dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Zdrowa żywność
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-04-20, 18:07 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-03-24, 15:32
Posty:48
właśnie, robiąc zakupy w sklepie kierujecie się ceną czy jakością? patrzycie na składy wypisane na opakowaniach?
osobiście przyznam się, że nie do końca orientuje się w tym co jest napisane na większości opakowań. najczęściej kieruję się ceną, ale jak mam pieniądze to staram się kupić coś co nie odbije się negatywnie na moim zdrowiu.. zarówno jeśli chodzi o jedzenie jak i soki (napojów gazowanych w ogóle nie kupuję, chyba, że w drodze gdzieś albo w klubie..)

a Wy?

_________________
http://www.procentciebie.pl/


Ostatnio edytowano 2010-04-03, 18:44 przez kamilel, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-04-22, 11:22 
Adept
Offline

Dołączył(a):2006-11-12, 21:16
Posty:12
To co najgorsze w składzie produktów żywnościowych to E dodatki , celowo ich nazwy ukryte są pod kodami bo gdyby ktoś wiedział co to za chemikalia to by tego nie kupił.

_________________
poradnik radio-amatora


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-04-22, 12:04 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Benek dobrze napisał.
Kiedyś na zajęciach babka mówiła nam że generalnie nie powinno się kupować żywności w puszkach bo tam jest najwięcej szkodliwych substancji. Dodaję się je po to żeby jak najdłużej produkt był dobry do spożycia. Tak samo jest z wędlinami i warzywami, jeśli np jabłko jest idealnie czerwone i nie ma na nim żadnych defektów (takich delikatnych, które mogą się np zdarzyć przy transporcie albo wykładaniu) to od razu wiadomo że jest pryskane.
Ja rzadko robię zakupy ale jeśli już to zwykle patrzę na datę, bo resztę mam zapisane na kartce (np jaka firma albo smak). A napojów gazowanych też nie piję bo po 1) jak widzę taki sztuczny powiedzmy żółty albo pomarańczowy kolor to od razu mnie odrzuca, a po 2) zawsze mnie boli brzuch po takich napojach, więc wybieram soki albo zwykłą wodę mineralną :-)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-04-22, 12:08 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-21, 20:18
Posty:678
Lokalizacja: z wczorajszej gazety
Natty napisał(a):
Kiedyś na zajęciach babka mówiła nam że generalnie nie powinno się kupować żywności w puszkach bo tam jest najwięcej szkodliwych substancji. Dodaję się je po to żeby jak najdłużej produkt był dobry do spożycia.


tak dokladnie Natty w puszkach jest najwiecej konserwantow a dokladniej w konserwach miesnych,ktore ludzie najczesciej kupuja na biwaki itp itd a potem boli brzusio.

_________________
Umieć żyć to: żyć lekko bez lekkomyślności,
być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury,zaufanie i radosną rezygnację.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-04-22, 12:31 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Eve21 napisał(a):
tak dokladnie Natty w puszkach jest najwiecej konserwantow a dokladniej w konserwach miesnych,ktore ludzie najczesciej kupuja na biwaki itp itd a potem boli brzusio.

nie wiem dlaczego ale widzę tu podtekst do mojej osoby :-P
Ostatnio zastanawiałam się i doszłam do wniosku że chyba najzdrowsza jest dieta wegetariańska ale dobrze skomponowana. Dieta wegetariańska ale z dodatkiem ryb i owoców morza, chyba najzdrowsze co może być :-)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-02, 19:33 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-03-24, 15:32
Posty:48
a jeśli ktoś lubi mięso? :)

mi się wydaję, że należy odpowiednio balansować pomiędzy nim a owocami i warzywami.
oczywiście najlepiej jeść je świeże, ale co zrobić jak jesteśmy gdzieś na mieście i wkoło same hamburgery, hot-dogi i zapiekanki? :(
to też na maksa nie jest zdrowe..

_________________
http://www.procentciebie.pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-02, 19:41 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-11-09, 17:10
Posty:605
Lokalizacja: Rzeszów
No cóż zdrowa żywność może i jest dobra, ale nie zapominajmy żeby tak ją dobierać żeby były tam wszystkie potrzebne wapnia, magnezy, białka itp.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-25, 16:14 
Kupic zdrowe jedzenie to nie sztuka, zapewniam was. Potem to trzeba jakos przetrzymywac. W mojej starej lodowce warzywa jak polezaly za dlugo zaraz byly mokre - bo parowala woda i gnily. a Mieso musialam trzymac w zamrazalniku i tak od lodu do lodowki-masakra. Teraz kupilam nowa lodowke LG Side-by-Side z taka super kieszenia Miracle Zone! To taka specjalna komora. Ani to lodowka ani zamrazarka, a jednak w lodowce. Teraz mam zdrowa zywnosc, bo wkladam sobie warzywa albo mieso do tej komory, wciskam odpowiedni guzik i ustawia mi sie odpowiednia temperatura niezaleznie od temp w calej chlodziarce. I nic im sie nie dzieje !!! :-D


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-08, 02:53 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-03-08, 02:35
Posty:100
Lokalizacja: stąd
Ja najczęściej kieruję się ceną i wybieram to co droższe. Nie dlatego, że jestem taka bogata, bo oczywiście nie jestem niestety, ale dlatego że wydaje mi sie że to jest lepsze, ze więcej jest wędliny w wędlinie itp.
Niestety ta zdrowa żywność niesie za sobą pułapki. Te rzeczy są bez konserwantów, naturalne i nieraz zdarzyło mi się już kupić coś spleśniałego albo co zaraz spleśniało. szczerze mówiąc po kilku takich razach dość już mam tej zdrowej żywności za taką kasę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-08, 10:24 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-07-08, 23:44
Posty:427
ja jakos nigdy nie zwracalem uwagi na to czy to co jem jest zdrowe, bardziej interesuja mnie walory smakowe ;)

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO