dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Chciałoby się żyć bezpieczniej
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-11-17, 15:36 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-11-04, 13:22
Posty:25
Ubezpieczenia, drzwi antywłamaniowe, kurs samoobrony ... co jeszcze można zrobić, żebyśmy my i nasze rodziny żyły bezpieczniej? I czy w ogóle czujecie się bezpiecznie w dzisiejszych czasach?

_________________
serio, serio?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-17, 16:54 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Zamknąć sie w domu i nie wychodzić :mrgreen:

A tak na powaznie...

Nie ma czegos takiego zeby moc czuc sie w 100% bezpiecznym...
Zawsze moze sie cos zdarzyc...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-17, 17:01 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-11-04, 13:22
Posty:25
No jasne, że może, ale jak to zrobić, żeby losu nie kusić za bardzo? :) Ja na przykład nie narzekam za bardzo na moje poczucie bezpieczeństwa, choć przyznać muszę, że odkąd mieszkam w wielkim mieście to czuję się mniej pewnie - ta anonimowość czasami mnie przeraża. Do tej pory mieszkałam w miasteczku, gdzie każdy każdego znał, a jak nie znał to wystarczyło sąsiada zapytać, bo ten wtedy znał na pewno. A teraz? Nie wiem nawet kto w mojej kamienicy mieszka... Jak mi mój mężczyzna opowiedział, że w jego bloku było już wszystko - od burdelu, przez mafię, po topielca (którego znaleziono tylko dlatego, że zalał mieszkanie sąsiadowi niżej) to zwątpiłam... (dodam jeszcze, że osiedle tzw. policyjne było)

No i oczywiście są jeszcze zdarzenia losowe, jak u sąsiada za ścianą pożar wybuchnie to nas ratuje tylko ubezpieczenie, bo sami nijak nie zaradzimy...

_________________
serio, serio?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-08-30, 12:04 
Owszem,chcę żyć bezpieczniej.Dlatego mam dużego psa,(owczarek podhalański).Jest ogrodzenie mojej posesji,więc pies może swobodnie biegać wokół. :-| Jak dotąd,tak ogólnie to w Polsce jest bezpiecznie.Porównując wieści z innych krajów,szczególnie w Ameryce przemoc na ulicach przejawia się drastycznie.Powszechny dostęp do broni palnej,nie poprawia poczucia bezpieczeństwa. :idea:


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-08-30, 17:32 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
Raichu napisał(a):
No i oczywiście są jeszcze zdarzenia losowe


są, ostatnio u mnie w regionie kobieta zginęła malując płot przed własnym domem, bo przyczepka się odpięła od jadącego auta

mery_blue napisał(a):
Zamknąć sie w domu i nie wychodzić


No, i leżeć czekając na śmierć, która przyjdzie z wygłodzenia, odwodnienia i odleżyn, bo strach będzie do kuchni pójść, żeby o wykładzinę się nie potknąć etc.

Cytuj:
Nie ma czegos takiego zeby moc czuc sie w 100% bezpiecznym...
Zawsze moze sie cos zdarzyc...


Też tak uważam, jedyne co można zrobić, to jak najmniej kusić los.

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-09-04, 22:37 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2009-08-07, 01:40
Posty:71
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Najlepiej to wykopac schron najlepiej przeciwatomowy wejśc tam i zaspawac drzwi .A tak na poważnie to niewiem czy da się na 100% uczynic swoje życie bezpiecznym.Można próbowac ale...czy to ma sens?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-09-24, 10:08 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-23, 10:52
Posty:149
Lokalizacja: silesia
Ja myśle, że bezpieczym jest człowiek myslący i przewidujący.
To chyba duzo daje, chociaz 100% bezpieczenstwa nie ma nikt, nawet najwieksze persony.

_________________
Każdy z nas jest indywidualnością. To sprawia, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju. I wyjątkowi. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Bezpieczenstwo?
PostNapisane: 2009-10-07, 00:53 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-08-09, 21:20
Posty:21
Poprzednicy racje mają: NIKT nie jest bezpieczny w 100%
Ale można tak postępować, zeby to bezpieczeństwo zmniejszyć, albo zwiekszyć.

Ja sobie kiedyś zmniejszyłem swoje bezpieczeństwo:
przez ponad 2 lata chodziłem z pracy przez ciemne osiedle, bo myślałem"a co tam może mi się stac".
I za którymś tam razem , może 223 razem, kto wie, natknłem się na osiłków podpitych - ledwie uciec zdołałem, a i tak butelką zaliczyłem po plecach ( dobrze że nie po łbie)
Gdybym troszkę nadłozył drogi i chodził oświetlonym chodnikiem, to by sie pewnie nic nigdy nie działo.
I tak człek sobie zmiejsza bezpieczeństwo własne...

_________________
Pozdrawiam
Piotr Krzyworączka
http://senio.pl/ - telefony dla osób starszych


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-18, 17:47 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Odnoszę czasem wrażenie, że ktoś Tobie, kajas, zapłacił za kryptoreklamę. To chyba kolejny temat, w którym rozpowszechniasz linki.

Mieszkam w budynku z ochroną, która jest raczej symboliczna niż skuteczna, do którego wejść można kilkunastoma wejściami. Nie boję się jednak zbytnio o swoje bezpieczeństwo. Gdyby deweloper nie zamontował drzwi przeciwwłamaniowych sam najprawdopodobniej bym takich sobie nie sprawił. Jeżeli mają mnie okraść to i tak okradną.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Chciałoby się żyć bezpieczniej
PostNapisane: 2010-07-14, 14:07 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-05-25, 14:23
Posty:11
Nie dajmy się zwariować. Bezpieczeństwo to stan umyslu i w dużej mierze zależy od nas samych.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO