dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Czy rękodzieło może uzależniać?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-03-19, 19:25 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-03-19, 19:20
Posty:1
Nie uwierzycie co mnie ostatnio spotkało. Nigdy nie myślałam, że wpadnę w sidła nałogu, aż pewnego dnia zjechałam po kilku schodkach do Ozdobni. Zjechałam ponieważ zapatrzyłam się na piękne kolorowe szkła witrażowe, które witają wchodzących do tej pracowni szkoleniowej i sklepu. W środku zobaczyłam same cudeńka. Otoczyły mnie niezwykle miłe wrażenia. Przyjemne zapachy i łagodne dźwięki tworzyły tło dla pięknych i oryginalnych przedmiotów porozstawianych na regałach i wiszących na ścianach.
Całości dopełniała niemała liczba preparatów i narzędzi, których przeznaczenia nie mogłam w żaden sposób odgadnąć. Przemiła właścicielka pracowni i sklepu wyjaśniła mi pokrótce, co do czego służy i tak od słowa, do słowa, dowiedziałam się, że z wykształcenia jest magistrem sztuki i prowadzi warsztaty plastyczne dla hobbystów oraz całkiem profesjonalne kursy zawodowe.
Postanowiłam spróbować swoich sił i umówiłam się na pierwsze spotkanie. Gdy zbliżał się termin warsztatów ogarnęły mnie wątpliwości: czy to na pewno dla mnie, czy rzeczywiście mam jakiś talent, w który warto inwestować, a co jeśli kurs mi się nie będzie podobał? Czy będę umiała zdobyć się na tyle asertywności, by po prostu wstać, powiedzieć, że nie tego się spodziewałam i wyjść? Czułam się zmęczona i trochę głodna, no ale słowo się rzekło, więc nieco markotnie pomaszerowałam do Ozdobni.
Niedługo po wejściu do środka zapomniałam o wszystkich moich wątpliwościach. Siedziałam przy stole prowadząc miłą niewymuszoną konwersację, popijając kawę i ucząc się naprawdę wyjątkowej umiejętności wyczarowywania piękna ze zwyczajnych z pozoru materiałów. Im więcej się dowiadywałam i uczyłam, tym bardziej rozpalała się moja ciekawość. Ze zdziwieniem odkryłam, że w dzisiejszych czasach masowej produkcji szkło witrażowe często wytwarza się tradycyjnymi technikami, których tajniki są pilnie strzeżoną tajemnicą producentów. Chciałam poznać jak najwięcej sposobów tworzenia rękodzieła artystycznego i dać wreszcie upust kłębiącym się w mojej wyobraźni projektom i pomysłom. Zupełnie nie wiem skąd się brały. Było tak, jakby po wielu latach puściła tama, i długo powstrzymywana siła, nareszcie uwolniona, wybuchła radośnie zalewając mnie ogromną falą konceptów.
Zauważyłam, że stojąc w korkach, jadąc tramwajem, idąc ulicą, robiąc zakupy, czy czekając w kolejce na poczcie nieustannie rozmyślam i kombinuję, co i jak dałoby się zrobić żeby osiągnąć jakiś efekt, który mi się w danym momencie wydawał wart zachodu. Zawsze wracałam do Ozdobni mając głowę pełną pytań i zawsze znajdowałam na większość z nich odpowiedź, ale to tylko prowadziło do dalszych pytań i poszukiwań. Tak narodziła się moja mała obsesja. Mówiąc bez ogródek wpadłam w twórczy nałóg.
W dodatku znajomi i rodzina szybko zorientowali się, że nauczyłam się wyrabiać rzeczy tyleż – powiem nieskromnie – piękne, co niepowtarzalne, w rezultacie nie mogę opędzić się od zamówień i próśb o wykonanie takiego czy innego drobiazgu, który mam albo podarować nagabującej mnie koleżance, albo wykonać dla kogoś z jej znajomych lub krewnych. W tym drugim przypadku, po pokonaniu wewnętrznych oporów, zaczęłam pobierać pewne opłaty, na materiały do wytwarzania moich drobiazgów, które wprawdzie niewiele, ale jednak trochę kosztują. Z czasem zrobiło się tak dużo tych zamówień, że zaczęłam myśleć o zmianie pracy i skupieniu się wyłącznie na działaniach twórczych. Znajomy założył mi konto w Allegro i także tą drogą sprzedaję moje małe dzieła. Myślę, że jak tak dalej pójdzie, to rzeczywiście, któregoś dnia rzucę nudną pracę w urzędzie na rzecz rękodzieła artystycznego. I pomyśleć, że zaczęło się tak niewinnie - od zjechania po kilku stopniach prosto do Ozdobni.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Czy rękodzieło może uzależniać?
PostNapisane: 2012-04-12, 09:31 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-04-11, 10:25
Posty:4
Taki nałóg nie jest przynajmniej szkodliwy dla zdrowia


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Czy rękodzieło może uzależniać?
PostNapisane: 2012-04-12, 19:11 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-04-12, 18:08
Posty:5
Dobre hobby nie jest złe :) Sama kiedyś powkręcałam się w robienie kolczyków, ale mi szybko przeszło ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Czy rękodzieło może uzależniać?
PostNapisane: 2012-05-16, 11:26 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-08-29, 20:53
Posty:153
Tak to bywa z pasjami :)
Ważne jednak, żeby nie przyslaniały innych ważnych rzeczy w życiu. W nadmiarze wszystko szkodzi.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Czy rękodzieło może uzależniać?
PostNapisane: 2012-05-16, 18:22 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-05-15, 23:28
Posty:9
każda pasja na swój sposób uzależnia ;)

_________________
444


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO