dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-01-20, 13:32 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-01-09, 19:56
Posty:85
też uważam że prezydent zrobił dobrze wolę żeby ustawę poprawili niż ma potem na tym cierpieć moja emerytura...niech skupią się też na informowaniu społeczeństwa w temacie losowania bo skąd wszyscy mają to wiedzieć?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-20, 20:54 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-01-20, 20:43
Posty:12
to poki "ONI" nie skupiają się na informowaniu społeczeństwa to może Wy mi pomozecie ???
Poki co problem ten mnie nie dotyczy ale szum wokol tego tematu jest nie maly... W radiu i tv o tym losowaniu prawie jak o kilku milionach w totku informuja :)

Napiszcie mi prosze o co TU chodzi :/
Czy naprawde wybor firmy jest tak istotny ??? Czy w przypadku losowania moge jakos "zle" trafic ???


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-21, 15:09 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-03, 19:16
Posty:88
Lokalizacja: wafka
no cóż...
według mnie zbyt dużego szumu na temat losowania nie ma... OFE się bardziej reklamują...
a chyba tylko CU miało kampanię informującą o losowaniu.

ale, oczywiście, że pomożemy :)

otóż - pomijając kwestię beznadziejnego systemu emerytalnego i naszego cudownego ustroju - samodzielny wybór OFE jest bardzo ważny.
w losowaniu nie biorą udziału 3 najmniejsze i 3 największe (najlepsze) OFE. więc z losowania trafia się do średniaczków. owszem, niektóre świetnie sobie radzą, ale nie wiadomo, gdzie trafisz, prawda?
cały szkopuł tkwi w bezpieczeństwie ulokowania pieniędzy oraz spodziewanych zyskach. większe OFE są bezpieczniejsze, często należą do międzynarodowych korporacji finansowych, tak jak Commercial Union należy do grupy AVIVA. poza tym duże OFE zarabiają więcej dla swoich klientów, obracają większym kapitałem, znów zarabiają i tak w kółko ;) owszem ubiegły rok był tragiczny jeśli chodzi o zyski, więc tym się raczej nie sugeruj, bo kryzys zawsze najboleśniej uderza w instytucje finansowe.

berta - może i racja... tylko ciekawa jestem, czy tym razem to dopracują to już tak wiecie, dopną na ostatni guzik, czy znów jakiś bubel będzie...

_________________
"Więcej tu pokrewień„stwa dusz, niż sami byś›my tego chcieli..."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-21, 16:23 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-01-09, 19:56
Posty:85
niestety z tym nie wiadomo ale mam nadzieję że skoro teraz przyblokowali ustawę żebyśmy nie stracili to wymyślą coś dobrego :) jeśli chodzi o same OFE to tonks świetnie wytłumaczyła co i jak też uważam że duże fundusze są bezpieczniejsze i stabilniejsze :) tutaj są informacje na temat plusów takiego przykładowego funduszu :shock:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-21, 16:52 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-12-03, 00:33
Posty:125
Duże fundusze mają też swoje minusy. M.in. nie mają tak dużej możliwości "lawirowania" swoimi aktywami. Stąd też te mniejsze (typu Polsat) mogą chwalić się większą stopą zwrotu. Jednak należy pamiętać że im więcej członków, tym większe aktywa, co za tym idzie większe bezpieczeństwo.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-21, 18:04 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-07-08, 23:44
Posty:427
polsat mial w tym roku najgorsza stope zwrotu, wlasnie przez lawirowanie aktywami, ponad 17% dla mnie to zaden plus

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-22, 23:01 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-12-03, 00:33
Posty:125
łomatko... być może... nie jestem na bieżąco w rankingami...

tak naprawdę już po ptokach... Ci co mieli być wylosowani, są wylosowani...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-22, 23:54 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-01-20, 20:43
Posty:12
Kabu napisał(a):
łomatko... być może... nie jestem na bieżąco w rankingami...

tak naprawdę już po ptokach... Ci co mieli być wylosowani, są wylosowani...


Niby tak...
Ale sa jeszcz Ci co moga byc wylosowani kolejnym razem - np. ja :D

Co do polsatu - nie wiem czy daja tam paszporty ;) ale czy nawet gdyby osiagnal jakis sukces - to jakie sa szanse ze taki maly fundusz ma mozliwosc na "powtorke" ???


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-23, 00:19 
Adept
Offline

Dołączył(a):2008-10-28, 23:59
Posty:23
Lokalizacja: Raszyn
Myśle, że duże fundusze mają znaczną przewagę nad tymi mniej znaczącymi. Mają lepszą kadrę, know-how, możliwości, efekt skali i pewnie jeszcze coś by się wymyśliło. Jeśli wybierać to te polecane i z widocznym udziałem. Czy to będzie Commercial Union czy ING czy może ktoś na podobnym poziomie, to zależy już od preferencji wybierającego. Ja osobiście stawiam na CU i myślę, że jako duży fundusz powinni być bezpieczni (bo chyba o to chodzi oprócz stopy zwrotu)

_________________
let's dance... let's ride...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-23, 01:50 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-01-09, 19:56
Posty:85
pewnie bezpieczeństwo jest bardzo ważne w końcu to decyzja na lata, przynajmniej w założeniu, więc warto od razu wybrać dobrze :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO