dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Programy dla szkolniaków
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-04-09, 16:51 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-02-02, 23:40
Posty:58
Szukam fajnych programów dla swojego syna. Chlopak ma już 12 lat, bajki jak to mówi "są dla dzieci". Możecie polecić jakieś fajne programy popularno-naukowe dla takiej "młodszej" młodzieży? Nie chcę, żeby wsiąkał w ogłupiające strzelanki i siedział na okrągło przed komputerem, a sam też chętnie pooglądam w ramach robienia czegoś razem, bo na co dzień wiadomo... dużo pracy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Programy dla szkolniaków
PostNapisane: 2016-04-11, 23:25 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-12, 17:02
Posty:217
A czym interesuje się Twój syn? Łatwiej doradzić mając jakąś podpowiedź, bo wiesz, ile dzieci tyle zainteresowań i w dodatku co chwila się im zmieniają. ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Programy dla szkolniaków
PostNapisane: 2016-04-13, 16:52 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:22
Posty:1156
znalazłem taką sentencję: "nie kupuj dziecku zabawek, zabierają czas który powinieneś dziecku poświęcić". Problem w tym, że powielamy zachowania naszych rodziców z czasów naszego dzieciństwa i jeśli Oni kupowali nam zabawki zamiast poświęcić czas na rozmowę itd itp............. Mam problem w tym przypadku, wczesne odejście ojca , mama wiecznie zapracowana i przedewszystkim sporo czasu jako chłopiec spędziłem w sanatoriach z racji zdrowia, tam życie jak w domu dziecka, ziórka, kolejno odlicz, kontakt z wychowawcą tylko w grupie. Piszę bo wspaniałym jest -ravik'owe - mądre poszukiwanie..........

_________________
medicus curat, natura sanat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Programy dla szkolniaków
PostNapisane: 2016-04-13, 17:01 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:22
Posty:1156
tak myślę, przez pryzmat moich wnuków, doskonałym jest mądre, wspólne "odrabianie lekcji". Jest tam praktycznie nieskończona ilość płaszczyzn wzajemnego kontaktu a szczególnie pomocy. W przypadku 12-to latka to tuż przed "okresem buntu nastolatków" i odrabianie l. to mozliwość mądrego "kontrolowania" młodego człowieka. To mogą być momenty istotne dla jego dalszego zycia ...

_________________
medicus curat, natura sanat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Programy dla szkolniaków
PostNapisane: 2016-04-13, 22:53 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2015-09-02, 00:45
Posty:117
Wszystko zależy od tego jakie ma się dziecko. Moja córka woli lekcje odrabiać sama i przychodzi do mnie tylko z pytaniami. @bartosz monitorowanie programów, które dziecko ogląda jest godne pochwały, bo nie każdy rodzic o tym myśli. Sama trafiłam na bardzo fajny kanał w TV, na którym dla każdego można znaleźć coś odpowiedniego. Nazywa się Da Vinci Learning - sprawdź czy masz go w swojej ofercie, bo zdecydowanie wart uwagi. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Programy dla szkolniaków
PostNapisane: 2016-04-16, 16:21 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-02-02, 23:40
Posty:58
Stracho syn interesuje się na ten moment nowinkami technologicznymi i historią. Sam czasem siadam z nim i oglądamy razem, jednak teraz mało takich audycji w tv jest. Katarzyna87 a co to za kanał ten Da Vinci?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Programy dla szkolniaków
PostNapisane: 2016-04-19, 21:25 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2015-09-02, 00:45
Posty:117
To jest kanał edukacyjny dla każdego, kto ma chęć zdobywania wiedzy i jest ciekawy świata. :) Mają szeroki wybór programów, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, pobudzających ciekawość i zachęcających do poznawania świata. Są na nim treści naukowe i historyczne, więc syn powinien znaleźć coś dla siebie. Wieczorami można obejrzeć za to bardzo fajne filmy dokumentalne. Ja sama zaczynam co raz częściej tak planować dzień, żeby po południu usiąść i obejrzeć coś z córką, a wieczorem z mężem. Wczoraj oglądaliśmy program o testach projektu pozwalającego wyposażyć samochody w bezprzewodowy system ostrzegawczy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Programy dla szkolniaków
PostNapisane: 2016-04-23, 10:11 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-02-02, 23:40
Posty:58
No, sporo mają tych programów i pewnie mojemu synowi podpasuje ten kanał. A ten kanał dostepny jest w Cyfrowym?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Programy dla szkolniaków
PostNapisane: 2016-04-24, 22:53 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1129
Mogę potwierdzić, świetny kanał. Na Cyfrowym powinien chyba być, my mamy NC plus, Da Vinci jest. Nie wiem czy na fb ich obserwujecie, ale mają czasami konkursy. Teraz np. z okazji Dnia Ziemi: https://www.facebook.com/DaVinciLearningPolska/photos/a.211791262259179.39505.199946100110362/825149584256674/?type=3&theater
Jak macie ochotę to jeszcze trochę czasu jest.

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Programy dla szkolniaków
PostNapisane: 2016-04-28, 22:42 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2015-09-02, 00:45
Posty:117
Tak czy owak @ravik - warto poszukać i popatrzeć, bo programy dostosowane są i do dzieci i na wspólne oglądanie, i nawet typowo pod widzów dorosłych. Sama czekam na dzisiejszy, wieczorny film przyrodniczy o ważkach. ;) @Dorota konkurs niestety przegapiłam, ale warto wiedzieć, że bywają - na pewno częściej będę do nich na fp zaglądać. :) Dzięki za podsunięcie pomysłu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO