dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

OFE, IKE, IKZE, emerytury...
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-11-21, 17:14 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2013-11-14, 20:47
Posty:9
Jaki macie pomysł na dodatkową kasę na emeryturze?
OFE się teraz sypie, IKE i IKZE zdają się być spoko (sam mam IKE), ale może to za mało. Macie jeszcze jakieś pomysły?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: OFE, IKE, IKZE, emerytury...
PostNapisane: 2013-11-26, 17:26 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-11-26, 17:10
Posty:17
Lokalizacja: Poznań
Jak dla mnie wszystko zależy od zasobności portfela. Sam miesięcznie inwestuję długoterminowo w miarę możliwości dywersyfikując ryzyko - pod okiem doradcy i wg. własnego uznania. Na razie to się sprawdza, a gdy kasy będzie dość - może jakiś biznes...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: OFE, IKE, IKZE, emerytury...
PostNapisane: 2013-11-27, 11:04 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2012-12-05, 14:31
Posty:307
Jeśli dysponujesz jakimiś środkami to może warto zainwestować w fundusze inwestycyjne.Są firmy które zajmują się inwestycjami w obligacje korporacyjne, lub w akcje i udziały. Ciekawa jest oferta BestCapital bo mają dosyć wysokie odsetki w skali roku, na stronie nie ma wielu informacji, ale można umówić się z konsultantem.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: OFE, IKE, IKZE, emerytury...
PostNapisane: 2013-11-27, 20:53 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2013-11-14, 20:47
Posty:9
No ja już inwestuję w fundusze, ale poprzez IKE plus w ING. Do wyboru mam 19, ale rozlokowałem środki między 3. Wydaje mi się, patrząc na ten cyrk z OFE, że to jedyne mądre rozwiązanie...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: OFE, IKE, IKZE, emerytury...
PostNapisane: 2013-11-29, 19:09 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-11-21, 21:21
Posty:14
pracować do śmierci. Większość ludzi intensywnie pracując umiera zaraa gdy wypadnie z wiru pracy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: OFE, IKE, IKZE, emerytury...
PostNapisane: 2013-12-05, 16:16 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2013-03-03, 11:02
Posty:95
IKE to dobre rozwiązanie. Ja zdecydowałam się na ING. Ostatnio ranking funduszy wygrało ich ike plus. Wcale się temu nie dziwię- wpłacam ile chcę i kiedy chcę, nie ma opłat za otwarcie czy prowadzenie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: OFE, IKE, IKZE, emerytury...
PostNapisane: 2013-12-05, 18:27 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
anabella napisał(a):
IKE to dobre rozwiązanie. Ja zdecydowałam się na ING. Ostatnio ranking funduszy wygrało ich ike plus. Wcale się temu nie dziwię- wpłacam ile chcę i kiedy chcę, nie ma opłat za otwarcie czy prowadzenie.

kto gwarantuje zebrane przez Ciebie pieniądze?

_________________
wolność to świadomość ograniczeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: OFE, IKE, IKZE, emerytury...
PostNapisane: 2013-12-12, 17:56 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2013-11-14, 20:47
Posty:9
W jakim sensie gwarantuje?
Pieniądze w IKE i IKZE są odkładane dobrowolnie. Następnie są inwestowane, w sposób jaki wybierzesz (zależnie od tego, jakie IKE lub IKZE wybierzesz i gdzie). Jeśli wypłacisz je po odpowiednim okresie, nie zapłacisz podatku Belki. Istnieje też możliwość odliczania od podatku dochodowego.
A wypłacalność gwarantuje firma, z którą podpisałeś umowę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: OFE, IKE, IKZE, emerytury...
PostNapisane: 2013-12-18, 10:32 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2013-03-03, 11:02
Posty:95
efent napisał(a):
W jakim sensie gwarantuje?
Pieniądze w IKE i IKZE są odkładane dobrowolnie. Następnie są inwestowane, w sposób jaki wybierzesz (zależnie od tego, jakie IKE lub IKZE wybierzesz i gdzie). Jeśli wypłacisz je po odpowiednim okresie, nie zapłacisz podatku Belki. Istnieje też możliwość odliczania od podatku dochodowego.
A wypłacalność gwarantuje firma, z którą podpisałeś umowę.


W wypadku śmierci środki zgromadzone na ike są dziedziczone przez osoby uposażone. Tak przekazana kwota zwolniona jest z podatku od spadków.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: OFE, IKE, IKZE, emerytury...
PostNapisane: 2014-01-22, 13:19 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
Jak wygląda człowiek gdy nie pracuje (nie lubi pracować,) można zaobserwować in vivo. Jesteśmy ludźmi ( w tym społecznym znaczeniu) tylko dlatego, że precyzyjnie umiemy posługiwać się "szarymi komórkami", szybko uczymy się używać narzędzi, rozumiemy cel pracy. Najcięższą pracą jest nauka. Jeśli nauczymy się pracy to może być ona nużąca, męcząca, ponad nasze siły fizyczne, a trudna staje się wówczas gdy postawione przez nami zadanie jest nam nieznane z realizacyjnej strony i musimy niejako uczyć się realizacji, a to jak wyżej – jest trudne.

_________________
wolność to świadomość ograniczeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO