dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

SZKOŁY PRYWATNE
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-04-05, 20:30 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-04-05, 19:33
Posty:60
Lokalizacja: Częstochowa
Bardzo bym chciala poznac Wasza opinie na temat prywatnych szkol srednich oraz prywatnych studiow.

Takie male badanie opinii publicznej :-P

_________________
Płacisz zdrowiem za przyjemność
"Tolerancja to dowód braku wiary w swoje ideały!" F. Nietzsche


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-04-23, 19:48 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-06-02, 22:12
Posty:10
Jak wiadomo obecnie panuje pewien stereotyp na temat szkół prywatnych, że jak płacisz to wymagasz i masz papierek za pieniądze :diabel: Nie mówię, że wszędzie tak nie jest. Np. ja uczę się na prywatnej uczelni ... (dziennie) i uczyć się trzeba. Przytoczę słowa mojej wykładowczyni od pewnego przedmiotu : "to, że jesteście w szkole prywatnej nie znaczy, że płacicie i wymagacie to nie musicie się uczyć. To wykładowcy mają dla Was mieć przygotowany dokładniej materiał i włożyć w swoją pracę więcej wysiłku niż w szkołach państwowych". Prywatna czy nie, uczyć się trzeba ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-07-08, 12:04 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-20, 13:08
Posty:2
Panna-K. napisał(a):
Prywatna czy nie, uczyć się trzeba ;)

Dokładnie tak jest.
Często uważa sie ludzi którzy chodzą do szkół prywatnych za "gorszych" bo nie dostali się na państwowe, a przecież zdarza się tak, że interesującego nas kierunku nie ma w państwowej szkole :roll:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-07-08, 15:51 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-10, 17:28
Posty:566
Lokalizacja: Wrocław
Mowa o srednich czy moze chodzi o uczelnie wyzsze? Te pierwsze niestety moim zdaniem sa gorsze (ale to zalezy tez jaka). Natomiast jesli chodzi o uczelnie wyzsze to zalezy jaki kierunek. Ja wybralam sobie Psychologie na SWPS i nie wyobrazam sobie studiow tych na uczelni publicznej a wlasciwie na zadnej innej uczelni. Jednakze tak czy inacze wszystko zalezy gdzie sie odbywa studia i jaki jest tam wybor szkol i publiczynych i prywatnych. U mnie z Psychologii wygrala prywatna.

_________________
Nie pragnij być lepszym od innych, najpierw bądź samym sobą.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-07-08, 18:37 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Ja uczyłam się przez 2 lata w prywatnym studium na kierunku technik masażysta i cóż mogę powiedziec, porównując materiał jest to samo jednak wiedza w teorii (czyli w główce) i w praktyce jest różna - z korzyścią dla mojej szkoły prywatnej.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-07-17, 12:45 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2008-04-11, 22:08
Posty:66
Lokalizacja: z Wenus ;D
aniia napisał(a):
Często uważa sie ludzi którzy chodzą do szkół prywatnych za "gorszych" bo nie dostali się na państwowe

wcale tak nie jest :P
w prywatnych szkołach jest jeszcze więcej kujonów, którym strasznie zalezy na nauce i jest bardzo wysoki poziom.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-08-18, 10:16 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-07-08, 23:44
Posty:427
Powiem krotko - dostalem sie ze swoja matura na 3 z 4 kierunkow na ktore skladalem na UW, na swoja uczelnie prywatna dopiero wszedlem z listy rezerwowych ;p
Wszystko zlezy do uczelni sa takie i takie, najlepiej przed wyborem zasiegnac opinii absolwentow.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-08-28, 14:17 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-10, 17:28
Posty:566
Lokalizacja: Wrocław
Butters, swieta racje :) Niestety teraz jest takie zamieszanie w szkolach, ze o kazdej trzeba dowiadywac sie idywidulanie, Polecam rankingi szkol, WPROST co jakis czas je robi dla szkol wyzszych (moze dla innych tez, ale te mniej ostatnieo mniej interesowaly) :)

_________________
Nie pragnij być lepszym od innych, najpierw bądź samym sobą.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-09-11, 18:34 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-09-03, 17:00
Posty:72
Ja osobiście wolę szkoły państwowe (myślę tutaj od podstawówki do liceum). Sama studiowałam na prywatnej uczelni ale to chyba standard w dzisiejszych czasach. Teoretycznie poziom nauczania jest taki sam, w końcu ci sami wykładowcy są na państwowych i w prywatnych.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-09-14, 11:18 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
Co do szkół prywatnych - to ja mam jeszcze mieszane odczucia, aczkolwiek wydaje mi się że ostatnimi czasy jednak poziom się generalnie podniósł.

mała mi napisał(a):
Teoretycznie poziom nauczania jest taki sam, w końcu ci sami wykładowcy są na państwowych i w prywatnych.


Teoretycznie - bo wg mnie ci sami ludzie lepiej uczą na prywatnych, a zlewają państwowe z prostego powodu - pieniążki, pieniążki.

mała mi napisał(a):
Ja osobiście wolę szkoły państwowe (myślę tutaj od podstawówki do liceum)


Z tym że ja niekoniecznie - w prywatnych przede wszystkim masz klasy max 15 osób, nauczyciel ma czas dla wszystkich. I z tego co zauważyłem (mój kolega chodził) to z większością materiału wyrabiają się na zajęciach (:!:), do domu naprawdę niewiele mieli zadawane, poza jakimiś referatami itd.

Poza tym po mojej stronie Wisły jest tylko jedna szkoła (liceum), które umożliwia zdawanie IB - i jest to szkoła prywatna.

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO