dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Powieść sensacyjna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-07-04, 14:37 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-08-29, 20:53
Posty:153
Moim zdaniem trudną napisać dobrą sensację, mnie przewaznie te ksiażki nie wciagają, a przecież potencjał mają większy niż film, bo wyobraźnie nie ma ograniczeń budżetowych.
A wy czytacie powieści sensacyjne, może polecacie coś poza Ludlumem?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Powieść sensacyjna
PostNapisane: 2013-07-09, 15:00 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-06-18, 14:12
Posty:35
A ja mam akurat odwrotnie i bardziej wciągają mnie książki, niż filmy. W książkach napięcie budowane jest stopniowo i i jakoś tak bardziej się to przeżywa, poza tym to też kwestia wyobraźni. Najczęściej jest tak, że jak przeczytam książkę wcześniej to film już nie robi na mnie wrażenia.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Powieść sensacyjna
PostNapisane: 2013-07-10, 11:49 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-10-01, 16:39
Posty:143
morikoni- ale jednak są przykłady, że da się zrobić dobry film o agentach, śledztwach i kryminalnych sprawach. :)
Kobieteczka- zachęcająco wygląda ten szwedzki pisarz -Robert Karjel. Facet jest podpułkownikiem lotnictwa wojskowego i walczył np. z tymi somalijskimi piratami, więc wie o czym pisze. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Powieść sensacyjna
PostNapisane: 2013-07-10, 14:49 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-06-18, 14:12
Posty:35
Marecki więcej znam takich książek niż filmów, chociażby bardzo znana ostatnio Dziewczyna z tatuażem, zupełnie nie umywa się do książki :)

Nie znam tego pisarza, chyba mało o nim słychać? Ale biografię to musi mieć rzeczywiście bardzo ciekawą w takim razie, zastanawia mnie czy w książkach przemyca jakieś wątki z życia zawodowego.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Powieść sensacyjna
PostNapisane: 2013-07-10, 14:57 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2012-01-06, 02:02
Posty:56
Też nie słyszałam o wyżej wspomnianym panu, chociaż podejrzewam, że dużo lepiej wyjdzie mu pisanie kryminału, kiedy sam ma takie doświadczenia. Fajnie kiedy opisane sytuacje mają jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości. Chociaż podejrzewam, że nie mogą zbyt dużo zdradzać bo mogliby mieć z tego powodu nieprzyjemności..


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Powieść sensacyjna
PostNapisane: 2013-07-10, 15:07 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-06-18, 14:12
Posty:35
No pewnie obowiązuje go tajemnica wojskowa, ale inspirować jakimiś wydarzeniami się na pewno mógł, przecież za to nikt go nie ukaże raczej :). Dziwne że niczego nie wydali jego autorstwa u nas. Szwedzkie kryminały się zrobiły bardzo popularne, trzeba im przyznać, że mają talent do pisania takich rzeczy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Powieść sensacyjna
PostNapisane: 2013-07-11, 12:00 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-10-01, 16:39
Posty:143
Karjel jest jeszcze mało znany, bo to będzie jego pierwsza książka w Polsce. :)

Podejrzewam, że będzie coś przemycał do powieści. To nie jest taki typowy pisarz z urodzenia, co siedzi w wygodnym fotelu i obmyśla fabuły, tylko naprawdę sporo przeżył. W sumie, to nie jest taki pierwszy przypadek, kiedy za pisanie sensacji zabiera się były agent, albo detektyw i póki co, takie książki się sprawdzały, zwłaszcza, że ludzie czytając się zastanawiają ile rzeczy z fabuły to fakty, a ile to fikcja. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Powieść sensacyjna
PostNapisane: 2013-07-11, 12:11 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-06-18, 14:12
Posty:35
A co to za książka ta w ogóle, bo jakoś nie mogę znaleźć nic na ten temat? No właśnie w tym jest największy urok, że zastanawiamy się co jest fikcja a co prawdą :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Powieść sensacyjna
PostNapisane: 2013-07-11, 14:54 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-10-01, 16:39
Posty:143
"Szwed, który zniknął".

Zobacz sobie opis:

Agent szwedzkiej Policji Bezpieczeństwa, Ernst Grip, otrzymuje od przełożonych polecenie wyjazdu do USA. Na miejscu dowiaduje się, że FBI potrzebuje jego pomocy w przesłuchaniu uporczywie milczącego, podejrzanego o terroryzm więźnia, o którym Amerykanie sądzą, że jest Szwedem. Wkrótce staje się jasne, że Amerykanów nie mniej niż milczący więzień interesuje sam Grip, który ma w swojej przeszłości epizody nienadające się do wydobycia na światło dzienne. Pętla zaczyna się zaciskać.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Powieść sensacyjna
PostNapisane: 2013-07-31, 13:42 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-08-29, 20:53
Posty:153
Muszę się zaopatrzyć w tę książkę :)
Czytam własnie opinie w księgarni gandalf i od razu zamawiam.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO