dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Wychowywanie dzieci
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-08-23, 13:47 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-02-19, 01:51
Posty:1
Witajcie,

chcialem podzielic sie z wami ( naprawde dobrym) pomyslem. Otoz zastanawialem sie kiedys w jaki najlepszy sposob wychowywac dzieci. Jedni proponuja klapsa inni dobre slowo. I pewnego razu gdy bylem w ksiegarni, zupelnie przypadkowo, wpadla mi w oczy ksiaka o tytule - jak wychowywac dzieci w wieku od 5 do 7 lat. I nagle odkrylem to co juz dawno powinno przyjsc mi do glowy. Zamiast wymyslac jaki sposob jest najlepszy najlepiej sie dowiedziec, zapoznajac sie z fachowa literatura. Mysle , ze nikt tego lepiej niz autorzy takich ksiazek, czy artykulow w gazetach lub w internecie na portalach zwiazanych z wychowywaniem dzieci (oprocz pomyslow forumowiczow, bo te akurat moga bych zle- choc nie musza) nie przedstawi. Ci autorzy (zwykle psycholodzy) takze nie wiedza wszystkiego na ten temat, bo caly czas prowadzone sa w tym temacie badania i obserwacje, ale kto moze wiedziec to lepiej od nich? Moim zdaniem nikt.Tak wiec, aby wychowywac nasze dzieci jak najlepiej, zachecam Was do zapoznawania sie z ta literatura.

Pozdrawiam


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wychowywanie dzieci
PostNapisane: 2011-09-11, 10:37 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-09-10, 10:46
Posty:120
darekb napisał(a):
Ci autorzy (zwykle psycholodzy) takze nie wiedza wszystkiego na ten temat, bo caly czas prowadzone sa w tym temacie badania i obserwacje, ale kto moze wiedziec to lepiej od nich?


Odpowiedzialni rodzice. Oni wiedzą lepiej.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wychowywanie dzieci
PostNapisane: 2012-02-09, 16:41 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-12-13, 20:41
Posty:15
Ja wiem jedno mądrzy rodzice = dobrze wychowane dzieci. Wiadomo mając pierwsze dziecko popełnia się błędy,ale nikt nie urodził się od razu z pełną wiedzą z każdej dziedziny życia.
Mądre dziecko - warto poczytać,dużo przydatnych informacji i opinii doświadczonych rodziców można znaleść.
Psycholodzy - dobrze,że są :) Ale najlepszym psychologiem dla swojego dziecka powinni być rodzice,bo kto lepiej ma znać własne pociechy jak nie my sami :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wychowywanie dzieci
PostNapisane: 2012-02-13, 10:16 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
A co jak autor okaże się jakimś popaprańcem?
Czytałam już różne bzdury, np. książkę o wychowaniu seksualnym dzieci, która była przepełniona żarcikami i sugestiami nt. molestowania ze strony rodziców (nie w sensie potępiającym...). Czytałam pseudo-psychologiczny poradnik nt. miłości w której autor (ksiądz) twierdził, że zgwałcona kobieta była temu winna, a jak dziewczyna nie chce 'dać' to znaczy, że w związku nie ma równowagi w miłości duchowej, intelektualnej i fizycznej i ten związek nie ma sensu. Takich przykładów można mnożyć w nisekończonosć, więc chyba ciężko byłoby mi zaufać w 100% jednemu autorowi.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wychowywanie dzieci
PostNapisane: 2012-02-16, 11:44 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-12-13, 20:41
Posty:15
Dlatego jeśli chodzi o tego typu książki dobrze jest poznać opinię innych. Bo wydać kasę (może czasem i nie wiele),ale bez sensu,to człowiek traci wiarę,że ktoś może dobrze doradzić w innych książkach.
Nawet teraz po tym co napisałaś już wiem,że tej książki bym nie kupiła i pewnie większość innych osób też nie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wychowywanie dzieci
PostNapisane: 2012-03-31, 12:37 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-11-21, 00:36
Posty:111
lepiej samemu po rozum do glowy siegnac niz po nawiedzone ksiazki


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wychowywanie dzieci
PostNapisane: 2012-03-31, 15:07 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2011-12-07, 14:22
Posty:270
dajcie spokoj


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wychowywanie dzieci
PostNapisane: 2012-03-31, 21:56 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-11-21, 00:36
Posty:111
no dokladnie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wychowywanie dzieci
PostNapisane: 2012-04-23, 12:12 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-11-11, 21:20
Posty:190
Książki nie zaszkodzą, ale nowe trendy w wychowaniu i eksperymenty tak ...:(

_________________
Można taniej


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wychowywanie dzieci
PostNapisane: 2012-04-23, 12:31 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-08-29, 20:53
Posty:153
Zgadzam się, że z książkami trzeba ostrożnie - przede wszystkim nie kupować i NIE WIERZYĆ w ciemno, bezgranicznie.
Slyszałam o pani, które chcą propogować edukację seksualną miała pomysł, by już w przedszkolach mówić o prezerwatywach -słabo mi!!!

Książka, którą reklamuje autor może być pomocna, ale warto wczesniej zorietnować się w opiniach specjalistów na jej temat, bo jakieś być powinny...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO