dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

pokoje dla dzieci
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-05-31, 11:09 
mam pytano, czy wasze dzieci mają osobne pokoje? nasze mieszkaja w jednym po mamy małe mieszkanie.. ale od dłuższego czasu słysze straszne narzekania na to. że znajomi mają osobne itd.. ja mieszkałam w jednym pokoju z siostrą i nie było problemów. ale może faktycznie czasy się zmieniły, nie bardzo wiem jak to rozwiązać.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: pokoje dla dzieci
PostNapisane: 2017-06-01, 12:37 
wiesz co teraz lepiej żeby dzieciaki miały jednak tej swojej przestrzeni troche więcej.. ja też mieszkałam z rodzeństem w jednym pokoju ale moje dzieciaki już są osobno. jak nie masz tyle pokoi to im możesz jakoś podzielić sa takie akustyczne ściany składane sowan na przykład


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: pokoje dla dzieci
PostNapisane: 2017-06-07, 13:45 
Adept
Offline

Dołączył(a):2017-04-21, 10:57
Posty:21
u nas sytuacja konfliktowa między dzieciakami wymusiła przesienie ich do dwóch osobnych pokoi, na szczęście warunki lokalowe na to pozwalały. dwójka rodzeństwa chłopiec (11 l.) i dziewczynka (13 l.). córka zaczęła dojrzewać, nie było dla niej komforowe przebieranie się we wspólnym pokoju pilnując czy aby za chwilę z impetem nie wparuje brat czy zapraszanie koleżanek z klasy. podczas rozmowy z córką dowiedzieliśmy się, że syn grzebie w jej rzeczach w szczególności zaciekawił go jej pamietnik. więc postanowilismy dzieciaki dla ich własnego komfortu rozdzielić. synowi też ten pomysł się spodobał i tak z perspektywy czasu wydaje mi się, że swoim zachowaniem też właśnie chciał wymusić własne cztery kąty. teraz gdy mają osobne pokoje dość często zdarza się, że spędzają czas wspólnie w jednym z nich, ale mają ten komfort własnego prywatnego kącika, w którym mogą się zaszyć bez obawy przed ciekawskim rodzeństwem. drugą kluczową kwestią były pasje dzieciaków, młody gra na skrzypcam, czym często doprowadzał do furii siostrę, która odrabiała lekcje czytała itp. córka jest artystką, ma dużo zestawów farb, kredek, bloków do rysowania itp o które też ciągle były spory. dzięki rozdzieleniu dzieciaków mogły również brać czynny udział w urządzaniu swoich pokoi. syn ma plakaty kapel muzycznych na ścianach, córa ubóstwia takie naklejki na szafę (http://www.fototapetka.eu/naklejka-151-Naklejki-na-szafe.html) oraz wywiesza w formie galerii własne dzieła, myślę, że to był bardzo dobry wybór


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO