinien zasługować na tolerowanie. ; a temat celowo umieściłem w dziale subkultury bo jest to przypadek raczej choroby psychicznej a nie jakichś poglądów.
Myśle ze tych komunistycznych oszołomów powinno się zatrzymywać ,a całą sprawą powinna zainteresować się prokuratura.

_________________
Nie znać historii to być zawsze dzieckiem
- Cyceron

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. -J.Piłsudski


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-13, 10:32 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Ja mam w pracy osobę która uważa że Niemcy nie zabili milionów Żydów podczas wojny i że jest to mistyfikacją. Zabili ich może trochę ale nie dużo i to dlatego że Żydzi dosypywali im narkotyków do wody :jackass:

Są takie odchyły ale my jako ludzie tolerancyjni musimy ich tolerowac, nic więcej zrobic nie możemy bo siłą im psychiki nie wyprostujemy a jako że żyjemy z Polsce to nasz aparat państwowy raczej się nie zainteresuje takimi przypadkami.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-13, 19:39 
Komunizm, ma sens...W teorii...
I tyle, to Chory system który tępię tak samo jak neofaszyzm. Tylu ludzi gineło w wielu krajach przez Eksperymenty Socjalne, ZSRR i miliony ludzi umierających na Ukrainie, odmóżdżanie ludzi w Koreii po dziś dzień. Nie toleruje tego, jak można chcieć powrotu takich rządów? Owszem nie żyłem wtedy jednak mam przeklęte demokratyczne prawo do wolności poglądów. I Jawnie mam w głębokim poważaniu Komunistów oraz ludzi którzy się w Nich bawią, bo nie okazują szacunku dla innych...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-14, 09:45 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-15, 15:10
Posty:116
Ja osobiście co nieco pamiętam komunizm, chociaż byłem wtedy małotalem. Pamiętam nonstop kilometrowe kolejki przed sklepami,ludzie odziani w koce i ciągłe przerwy w dostawie energi elektrycznej. Jednak to tylko lata 80ąte,czyli to i tak komunizm w wersji takiej bardzo "soft". Weźmy pod uwagę np. sztuczne wywołanie głodu na Ukraninie w 1936 roku, gdzie to pięć milionów rolników umarło z głodu tylko dlatego że niechcieli być równi(radzieccy),wóczas za posiadanie kromki chleba groziła kula w łeb. takie zbrodni można wyliczać w nieskończoność;chociażby jeszcze akcje eksterminacyją Polaków na marchlewszczyźnie w latach 30ych( dla przypomienia - z około miliona Polaków , zostało przy życiu około 80-100tyś.). Pamietajmy - Komunizm - to najgorszy bestialski , antyludzki system jaki istniał w histori świata!
Lecz niestety komunizm jeszcze do końca nieumarł,przynajmiej mentalnie ,dla przykładu -jeszcze po dziś dzień można usłyszeć jaka to dobra była LWP i jak dzielnie walczyła z "zaplutymi karłami reakcji" w latach 40ych i 50ątych.

_________________
Nie znać historii to być zawsze dzieckiem
- Cyceron

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. -J.Piłsudski


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-14, 10:25 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Piorun napisał(a):
Weźmy pod uwagę np. sztuczne wywołanie głodu na Ukraninie w 1936 roku, gdzie to pięć milionów rolników umarło z głodu tylko dlatego że niechcieli być równi(radzieccy),wóczas za posiadanie kromki chleba groziła kula w łeb.

Na ten temat i ogólnie o ZSRR i późniejszej Rosji 'bardzo fajnie' (ciekawie) napisał pan Kapuściński w 'Imperium' , polecam.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-02-04, 21:21 
Siema

Będąc na wakacjach w Grecji ubiegłego roku, dowiedziałam się, ze istnieje tam i ma sporo swoich zwolenników właśnie partia komunistyczna (nie wiem czy obecnie są w pralamencie). Traktowana jest przez społeczeństwo jak każda inna partia, mam na myśli odczucia jakie panują wsród społeczeństwa. Nie widać tam szczególnych przejawów nienawiście ze względu na prezentowaną iedeologię. Zszokowało mnie to początkowo. Pomyslalam jak to? w Polsce to nie do pomyślenia?-Oczywiście mamy zwolenników tego ustroju, mowa o starszym pokoleniu, którym ustrój np pozwolił się dorobić:/.-
Jednak po chwili na mojej twarzy pojawił się pobłażliwy uśmiech, bo przecież Grecja nidy nie doświadczyła komunizmu radzieckiego, i nie ma pojęcia o tym co to znaczy miec Rosję za sąsiada. Dlatego też szerzenie tych pogląów może wydawać sie im całkiem słuszne.

Wiem, że Grecja miała okres rządów partii komunistycznej w przeszłości, ale przeciez nie należała do państw "satelickich".

Odsyłam jeszcze do art. 13 naszej obecnej konstytucji "Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, ..."

Pluralizm polityczny w krajach, nie zawsze ma tę samą formę - takie moje skromne spostrzeżenia;)

pozdr


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-02-12, 23:12 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-15, 15:10
Posty:116
No właśnie. Niedoświadczyli komunizmu radzieckiego. hehe. i mają szczęście.
Dla przypomienia pewnego faktu - w czasie II wojny światowej Stalin gorliwie wspierał grecką partyzantke komunistyczną, gdyż planowo Grecja miała być częścią obozu prosowieckiego, jednak gdy Churchil wynegocjował Grecje aby należała jednak do obozu zachodniego( de facto w zamian za Polske!!!), Stalin wszystkim greckim paryzantom komunistycznym natychmiat podziękował poprzez wpakowywanie im oławianych kulek do głów. Niech ten fakt wystarczy za wytłomacznie.:)

_________________
Nie znać historii to być zawsze dzieckiem
- Cyceron

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. -J.Piłsudski


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Komuniści
PostNapisane: 2011-06-01, 12:11 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-06-01, 11:42
Posty:19
Komunistów jest niestety dużo a przecież ta forma rządów to samo zło, śmierć i terror..

_________________
Chcesz wiedzieć czym jest reklama
to zobacz, Masz firmę i nie masz strony internetowej
tworzenie stron ?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO