dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

prace w ogrodzie
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-08-26, 09:52 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-07-20, 10:42
Posty:14
wiem, że bylo juz kilka postów o różnych rodzajach spedzania wolnego czasu i hobby, ale nie widzialam tu posta z fanami ogrodnictwa. jest tu ktoś taki? :-D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prace w ogrodzie
PostNapisane: 2015-08-26, 10:10 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-08-26, 10:08
Posty:6
No nareszcie ;) może trafiłam na odpowiednie forum i znajdę tu sprzymierzeńców - miłośników grzebania się w ziemi. Moi znajomi patrzą na mnie jak na zjawisko nadprzyrodzone - 30 lat i kopie w ogródku ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prace w ogrodzie
PostNapisane: 2015-08-26, 10:28 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-07-20, 10:42
Posty:14
martatula napisał(a):
No nareszcie ;) może trafiłam na odpowiednie forum i znajdę tu sprzymierzeńców - miłośników grzebania się w ziemi. Moi znajomi patrzą na mnie jak na zjawisko nadprzyrodzone - 30 lat i kopie w ogródku ;)


ha! mam podobnie :) wlasnie tematy zwiazane z roślinkami i zajmowaniem się ogrodem królują na forach dla seniorów.. :-P dlatego szukam kogoś młodszego kto podziela moją pasję, no i moze wymienienia się poradami, pomysłami itp.

w tym roku na moich balkonach i parapetach królują surfinie - kwitną jak szalone, połowy okien prawie nie widać!
oprócz tego w donicach dużo lawendy, zioła i pomidorki koktajlowe.
na ogródku jeszcze kwitną białe hortensje i parę innych kwiatów, ale prawda jest taka, że dużo roślin pomimo intensywnego podlewania powoli już obumiera i usycha. wykończyło je to słońce i zaczynam już myśleć o jesieni i zimie, choć za oknem 30 stopni :lol:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prace w ogrodzie
PostNapisane: 2015-08-26, 10:42 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-08-26, 10:08
Posty:6
Ja jestem początkującym ogrodnikiem co prawda, ten sezon był moim pierwszym pełnym, ale muszę przyznać, że ruszyłam z kopyta - własna działka, a na niej marchewki, buraki, fasolka szparagowa, cukinie... :D No i oczywiście kwiatki - piwonie już kwitłu, teraz czekam na jesienne cynie :). Mam też dwa drzewka - brzoskwinię i orzech.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prace w ogrodzie
PostNapisane: 2015-08-26, 10:44 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-08-26, 10:08
Posty:6
No i właśnie jesień i zima - może wiesz (wiecie? może ktoś się jeszcze pojawi ;) ) jak mam postępować z tymi drzewkami? Reszta moich cudów natury jest raczej jednoroczna, więc przekopać, poplon itd., ale nie wiem jak mam postępować z drzewkami - coś przycinać czy to nie teraz? Jestem jeszcze mało rozgarnęta :) (ale się staram!)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prace w ogrodzie
PostNapisane: 2015-08-26, 10:55 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-07-20, 10:42
Posty:14
Jeśli chodzi o drzewka to trochę musisz poczekać na owoce. Ja jakieś 2-3lata temu posadziłam za domem kilka brzoskwinek i już w tym roku chociaż drzewka są dalej małe, widzieliśmy pierwsze owoce.

Co do drzewek - u nas w kraju nigdy nie wiadomo kiedy przyjdą pierwsze przymrozki. Pamiętam jak niedawno już w październiku miałam oszronioną trawę i kilka rośinek, które nie zdążyłam osłonić mi umarło.... więc ja osobiście wszystkie przycinania zostawiam na wiosne, bo boje sie ze mi nie zdązą przed zimą się zagoić te obcięte łodygi i nici będą z owoców

poczytaj sobie w internecie co trzeba a czego nie wolno robić przed zimą w ogrodzie. dla mnie to już sprawy calkiem oczywiste, ale jesli Ty zaczynasz dopiero swoją przygodę z ogrodnictwem to lepiej dowiedzieć się juz teraz nim będzie za późno/ tu znalazłam jakąś listę rzeczy co robić jesianią w ogródku http://www.nieruchomosci.com.pl/artykuly/jesien_w_ogrodzie,3250.html


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prace w ogrodzie
PostNapisane: 2015-08-26, 11:55 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-08-26, 10:08
Posty:6
Ciekawy artykuł, podstawy w pigułce. Skonsultuję się jeszcze z działkowymi sąsiadami - wyjadaczami i może jakoś nie zdewastuję działki :D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prace w ogrodzie
PostNapisane: 2021-05-25, 10:00 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2017-09-16, 23:17
Posty:260
Mój ogród jest bardzo zadbany, staram się codziennie w nim coś zmieniać. W tym roku także kupiłam nowe meble ogrodowe w sklepie https://corciano.pl/ są świetne.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prace w ogrodzie
PostNapisane: 2021-06-30, 06:56 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2021-06-30, 06:53
Posty:1
Ja lubię pracować w ogrodzie. Szczególnie lubię kosić trawę :D Jakiś dziwny chill wtedy łapię :D Osobiście polecam tę kosiarkę https://www.stiga.pl/sklep/koszenie-trawnika/kosiarki-akumulatorowe/kosiarka-akumulatorowa-combi-743-q-ae


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO