dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Ostatnio przeczytana książka
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-03-17, 12:30 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-02-02, 13:50
Posty:36
Jest temat o tym, jakie książki trzeba koniecznie przeczytać, ale tam są w większości klasyki. A mnie ciekawi jakie są wasza najnowsze odkrycia, a może przeczytaliście coś mało znanego, ale interesującego, wartego podzielenia się?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ostatnio przeczytana książka
PostNapisane: 2015-03-17, 17:58 
czytam właśnie "Zieloną wyspę" Ostachowicza. Mocna rzecz o kobiecie poszukującej samotności na prawie (!) bezludnej wyspie. Zaskakująca i w takim psychodelicznym klimacie. Ciężka do określenia gatunkowo, co zreszta jest dla tego autora charakterystyczne, ale czyta się bardzo dobrze.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Ostatnio przeczytana książka
PostNapisane: 2015-03-24, 00:57 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2014-01-19, 00:16
Posty:61
Zwłaszcza to "prawie" mnie zaciekawia, i do tego facet piszący o kobiecie, to nie takie częste w literaturze, więc tym bardziej ciekawi. I "pomieszanie" gatunków mi podchodzi a jakże.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ostatnio przeczytana książka
PostNapisane: 2015-03-24, 13:04 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-02-02, 13:50
Posty:36
Gość napisał(a):
czytam właśnie "Zieloną wyspę" Ostachowicza. Mocna rzecz o kobiecie poszukującej samotności na prawie (!) bezludnej wyspie. Zaskakująca i w takim psychodelicznym klimacie. Ciężka do określenia gatunkowo, co zreszta jest dla tego autora charakterystyczne, ale czyta się bardzo dobrze.

o, to chyba zupełna nowość, Ostachowicza pamietam ostatnio z "nocy żywych żydów"a tu już nastepna :) poprzednią czytałem z przyjemnością, jelśli można to tak określić, więc pewnie i po tę sięgnę.
U mnie na tapecie teraz brytyjski kryminał Petera maya "czarny dom".


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ostatnio przeczytana książka
PostNapisane: 2015-03-24, 15:41 
Adept
Offline

Dołączył(a):2014-10-17, 11:45
Posty:33
Marceli napisał(a):
Gość napisał(a):
czytam właśnie "Zieloną wyspę" Ostachowicza. Mocna rzecz o kobiecie poszukującej samotności na prawie (!) bezludnej wyspie. Zaskakująca i w takim psychodelicznym klimacie. Ciężka do określenia gatunkowo, co zreszta jest dla tego autora charakterystyczne, ale czyta się bardzo dobrze.

o, to chyba zupełna nowość, Ostachowicza pamietam ostatnio z "nocy żywych żydów"a tu już nastepna :) poprzednią czytałem z przyjemnością, jelśli można to tak określić, więc pewnie i po tę sięgnę.
U mnie na tapecie teraz brytyjski kryminał Petera maya "czarny dom".


moim zdaniem nie bez powodu Ostachowicz na "dzień dobry" w książce daje cytat z Los Trabantos;) kto zna tę piosnkę, ten na pewno zorientuje się w klimacie książki. właśnie za te gry z czytelnikiem uwielbiam Ostachowicza:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ostatnio przeczytana książka
PostNapisane: 2015-03-24, 19:37 
niestety, ale taką przyjemność miałem w zeszłym roku. Na pocieszenia zostaje mi, że książka nie była publikowana, a ja dostałem ją w zaufaniu od autorki. Miałem powiedzieć, i jak?. Była dobra! humor, krew i miłość przepleciona seksem


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Ostatnio przeczytana książka
PostNapisane: 2015-04-03, 10:41 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-10-01, 16:39
Posty:143
gantal - ale jesteś tajemniczy. Ale to co to było? :)

"Zieloną wyspę" czytałem i....spodobała mi się, a myślałem, że będę mieć z nią problem. To nie jest jednak taka ot literatura dla kobiet i może właśnie w końcu trzeba zdać sobie sprawę, że zaczyna się era kobiecych postaci w literaturze i nie tylko.
Był tam nawet fragment, jak ta Magda rozmyślała, że jest jak Ziemia - potężna i niewzruszona i lekko wyobcowana. Że z charakteru jest bardziej jak ta Ziemia, tylko w miniaturowej wersji, ale nie przeszkadza jej to, żeby samej ustalać zasady. Co w sumie nie byłoby nawet specjalnie odkrywcze, że każdy powinien żyć "zgodnie ze swoim charakterem", ale jak przyjdzie co do czego, co idziemy na masę kompromisów, a o tym, że istnieje jeszcze inne życie przypominamy sobie dopiero po lekturze takich książek.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ostatnio przeczytana książka
PostNapisane: 2015-08-06, 21:22 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2015-08-06, 21:16
Posty:9
Ja ostatnio przeczytałam " Dzienniki Japońskie. Zapiski z roku królika i roku konia" Piotra Milewskiego opisująca piękno Japonii. Autor przedstawia w niej nie tylko zatłoczone i zmodernizowane Tokio ale małe i urocze prowincje. Również znajdziemy w niej ciekawostki kulturalne jak japońskie gejsze czy wspaniałe zamki. Serdecznie polecam.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ostatnio przeczytana książka
PostNapisane: 2015-08-07, 11:49 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1642
Zastanawiam się dlaczego na dwa posty oba są identyczne nieomal i reklamują tę samą książkę. Albo jest tak cholernie dobra, albo ktoś płaci za baaardzo nieudolną reklamę. ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ostatnio przeczytana książka
PostNapisane: 2015-08-08, 17:41 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2015-08-06, 21:16
Posty:9
Teraz czytam "Szczygieł"- Donna Tartt. Świetna książka polecam wszystkim


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO