dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Odleżyny u osoby starszej
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-11-09, 21:10 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-03-31, 20:33
Posty:134
Moja sąsiadka jest osobą starszą, schorowaną i leżącą. Nie ma rodziny, przychodzi do niej pielęgniarka i wolontariusze ale i tak większość dnia jest sama. Ostatnio jak u niej byłam poskarżyła się na bóle i pieczenie na biodrach, rzeczywiście skórę ma tam zaczerwienioną i jakby lekko popękaną, myślę że to początek odleżyn. Pielęgniarka stwierdziła że nic jej nie jest, ale skoro ją piecze to raczej już coś się tam dzieje. Co w takim wypadku można zrobić, czym jej to smarować?

_________________
http://msadvertising.pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Odleżyny u osoby starszej
PostNapisane: 2014-11-10, 22:23 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-12-10, 15:15
Posty:32
Może jakaś praktykantka a nie pielęgniarka. Jeżeli są to odleżyny to z pewnością należy najpierw zmienić materac, może coś nie tak z odzieżą którą nosi. Z kremami raczej problemu nie powinno być, w aptece powinni tobie spokojnie doradzić.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Odleżyny u osoby starszej
PostNapisane: 2014-11-11, 15:14 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-08-18, 22:06
Posty:38
Dziwna ta pielęgniarka. Na moje oko to początek odleżyn, warto byłoby zastosować krem na odleżyny, żeby zapobiec dalszemu powstawaniu i pomóc w regeneracji obtartego naskórka. Był jakiś taki dobry krem, ale w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć nazwy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Odleżyny u osoby starszej
PostNapisane: 2014-11-11, 21:20 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2014-11-10, 22:16
Posty:3
Brzoskwinka - nie miałaś przypadkiem na myśli Sudocremu? Bardzo dobrze się sprawdza w takich sytuacjach. Lilianka z Twojego opisu wygląda, że to rzeczywiście początek odleżyn, radzę działać od razu, żeby nie dopuścić do pogorszenia sytuacji.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Odleżyny u osoby starszej
PostNapisane: 2014-12-01, 09:28 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-03-31, 20:33
Posty:134
kupiłam Sudocrem i jej smaruje, pielęgniarce też powiedziałam żeby to robiła. Na materac jej raczej nie stać, porozmawiam z sąsiadami może zrobimy jakąś zrzutkę dla niej na święta, to miła Pani i uczynna zawsze była, szkoda żeby się męczyła. Skóra na razie się zagoiła, może dzięki Sudocremowi już nie będą się robiły ranki, mam taką nadzieję.

_________________
http://msadvertising.pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Odleżyny u osoby starszej
PostNapisane: 2023-09-21, 09:29 
Porozmawiaj z Origin Polska - https://originpolska.com/, bo pomagają pacjentom z ciężkimi odleżynami. Jeżeli terapia domowa już zawodzi i szukacie z rodziną bardziej kompleksowego, interdyscyplinarnego podejścia to może się sprawdzić.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO