dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Stare krzesło
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-06-30, 14:57 
Jak odrestaurować stare krzesło? Ktoś zajmował się tym samodzielnie? Po czym ocenić, czy robienie tego w ogóle ma sens?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Stare krzesło
PostNapisane: 2017-06-30, 19:51 
Doskonale rozumiem chęć przywrócenia starego krzesła „do żywych”. Stare meble mają to do siebie, że poprzez wartości sentymentalne ciężko się ich pozbyć. Na szczęście w tym wypadku pomoże Ci odpowiednia renowacja biurka.
Musisz zacząć od właściwego przygotowania drewna do pracy, czyli oczyścić i przeszlifować jego powierzchnię (zalecana grubość papieru to P60), pozbywając się chropowatych elementów, wiór i innego osadu. Następnie należy pozbyć się starej powłoki malarskiej, stosując np. Bondex Usuwacz Uniwersalny i postępując zgodnie z instrukcją. Po tym zabiegu powinno się umyć powierzchnię ciepłą wodą i poczekać na wyschnięcie.
Ostatni krok to zastosowanie preparatu ochronno-dekoracyjnego. W tej sytuacji polecam użyć Bondex Universal, który jest lakierem barwiącym, dostępnym w siedmiu różnych odcieniach i zabezpieczającym drewno przed wilgocią.
Życzę Ci dużego zadowolenia z przeprowadzonych prac i mam nadzieję, że biurko będzie Ci jeszcze długo służyć


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Stare krzesło
PostNapisane: 2017-07-08, 21:20 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2017-07-07, 20:19
Posty:6
Na yt jest sporo filmików pokazujących jak odrestaurować meble :) Ja niedługo się biorę za swoje pierwsze :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Stare krzesło
PostNapisane: 2017-09-05, 16:46 
zerknij na stronę pimpit.pl tam, jest możliwość zlecenia przerobienia np. właśnie krzesła więc myślę, że to lepszy pomysł niż próbować samemu, jeśli nie mamy o tym pojęcia (tak jak ja) ;)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Stare krzesło
PostNapisane: 2020-01-14, 13:40 
Adept
Offline

Dołączył(a):2017-12-04, 18:55
Posty:16
Super krzesła. Duży wybór tylko w https://www.edinos.pl/siechnice Solidne. Sprawdzone. Idealnie dopasowane.

_________________
Hejka :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO