dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

agresywny pies w domu
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-04-26, 22:10 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-09-16, 20:45
Posty:204
Mój pies szczeka na wszystkich obcych. Nawet jak ktoś przechodzi koło domu. Na spacerach trzyma się z daleka od innych psów i nie chce się z nimi bawić. Mamy go od szczeniaka. Jak temu zaradzić?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: agresywny pies w domu
PostNapisane: 2015-04-27, 10:48 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
w tv jest program o problemach z pieskami (chyba Cezar, cy jakoś tak) bardzo pouczające. z Twojego zapisu wynika, że piesek jest w stresie i boi się.

_________________
wolność to świadomość ograniczeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: agresywny pies w domu
PostNapisane: 2015-04-27, 16:54 
pewnie został czy została zgwałcona przez inne psy i ma traumę. Nie martw się zwierzęta nie mają pamięci za kilka dni wszystko wróci do normy.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: agresywny pies w domu
PostNapisane: 2015-04-27, 21:34 
a może wizyta u psiego psychologa? ja swego czasu korzystałam - miałam psa ze schroniska i po przejściach i bardzo wtedy pomógł


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: agresywny pies w domu
PostNapisane: 2015-04-27, 22:19 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2014-07-25, 12:14
Posty:269
Cały sukces w wychowywaniu psa tkwi w tym, że jeśli nasz pies jest otoczony naszą miłością to raczej nic mu nie będzie. Psy w odróżnieniu od ludzi przyzwyczajają się do właściciela i gdy ominiemy rytuał czułości wobec psa, są zawiedzione ale nie biegną do kogoś innego żeby ich pogłaskał.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: agresywny pies w domu
PostNapisane: 2015-04-27, 23:15 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-09-16, 20:45
Posty:204
Gość napisał(a):
pewnie został czy została zgwałcona przez inne psy i ma traumę. Nie martw się zwierzęta nie mają pamięci za kilka dni wszystko wróci do normy.

Nic z tych rzeczy się nie stało.
Ewelinaaa napisał(a):
Cały sukces w wychowywaniu psa tkwi w tym, że jeśli nasz pies jest otoczony naszą miłością to raczej nic mu nie będzie. Psy w odróżnieniu od ludzi przyzwyczajają się do właściciela i gdy ominiemy rytuał czułości wobec psa, są zawiedzione ale nie biegną do kogoś innego żeby ich pogłaskał.

My naprawdę o niego dbamy i poświęcamy mu mnóstwo uwagi, nie jest zaniedbywany.
Terra napisał(a):
a może wizyta u psiego psychologa? ja swego czasu korzystałam - miałam psa ze schroniska i po przejściach i bardzo wtedy pomógł

A jak taki psycholog może pomóc psu?
Janusz napisał(a):
z Twojego zapisu wynika, że piesek jest w stresie i boi się.
Ciekawe tylko co go tak zestresowało....


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: agresywny pies w domu
PostNapisane: 2015-04-28, 23:36 
Exa napisał(a):
A jak taki psycholog może pomóc psu?


Udaj się na konsultację i zobaczysz że na pewno pomoże, ja korzystałam z konsultacji przy okazji akcji na rzecz fundacji Jak Pies Z Kotem i płaciłam tylko 20 zł a byłam bardzo zadowolona - porady okazały się bardzo trafne i skuteczne. Jak nie masz daleko do Wrocławia to 13 maja mają tam kolejną akcję: https://www.facebook.com/Vadecorso?ref=ts&fref=ts


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: agresywny pies w domu
PostNapisane: 2015-04-29, 20:18 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-09-16, 20:45
Posty:204
Cena za konsultację nie jest zawrotna. Wrocław mi jak najbardziej pasuje. Dzięki rozważę ten pomysł. Ile takich wizyt jest potrzebnych aby ustalić diagnozę?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: agresywny pies w domu
PostNapisane: 2015-04-29, 23:25 
U mnie wystarczyła jedna - nie wiem czy tak jest zawsze, dostałam wskazówki jak mam postępować i powoli, systematycznością i konsekwencją wyszliśmy na prostą :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: agresywny pies w domu
PostNapisane: 2015-04-29, 23:30 
bez przesady z tym psychologiem.
Popełniłaś błąd w wychowaniu! I od tego trzeba zacząć. Jak się bierze psa czy jakiekolwiek inne zwierzę trzeba mieć choć trochę pojęcia, a najlepiej jeszcze pogłębić za wczasu swoją wiedzę.
Szczeniak powinien mieć dużo kontaktu z ludźmi i innymi psami. Wtedy nie zachowuje się jak dzikus z lasu warcząc na wszystkich i wszystko. Niektórzy specjalnie prowokują takie sytuacje, pozwalają aby na spacerze szczeniak był głaskany, wołany i spotykał jak najwięcej innych psów. Teraz się boi i reaguje na wszelki wypadek szczekaniem. Najgorsze jest to, że ze strachu na wszelki wypadek może kogoś ugryźć. Pewnie w imię wielkiej i szeroko pojętej miłości do zwierząt trzymaliście go samego przez dziesięć godzin, aż ktoś z domowników nie wrócił z pracy i nie wziął go na spacer. A co jak się zsikał w tym czasie? dostawał w dupę?
Będziesz mieć teraz dużo z nim pracy inaczej cały czas taki będzie. Wszelkie info w necie i na stronach poświęconych opiece nad czworonogami


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO