dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Problemy z laktacją
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-12-18, 23:45 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-03-15, 14:09
Posty:122
Czy są tu jakieś mamusie co karmią piersią lub karmiły? Czy miałyście na początku też problemy z brakiem pokarmu co robiłyście aby pobudzić laktację?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Problemy z laktacją
PostNapisane: 2017-12-18, 23:59 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1126
Łącznie karmiłam prawie 3,5 roku ;) Dwoje dzieci, jedno prawie rok, drugie 2,5 roku. Kryzysów w tym czasie było kilka, ale to normalne. Na początku wydawało mi się, że mam za mało pokarmu, później znowu były nawały, potem znowu dzieci rosły, mleka mało, ciągle coś ;) Ja po prostu starałam się regularnie przystawiać do piersi, pić dużo płynów, w tych najwiekszych kryzysach można spróbować czegoś na laktację, w aptece znajdziesz środku ze słodami zbóż np. Naprawdę działają. No i dieta, nie jakaś dziwna eliminacyjna, tylko po prostu zdrowa.

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Problemy z laktacją
PostNapisane: 2017-12-19, 00:09 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-03-15, 14:09
Posty:122
2,5 roku to sporo :) Ja 2 tygodnie już karmie a pokarmu dalej brak przystawiam synka co chwile do piersi ale ciągle jakby głodny, nerwowy a z piersi mało co leci;/ W szpitalu to jeszcze jakoś szło ale jak przyszłam do domu to z dnia na dzień coraz gorzej nie wiem może jestem też przemęczona zestresowana itp. ściągam nawet laktatorem ale też słabo.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Problemy z laktacją
PostNapisane: 2017-12-19, 21:12 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-22, 15:38
Posty:429
Faktycznie, moja siostra tez własnie piła te wspomniane przez Ciebie saszetki i była bardzo zadowolona, bo jej problemy z laktacja minęły jak ręką odjął.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Problemy z laktacją
PostNapisane: 2017-12-21, 12:06 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-03-15, 14:09
Posty:122
A jak te saszetki dokładnie się nazywają i z czym je się rozrabia?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Problemy z laktacją
PostNapisane: 2017-12-28, 23:13 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1126
Prolaktan, mają smak bananowy, pijesz z mlekiem, jogurtem, ewentualnie z mlekiem roślinnym.

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Problemy z laktacją
PostNapisane: 2018-04-19, 20:10 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-01-13, 15:43
Posty:145
Wszystko fajnie pięknie, ale nawet prolaktan nie jest cudotwórcą, trzeba pamiętać o tym, że on oczywiście pomoże, ale trzeba też coś dać z siebie. Dziecko często przystawiać do piersi, pić dużo wody, odpowiednia dieta, wyspanie się, w miarę możliwości fajnie by było być zrelaksowaną.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Problemy z laktacją
PostNapisane: 2018-04-20, 15:20 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-22, 15:38
Posty:429
Faktycznie, moja połozna równiez wspominała mi na temat tego środka. Mysle ze jesli pojawiaja się jakieś problemy jesli chodzi o laktację to warto jest się w odpowiedni sposób wspomóc.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Problemy z laktacją
PostNapisane: 2018-04-24, 19:41 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2014-07-02, 12:03
Posty:372
Z tego co ja wiem najlepiej jest po prostu jak najczęściej przystawiać ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Problemy z laktacją
PostNapisane: 2018-06-28, 14:01 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-01-13, 15:43
Posty:145
No wiesz każdy orze jak może :) Niestety położne bardzo słabo uświadamiają mamy, które dopiero co urodziły. Już nie będę opisywać co przeszłam z pierwszym dzieckiem już w szpitalu bo to katastrofa. Druga rzecz, że nie na każdą kobietę działa to samo, kumpela zachwalała herbatki a ja piłam z odruchem wymiotnym bo tak mnie obrzydzały a efekt marny, o prolaktanie dowiedziałam się późno ale dzięki niemu jeszcze długo i bez stresu pokarmiłam dziecko. Każda kobieta musi znaleźć swoją metodę, ale dobrze by było żeby miał kto do niej wyciągnąć pomocną dłoń i podpowiedział co robić.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO