dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Wzrok
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-08-17, 12:38 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-07-26, 13:15
Posty:9
Ostatnio długo przesiaduję przed komputerem i sama zaczynam zauważac, że mój wzrok jest coraz słabszy... Przed pójsciem do okulisty chciałam się zapytac innych: same nosicie okulary/soczewki? Co lepsze? Z tego co wiem, to teraz już szkła kontaktowe wcale nie są takie drogie (jeżeli kupuje się w internecie) - to prawda?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wzrok
PostNapisane: 2011-09-22, 21:48 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-09-22, 17:34
Posty:85
Do okulisty możesz się wybrać nawet przed zakupem,żeby zbadać wzrok.
To czy później będziesz nosić szkła kontaktowe czy okulary to już Twój własny wybór.
Co lepsze ? To zależy miedzy innymi od np. wyglądu twarzy. Soczewki nie ingerują praktycznie w to jak wyglądamy. jednak jeśli będzie Ci do Twarzy w okularach, to wtedy to lepsza opcja dla Ciebie.
Nie trzeba tak często zmieniać okularów, w porównaniu do soczewek.

_________________
Jeśli a oznacza szczęście, to a = x + y + z; x - to praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.
Wrzuta mp3 Serwery cs


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wzrok
PostNapisane: 2011-11-02, 11:00 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-09-22, 18:53
Posty:187
Sama jestem "okularnikiem" i raczej nie skuszę się na soczewki. I oczywiście, że najpierw badanie wzroku a dopiero później wybór czy szkła czy okulary.

_________________
sklep godny polecenia


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wzrok
PostNapisane: 2011-11-07, 12:28 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-16, 17:18
Posty:359
Dobre szkła może i nie są drogie ale optycy mają na nie wielką marżę podobnie jak na oprawki. A badać wzrok powinnaś co najmniej raz w roku. Do pracy przed kompem lepsze okulary.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wzrok
PostNapisane: 2011-11-17, 14:26 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2009-06-12, 20:05
Posty:207
Ja przez bardzo długi czas nosiłam okulary, ale teraz zmieniłam je na soczewki i jestem bardzo zadowolona. Różnicę wyczujesz na pewno w okresie zimowym. Okulary często parują, już nie mówiąc o ich małej praktyczności podczas wszelakich opadów atmosferycznych..


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wzrok
PostNapisane: 2011-11-17, 15:11 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-11-10, 12:53
Posty:16
Plemona napisał(a):
Ostatnio długo przesiaduję przed komputerem i sama zaczynam zauważac, że mój wzrok jest coraz słabszy... Przed pójsciem do okulisty chciałam się zapytac innych: same nosicie okulary/soczewki? Co lepsze?


Cześć. Co lepsze? w tym wypadku to, co zdrowsze. Wszystko zależy od Twojej wady. Jeśli nieduża, to mogą wystarczyć okulary do komputera z filtrem. Ale jeśli wada się powiększa, to jest kilka wyjść - soczewki (raczej nie z internetu, chociaż sama urządziłam mieszkanie i zapełniam szafę przez sieć, to medykamentów jednak tam nie kupuję), okulary lub "inwestycja długoterminowa" - korekcja wzroku laserem.
Każde wyjście ma plusy i minusy - soczewki nie zasłaniają pięknych oczu, ale nie każda lubi mieć w oku ciało obce. Okulary - parują, łatwo się gniotą (oj, ładnych parę złotych w ten sposób straciłam), trzeba co jakiś czas wymieniać i mieć optyczne okulary przeciwsłoneczne; zalety - mogą być efektownym uzupełnieniem stroju. Laserowa korekcja - jedyna wada to jednorazowy koszt, zalety - brak ucisku na nosie, nic nie paruje, nic nie wciskasz w oko, spokój z wydatkami na nowe oprawki.
Wybór należy do Ciebie. Po doświadczeniach z wszystkimi wyjściami polecam opcję trzecią.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wzrok
PostNapisane: 2011-11-23, 21:27 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-11-23, 20:34
Posty:1
Hej, ostatnio też się zastanawiałam nad soczewkami.. ale wiadomo każde oko może reagować inaczej i tego trochę się obawiałam. Stosował może ktoś te soczewki http://www.swiat-optyczny.pl/80-acuvue-oasys-.html? jak wrażenia? ogólnie z tego co widzę cena również korzystna porównując do innych sklepów, a sporo ich przejrzałam, więc zdecydowałabym się na nie tyle, że to moje pierwsze soczewki i wolałabym się upewnić co do nich,żeby się nie zrazić.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wzrok
PostNapisane: 2011-11-29, 16:25 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-11-10, 12:53
Posty:16
Są rzeczy, których - jak już pisałam - przez internet raczej nie kupuję. Ale jeśli szukasz opinii, to zauważ, że na stronie sprzedawcy nie ma jeszcze ani jednej. Jest za to adnotacja, że opinia zostanie opublikowana po jej zaakceptowaniu. Więc albo to nowość, albo wśród dotychczasowych opinii nie było "akceptowalnych"...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wzrok
PostNapisane: 2012-11-17, 15:06 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-11-17, 14:57
Posty:3
Mój wzrok też się ostatnio znacznie pogorszył. Przed komputerem długo nie siedzę, czytam zawsze przy dobrym świetle, zaznaczam, że nigdy wcześniej takich problemów nie miałam. Czym to może być spowodowane? Jak byłam u lekarza rodzinnego, to powiedział mi, że to zwykłe zmęczenie.

_________________
Mój ulubiony ortodonta kraków i jego głębinowe ogrzewanie domu - tego nie da się zapomnieć.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wzrok - optyk Siemianowice Śląskie
PostNapisane: 2013-07-29, 11:37 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2012-12-28, 13:08
Posty:87
Lokalizacja: Warszawa
Ja swój wzrok badałem w optyk Siemianowice - bardzo dobry okulista - robią też okulary - nie mają też nie wiadomo jakich cen :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO