dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Inwestowanie w fundusze
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-12-09, 12:47 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-06-04, 16:32
Posty:21
Hej. Tak ostatnio myślałam jak zabezpieczyć przyszłość mojego szkraba (3 lata). Jedną z opcji jaką rozważam to inwestycja długoterminowa. Chcę spróbować z Unifunduszami. Nie wiem jeszcze do końca czy zdecyduje się na to. Najpierw chcę się rozglądnąć po rynku. A jak Wy myślicie?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Inwestowanie w fundusze
PostNapisane: 2010-12-12, 15:32 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-11-05, 16:47
Posty:77
Dobrze, ze już zaczynasz mysleć o przyszłosci dziecka. Efekt śniegowej kuli spowoduje, ze odkładane 100 zl miesiecznie da po 10 latach dobre zyski i lepszy start dla dziecka. Pytania na ktore musisz odpowiedziec:
Ile miesiecznie jesteś w stanie odłożyc?
Jak długo zamierzasz wpłacać?

_________________
Małżeństwo jest jak oblężone miasto: Ci co są wewnątrz, chcą wyjść, natomiast Ci co są na zewnątrz, pragną się tam dostać :(


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Inwestowanie w fundusze
PostNapisane: 2010-12-12, 15:55 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-10-25, 16:43
Posty:20
ostatnio widziałam ranking funduszyTFI za 2010 i na pierwszym miejscu jest Union Investment może własnie w tej firmie powinieneś zasięgnąć opinii jak dobrze oszczędzać a przy tym nie ponosić dużych kosztów obsługi i tym podobnych rzeczy ?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Inwestowanie w fundusze
PostNapisane: 2010-12-12, 20:13 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-07-12, 22:33
Posty:23
Dobrze już od początku zacząć odkładać jakieś pieniądze dla dziecka na "później". A bo to studia albo jakaś wymiana na zagraniczną uczelnie a to wszystko kosztuje. O tych Unifunduszach też słyszałam i myslę podobnie jak JLo że warto się w takim razie z nimi skonsultować na temat oszczędzania.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Inwestowanie w fundusze
PostNapisane: 2010-12-15, 21:34 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2010-12-15, 21:20
Posty:1
Pochwalam odkładanie na przyszłość dziecka. Jeśli chodzi o fundusze, to teraz Uni są nieco lepsze a za kilka lat mogą nie radzić sobie tak dobrze. Fundusze rozpatruje się w 3-5-letnim okresie. Kupując je bezpośrednio w danym towarzystwie z reguły płacisz prowizję przy zakupie i przy sprzedaży. Są tzw. platformy, gdzie możesz zmieniać fundusze w zależności od koniunktury bez dodatkowych opłat.
Ja na Twoim miejscu pomyślałabym jeszcze o ubezpieczeniu na życie, bo to dobre zabezpieczenie na przyszłość. Uposażasz dziecko i nie ma znaczenia ile udało Ci się odłożyć, bo jest wypłacana suma ubezpieczenia.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Inwestowanie w fundusze
PostNapisane: 2010-12-19, 14:58 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-06-04, 16:32
Posty:21
No wszystko fajnie ale jak to wygląda z ryzykiem w Unifunduszu? Nie jestem osobą znającą się na giełdzie i innych tego typach rzeczy. Chce wiedzieć czy to ryzyko jest wysokie?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Inwestowanie w fundusze
PostNapisane: 2010-12-29, 22:34 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-10-25, 16:43
Posty:20
najlepiej zrobić dokładne rozeznanie w funduszach ten union investment , wygląda interesująco i ma ciekawe wyniki finansowe, warto byłoby bliżej zapoznac się z ich ofertą, zobaczyć co maja do zaproponowania, a najlepiej to chyba ich stronę internetową odwiedzić, oszczędzanie, to dobra inwestycja jeśli jeszcze chodzi o przyszłość dziecka to uważam , że trzeba zainwestować, bo jeśli my nie pomożemy własnemu dziecku to nikt tego za nas nie zrobi


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Inwestowanie w fundusze
PostNapisane: 2011-01-07, 12:59 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-01-07, 12:37
Posty:15
Lokalizacja: Warszawa
Fundusze niestety ostatnio przynoszą słabe zyski na poziomie 3 procent, gdzie zysk zżera inflacja, to samo a nawet więcej zarobiono na lokatach bankowych gdzie gotówka jest bardziej mobilna. Na giełdzie zarobiono najwięcej na branży Informatycznej i KGHM.
Giełda na każdego wygranego przypada kilku przegranych.
Jak to się mówi każdy musi znaleźć swoje aktywa - ale na początek musi zrozumieć co jest aktywami.

_________________
moja pasja - tworzenie prezentacji multimedialnych
projektowanie stron Warszawa


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Inwestowanie w fundusze
PostNapisane: 2011-01-31, 22:30 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-01-31, 21:58
Posty:8
Lokalizacja: Warszawa
Fundusze przy obecnym stanie gospodarki ja bym nie ryzykował - złoto to pewna inwestycja.

_________________
http://kadr.biz.pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Inwestowanie w fundusze
PostNapisane: 2011-04-19, 10:17 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-04-06, 13:40
Posty:40
Nie wiem czy złoto to taka pewna inwestycja, w ogóle to wątpie czy istnieje coś takiego co możemy określic mianem "pewnej inwestycji", no obligacje sa w miarę bezpieczne ale wiemy ze tam na duże zyski nie ma co liczyć.
Osobiście to chyba zdecyduje się na fundusz inwestycyjny, nawet juz mam konkretny tylko szukam opinii na jego temat, a jest ich jak na razie niewiele bo to raczej nowa porpozycja, ale może cos na jego temat mi podpowiecie ;) chodzi mi dokładnie o ten: http://www.bphtfi.pl/klienci-indywidual ... nwestycja/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO