dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: metody antykoncepcyjne
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-02-15, 22:55 
Ponieważ wcześniejszy post jaki napisałem został usunięty, przytaczam po raz kolejny skutki uboczne stosowania antykoncepcji hormonalnej. Informacje które podaję są zawarte w ulotkach dodawanych do tabletek.
"Najczęstszymi spotykanymi skutkami ubocznymi stosowania antykoncepcji hormonalnej są takie dolegliwości jak: bóle piersi, bóle głowy, nudności, spadek popędu seksualnego oraz plamienia śródcykliczne.

Najgroźniejszymi powikłaniami są natomiast te związane z układem krążenia i powstawaniem zakrzepów i zatorów. Wśród skutków ubocznych przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych wyróżniamy:

nadciśnienie,
choroby naczyń krwionośnych,
choroby serca,
choroby nowotworowe,
przyrost masy ciała."


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: metody antykoncepcyjne
PostNapisane: 2015-02-15, 23:17 
Nie wiem dla czego ale osoby, które stosują antykoncepcję hormonalną unikają rozmowy na temat bardzo poważnych skutków ubocznych tej metody. Może to strach, może nie są do końca przekonane, boją się że przez wątpliwości stracą łatwą do stosowania metodę antykoncepcji. Niejednokrotnie jako argument podawane są przykłady pań które miały problemy zdrowotne, a po zastosowaniu tabletek antykoncepcyjnych wszystko powróciło do normy. Czy można jednak podchodzić tak bezkrytycznie i nie zauważać, że dla tych osób hormony zadziałały jak lek ponieważ były chore. Czy zdrowy organizm potrzebuje leków? Czy w takim razie powinno się "leczyć" ludzi zdrowych.
Kiedyś jako dziecko zapytałem Mamy dla czego ludzie chorują skoro mamy lekarstwa? Czy nie mogli byśmy brać leków na wszystkie choroby i być zdrowi? Mama uśmiechnęła się do mnie i powiedziała.
Niestety leki pomagając na jedno szkodzą gdzie indziej i stosuje się je w ostateczności kiedy jakiś niegrzeczny chłopiec przemoknie do suchej nitki i ma katar oraz temperaturę. Po czym dostałem jaśkiem w nos!
Ktoś kiedyś powiedział "Wszystko jest dla ludzi" Wydaje mi się, że dla myślących już nie, ale to moje osobiste zdanie


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: metody antykoncepcyjne
PostNapisane: 2015-02-15, 23:28 
Pozwolę sobie wkleić opinie kilku osób. Tu trochę też o innych metodach antykoncepcji

"Witam Was serdecznie

Może ta kwestia była już po części poruszana podczas innych dyskusji, ale osobiście uważam i mam takie przekonanie, że warto o tym jeszcze raz wspomnieć, bowiem nie ilość argumentów się liczy, ale ich waga......

Mam żal i złość zarówno do niektórych lekarzy, jak i ogólnie pojętych 'massmediów' o nieinforowanie a czasem nawet dezinformację na temat tego, iż tabletki antykoncepcyjnie mogą działać wczesnoporonnie (aborcyjnie) - tabletki antykoncepcyjne niestety mają taką ‘zdolność’ – niedopuszczając do zagnieżdżenia się zarodka, w przypadku wystąpienia owulacji, nawet jeśli nie powinna ona nastąpić – a nastąpiła!!), Więcej o tym chociażby tutaj:

“Ze względu na minimalizację skutków ubocznych pigułki hormonalne mają obecnie stosunkowo niską zawartość hormonów. W czasie ich stosowania blokada funkcji jajnika nie jest całkowita, co sprawia, że w części przypadków dochodzi do jajeczkowania. Śluz nie zatrzymuje też wszystkich plemników. W takiej sytuacji może dojść do połączenia komórki jajowej i plemnika, czyli do poczęcia dziecka. Spowolnienie ruchu jajowodu powoduje, że powstały zarodek nie dociera do macicy w optymalnym do zagnieżdżenia momencie, które jest dodatkowo utrudnione ze względu na niedorozwój śluzówki macicy. Współczesne pigułki hormonalne nie mają wyłącznie antykoncepcyjnego (przeciwpoczęciowego) działania, są także środkami antynidacyjnymi, uniemożliwiającymi zagnieżdżenie się w macicy poczętego dziecka, przez co powodują jego śmierć.” – na podstawie: http://www.zycieiplodnosc.pl/kwartalnik/artykul/122/

Jest również wiele artykułów na ten temat w języku angielskim: wystarczy wpisać w Google: "breakthrough ovulation".

Dlaczego tak mało się o tym mówi? Wiele kobiet nigdy nie zdecydowałoby się na tabletki wiedząc o tym.....

Warto zaznaczyć (mam takie qrażenie), iż metody naturalne często są ośmieszane lub zwyczajnie ignorowane w dobie imperium wielkich korporacji produkujących środki antykoncepcyjne.

Niestety historie kobiet, które nie mogą zajść w ciążę lub mają komplikacje zdrowotne ze wzgędu na używanie tabletek antykoncepcyjnych nie są tak rozgłaśniane jak mity o metodach naturalnych, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Czy w takim razie takie nowoczesne komutery płodności, diagnozujące z 99% dokładnością dni płodne i niepłodne, uwzględniające anomalie temperaturowe i chorobowe oraz spełniające znakomicie swoją rolę jak np. Lady-Comp, Cyclo-Test czy Persona Monitor to też mity? Ileż z Was miało dostęp do informacji o tych nowoczesnych urządzeniach współgrających z naturalnym planowaniem rodziny bez potrzeby używania środków antykoncepcyjnych?

Ilu ginekologów miało całościowe i dogłębne szkolenie na temat metod naturalnych oraz praktycznych aspektów tych metod?

Taka niezajomość metod naturalnych odbija się także na ogromnym braku wiedzy o funkjonowaniu ciała kobiety nie tylko u samych kobiet, ale i mężczyzn – wpływając nie tylko na jakość parterstwa, ale i na ogólne niezrozumienie kobiety i jej złożoności.

Mocno odradzam tabletki i inne środki działające inwazyjnie i wczesnoporonnie - przecież nikt z nas nie chciałby zranić swojego dziecka, nawet jeśli dopiero co się poczęło....."


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: metody antykoncepcyjne
PostNapisane: 2015-02-15, 23:36 
Nie wiem czy regulamin zezwala, ale podam link do artykułu na temat skutków ubocznych antykoncepcji hormonalnej. Przytoczę też kilka postów kobiet dla które nie wspominają tej "przygody" pozytywnie.
https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych

"przez 9 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne... jest to bardzo wygodne, ale niestety nie są dla mnie. w ciagu tych miesiecy 3 raz mialam zapalenie zyl głebokich, leczenie dlugie. zastrzyki, czopki, antybiotyki i 2 tyg leżenia na łóżku. nie przytyłam w ogóle, a nawet zrzuciłam 7 kg, do tego cera zrobiła się ładnijesza, humor lepszy... ale cóź trzeba to rzucić, bo wiem, że mi szkodzą."

"Brałam tabletki 6 lat w tym była przerwa ok. 2 lat. Na początku nie miałam żadnych skutków ubocznych. Stopniowo zaczęło się od tego że obniżyło mi się libido, potem jakieś zapalenie pochwy i problemy z trądzikiem. Po ok. 5 latach brania tabletek wyszły mi złe badania prób wątrobowych. Lekarka kazała odstawić tabletki na parę miesięcy i zmieniła pigułki. Badania powróciły do normy i zaczęłam brać nowe tabletki. Minęły 3 miesiące i dostałam pokrzywki, jeszcze przed wizytą u lekarza odstawiłam tabletki i pokrzywka zniknęła. Lekarka powiedziała, że nie mogę brać dłużej tabletek i tak po tym wszystkim już dłużej nie zamierzałam. Od 4 lat nie biorę tabletek i bardzo jestem zadowolona. Nie mam problemów zdrowotnych. Prezerwatywa plus kalendarz wyznaczający dni płodne zdecydowanie wystarcza. Dodatkowo mierząc temperaturę można zaobserwować kiedy byłą owulacja i pod koniec cyklu darować sobie prezerwatywę."

"Szkoda że nie napisali w artykule o naprawde znaczączym skutku przyjmowania estrogenów, a mianowicie o tym że nadmiar tych hormonów może prowadzić o niekontrolowanych podziałów komórek w naszym organizmie czyli powstawania nowotworów m. in. szyjki macicy. Nie mogę tylko zrozumieć że o takich i innych podobnych skutkach nie powie nam ginekolog, przecież tyle kobiet w tych sprawach ufa właśnie temu lekarzowi. Ja dowiedziałam się o tym od onkologa który kilka lat temu leczył mojego dziadka. W rozmowie ze mną kategorycznie zabronił mi używania jakiejkolwiek antykoncepcji hormonalnej, bo występuje u mnie zwiększone ryzyko wystąpienia raka. Proponuje informacji o prawdziwych skutkach takiej antykoncepcji poszukać gdzie indziej, napewno nie w internecie. Pozdrawiam :)"


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: metody antykoncepcyjne
PostNapisane: 2015-02-16, 00:01 
ktoś może mi zarzucić, że jestem monotematyczny czy przeciwny tabletkom. Może!, i nie zamierzam zaprzeczać. Wszędzie wszyscy bezkrytycznie wychwalają jakie to super środki, takie proste, takie łatwe i takie nowoczesne. Niestety nawet sam ginekolog też to robi. W jego przypadku jednak to mnie nie dziwi, przecież to jego praca z czegoś musi żyć. A na sponsorowany urlop też chętnie pojedzie. Biznes to biznes, a dla niektórych nawet jeszcze coś więcej "powołanie"
Każdy stosuje, co chce. Nie widzę jednak żadnego powodu aby naśmiewać się z ludzi, którzy odrzucają hormony. Wielokrotnie docierają do mnie informacje o kolejnych ofiarach tabletek. Pewnie ze względu na to że jestem bliżej środowiska medycznego w porównaniu do przeciętnej osoby. Można by powiedzieć ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Mi jednak nie jest do śmiechu.
PS. Należy pamiętać, że wszystkie skutki uboczne opisane na ulotkach tabletek antykoncepcyjnych dotyczą osób stosujących je. Nie jest to też jak penie, co po niektórzy uważają drobny nieistotny odsetek. Dotyka to wcześniej, czy później większość kobiet. Niestety część skutków ubocznych jest nieopisana i nie będzie. Można jednak dowiedzieć się o tym kiedy jakiś lekarz staje się człowiekiem i tu czy tam coś komuś szepnie


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: metody antykoncepcyjne
PostNapisane: 2015-02-26, 08:57 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:565
A ja uważam, że zanim zasypie się forum nie swoimi wypowiedziami warto usiąść na chwilę i się nad tym zastanowić. Każdy wybiera taka formę antykoncepcji jaką uważa dla siebie za odpowiednią. W moim przypadku nie sprawdziły sie metody naturalne, ani spirala, ani plastry. Dla mnie naodpowiedniejszą formą antykoncepcji są tabletki i to takie, które zapobiegają PMS. Nie ma sensu określać czy jakaś metoda jest "zła" czy "dobra" tylko raczej na ile do kogo odpowiednia.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: metody antykoncepcyjne
PostNapisane: 2015-02-26, 14:30 
mówisz nie ma sensu dbać o zdrowie? Poczytaj sobie o skutkach ubocznych, a jeżeli chodzi o komputerki płodności w metodzie naturalnej dają taką samą pewność jak tabletki, dla tego dziwi mnie taka ignorancja w stosunku do własnego zdrowia. Są to wypowiedzi producenta opisane w ulotce oraz osób, które temat poznały na własnej skórze głownie negatywnie. Jakie masz doświadczenie? ile czasu stosujesz? Problemy żylne i naczyniowe pojawiają się najczęściej po dłuższym czasie stosowania czyli 10/20 lat. Tylko osoby, które już mają problemy naczyniowe często nierozpoznane mają kłopoty na początku. Ja, jak widzisz usiadłem i to nie raz i w życiu nie zgodził bym się aby moja dziewczyna stosowała środki niszczące zdrowie tym bardziej, że jest doskonała alternatywa. Jak na razie to twoje pouczanie mnie, nie ma żadnych podstaw. PMS jest wymyślonym terminem na potrzeby koncernów farmaceutycznych aby lepiej wciskać towar klientom. To nie jest sklasyfikowana choroba ani zaburzenie. Zmiany hormonalne u kobiety są naturalnym czynnikiem i to określa fizjologia, a walka z tym zaburza pracę całego układu hormonalnego. Tylko kobiety chore, których układ hormonalny pracuje nieprawidłowo stosując antykoncepcje hormonalną uzyskują poprawę zdrowia. Niestety w jednym zyskują, a w drugim układ naczyniowy i tak dostaje po "dupie" Na forum można przedstawiać własne zdanie i mi tego nie zabraniaj. Średnio rozgarnięty zauważy, że podpieram się wiedzą jaka jest ogólnie dostępna i nie tworze pseudo naukowych wykładów w imię własnego widzimisię


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: metody antykoncepcyjne
PostNapisane: 2015-02-27, 11:20 
Np. jak ktoś jest niewstrzemięźliwy to jedynie tabletki .
Kto za każdym razem kiedy się widzicie ,kiedy dochodzi do zbliżeń na pewno 3 razy by zakładał prezerwatywę. Proszę nie oszukujmy się mężczyźni nie interesują się zdrowiem swych partnerek , Jedynie gdy wyjeżdżają za granicę z kochanicą niby że w delegację mówią ci że tam nie ma zapewnionej opieki medycznej i nie mogą cię zabrać, bo to by było z ich strony nieodpowiedzialne.
A tu widzę że Pan G... promuję wstrzemięźliwość, ja odpadam ,bo seks ma być przyjemnością a nie obawą czy oby na pewno zdążył.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: metody antykoncepcyjne
PostNapisane: 2015-02-27, 19:40 
przepraszam, gdzie napisałem wstrzemięźliwość? Nie wiem jakie masz problemy w związku, ale generalizowani ich w odniesieniu do innych mężczyzn jest pewną przesadą. Jeżeli dla faceta jesteś tylko mięsem dla zaspokojenia potrzeb to zmień faceta. Lepiej żyć w zdrowym związku dla samej siebie. Wydaje mi się, że nawet nie wiesz, co napisałem przeczytałaś tylko jakiś fragment i resztę sobie dopowiedziałaś


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: metody antykoncepcyjne
PostNapisane: 2015-02-27, 20:11 
możliwe że nie napisałeś, wybacz że nie przeczytałam ale ja mam mega nauki teraz, więc mam dosyć czytania. Nie są to moje wymysły, każdy mężczyzna jest taki sam, akurat mojego bardzo kocham i przed tym związkiem byłam 2 miesiące sama, nie służy mi samotność.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO