dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

CZYTANIE KSIĄŻEK - CZY JEST SENS TO ROBIĆ/NIEROBIĆ-DLACZEGO?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2006-06-09, 10:02 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
Jedni czytają inni jeżli mogą to tego unikają jak diabeł święconej wody. W pewnym wieku wyraziłem sobie taką myśl, że mam ukształtowny światopogląd, wiem co dobre a co złe (w tym ogólnie uznanym zakresie) więc czytanie beletrystyki uznałem za zbędne. Jak te zagadnienie czytania książek sobie ułożyliście czy układacie. Czy np lektury szkolne jakoś pasjonowały?


Ostatnio edytowano 2006-06-26, 22:46 przez Janusz, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-06-13, 12:41 
ja nie lubie czytac bo wole kompa i tam jest duzo wiadomosci o tym co mnie interesuje chodze do 7 klasy i w szkole mi idzie tylko , kazom czytac lektury ale mam od siory takom zciage o tych ksiazkach i sobie to sie nuuczam. pzdrawiam bardzolubie tu


Ostatnio edytowano 2006-06-30, 21:18 przez az, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-06-13, 13:03 
Takkk...
nikt nie powiedzial dlaczego powinno sie czytac ale mysle ze na to mozna popartrzec z roznych stron. mozna dowiadziec sie o postawach ludzi o tym co myslom czy jak myslom. bardzo lubie ksiazki przygodowe. brat dal mi taka ksiazke pt z rodu kabunauri. bardzo mnie zastanowila. opisuja tam czasy jak powstawalo zsrr na kaukazie i mysle ze jest to interesujace bo jak by bylo jak tam opisujo to taam w gruzji trzeba bylo zmienic ludzi.


Ostatnio edytowano 2006-06-30, 21:20 przez mskrnby, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-06-18, 10:36 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-06-11, 22:36
Posty:7
Mysle, ze wpis goscia 'az' jest najlepszym dowodem na to, ze ksiazki czytac warto.


Ostatnio edytowano 2006-06-26, 23:12 przez choga, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-06-22, 16:32 
choga napisał(a):
Mysle, ze wpis goscia 'az' jest najlepszym dowodem na to, ze ksiazki czytac warto.

niby poco czytac. tza brac rzycie na ful i tera. w ksiazkach pisza tylko wymuslone. Czy wieszze Monte Hristo to bujda? Ale postuj dlaczego trzeba pisac, moze masz jakoms racje.


Ostatnio edytowano 2006-06-30, 21:22 przez az, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-06-22, 23:46 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-06-07, 00:27
Posty:166
Lokalizacja: z przodu
az napisał(a):
niby po co czytac.

Panu/Pani o nicku choga prawdopodobnie chodzi o to zeby od czasu do czasu zajrzal do ksiazki pt. "S?ownik ortograficzny jezyka polskiego".
Wracajac do tematu... Musze sie przyznac, ze w podstawowce nie przeczytalem ani jednej lektury :P A teraz zaczynam tego zalowac, jak tylko mam czas to staram sie cos przeczytac. Ostatnio dorwalem audiobooka (niestety nie ksiazke) "Kod Leonarda da Vinci" Dana Browna. Szczerze polecam, chociaz moim zdaniem jest mocno przereklamowana przez Kosciol ;-)


Ostatnio edytowano 2006-06-30, 21:24 przez goog, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-06-27, 00:16 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-06-11, 22:36
Posty:7
Szanowny uzytkownik goog trafil w samo sedno.
Nie chcialabym byc zlosliwa ale pewne rzeczy musze skomentowac.
Wedlug mnie gosc 'az' to jakas prowokacja i przestroga zarazem, ktora ma zachecic ludzi do rozmowy na temat ksiazek bo jakos mi sie nie chce wierzyc, ze ktos moze tak pisac.
Umieszcza sie takiego posta i obserwuje reakcje ludzi coz ktos chyba ma niezly ubaw.
To tyle jesli chodzi o moja teorie spiskowa.
Jesli sie myle to przepraszam.

_________________
http://shadowlady86.deviantart.com.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-06-30, 13:27 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2006-04-12, 15:05
Posty:45
Co tam az! Jeśli pisze jak umie i jeśli pisze jak pisze to porażka polonistyki. Odpowiadając fragmentarycznie na jego pytanie:
Upływ czasy jak odpływ morza w miarę cofania wody odsłania szczegóły . Życie niesie tyle zaskakujących ... i aby móc poruszać się w współczesnym świecie potrzebna jest wiedza o postawach i zachowaniach ludzi, wszak wśród nich żyjemy i Oni są podmiotem naszego ...... Treść książek może być przydatna w ocenia otaczających nas osób, ale czy beletrystyka? Książki ( chyba), raczej czytanie k. nie sprawia kłopotu osobom z wyobraźnią (w tego słowa najszerszym rozumieniu).
Czytanie książek umożliwia krystalizację poglądów na t.zw. wartości t.zn istotny zbiór zasad jakim człowiek powinien się kierować w życiu, co nie oznacza, że każdy stosuje się do tych zasad czy, że wartości dwu osobników są zgodne.????? Jak to widzicie?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-06-30, 14:00 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
Co do az - nie demonizuję gdyż wyraża jakieś oczekiwania pozytywnych nauk w postach dyskutantów i brzmi to jak zaczepka i dobrze.
Pierwszą książką jaką sam przeczytałem był "Pinokio". Musiałem mieć około 9 lat i wcześniej przejąłem się jego przygodami, gdy czytała mi książkę mama i gdy potrafiłem sam czytać przeczytałem ją by jeszcze raz przeżyć przygody pajacyka. Jakiś czas temu kupiłem "Pinokia" wnukowi. Pierwszym spostrzeżeniem było, że kupiona książka jest uboższa w treść i muszę dotrzeć do starszych wydań. Wnuk ma 6 lat i czyta każdy tekst bez sylabizowania. Woli jednak gdy czyta się mu książkę bo nie musi skupiać się nad literkami a odbiera treść i łatwiej ją przeżywa. Widzę, że "jabłko pada blisko jabłoni" bo musiałem przeczytać mu kilka razy i bardzo przejął się opisanymi w książce postawami jej bohaterów.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-06-30, 21:31 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Kurcze szkoda ze ja nie mialam takiego dziadka, ktory mi ksiazki kupowal :-(
B. lubie czytac, szczegolnie ksiazki przygodowe, ale to zalezy co mi akurat w rece wpadnie :-) Pamietam ze w podstawowce wielkie wrazenie zrobila na mnie ksiazka o Ani z Zielonego Wzgorza, a w ogolniaku Ludzie Bezdomni. Wlasnie ksiazki w rodzaju tej drugiej sprawiaja mi chyba najwieksza przyjemnosc :-)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO