dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

kalibracja alkomatu
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-07-17, 12:06 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-02-12, 14:14
Posty:141
Orientuje się może ktoś po jakim czasie się powinno dokonywać kalibracji w alkomatach. Gdzieś czytałam, że jest to rok/dwa lata. A jeszcze w innym miejscu przeczytałam, że można to robić co 200-300 testów. W przypadku mojego alkomatu rok, już minął jednak nie zauważyłam jakiś dużych odchyleń w pomiarach, więc nie wiem czy powinnam dokonać kalibracji.

_________________
Ta na avatarze to nie ja :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: kalibracja alkomatu
PostNapisane: 2015-07-17, 16:29 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-02-01, 17:23
Posty:69
Oczywiście, że powinnaś dokonać kalibracji alkomatu, nigdy nie wiadomo kiedy jego pomiary zaczną dużo odbiegać od rzeczywistości. Zresztą ja czytałem, że kalibracji powinno się już po pół roku, tak jest ponoć bezpieczniej.

_________________
VIVE MEMOR, QUAM SIS AEVI BREVIS


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: kalibracja alkomatu
PostNapisane: 2015-07-20, 14:55 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-02-12, 14:14
Posty:141
A orientuje się może ktoś, gdzie można dokonać kalibracji? Wiecie też może też jak to cenowo wygląda? I ile trwa czasowo ?

_________________
Ta na avatarze to nie ja :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: kalibracja alkomatu
PostNapisane: 2015-07-21, 10:49 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-02-27, 11:54
Posty:100
Obecnie w wielu sklepach możesz dokonać kalibracji alkomatu. Zresztą większość z nich ma informację o takiej usłudze w internecie. W zależności od miejsca, gdzie mieszkasz, możesz znaleźć coś dla siebie Co do ceny i informacji trwania możesz sobie poczytać trochę http://www.spyshop.pl/content/kalibracja-alkomatow-22 tutaj jak to wszystko wygląda

_________________
Elo


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: kalibracja alkomatu
PostNapisane: 2015-07-21, 16:38 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-02-12, 14:14
Posty:141
Dzięki bardzo za link, wpis naprawdę przydatny. Widzę też, że cena całkiem spoko - 80 zł to nie jest duży wydatek :)

_________________
Ta na avatarze to nie ja :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: kalibracja alkomatu
PostNapisane: 2015-09-08, 22:24 
KarolaZimna napisał(a):
Orientuje się może ktoś po jakim czasie się powinno dokonywać kalibracji w alkomatach. Gdzieś czytałam, że jest to rok/dwa lata. A jeszcze w innym miejscu przeczytałam, że można to robić co 200-300 testów.


200 testow, to tak co 2-3 dzien to daje jakies dwa lata, wiec i jedna i druga norma sie zgadzaja

KarolaZimna napisał(a):
W przypadku mojego alkomatu rok, już minął jednak nie zauważyłam jakiś dużych odchyleń w pomiarach, więc nie wiem czy powinnam dokonać kalibracji.

skad wiesz ze daje dobre wyniki, skoro to on ma wlasnie powiedziec ile wypiles, przeciez sam tego nei wiesz,
kalibaracja jest wazna

KarolaZimna napisał(a):
A orientuje się może ktoś, gdzie można dokonać kalibracji? Wiecie też może też jak to cenowo wygląda? I ile trwa czasowo ?

zapytaj tam gdzie kupiles


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: kalibracja alkomatu
PostNapisane: 2015-09-09, 15:38 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2011-05-26, 11:34
Posty:261
W alkohit kalibracja można dokonywać po ok. 500 pomiarach.
Ale to chyba jednak dotyczy częstego użytkowania. Normalnie to przynajmniej raz na rok, choć pewnie jeżeli ilość pomiarów będzie jeszcze znacznie poniżej normy, to chyba i 2 lata wytrzymają. Cóż, najlepiej porozmawiać w serwisie, czy po tym czasie nadal pomiar będzie dokładny.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: kalibracja alkomatu
PostNapisane: 2015-09-09, 17:21 
Adept
Offline

Dołączył(a):2015-09-09, 16:59
Posty:26
a możecie polecić jakiś dobry alkomat do 300 zł? jestem na etapie chęci kupna, ale nie chciałbym wydac więcej niż te 3 stówki.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: kalibracja alkomatu
PostNapisane: 2015-09-16, 11:41 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2011-05-26, 11:34
Posty:261
Pod linkiem masz ciekawy artykuł dotyczący alkomatów i tego, czym się kierować przy ich zakupie.
http://mbrokers.pl/motoryzacja/aktualnosci/jak-wybrac-alkomat-rodzaje-i-sposob-dzialania-alkomatow


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: kalibracja alkomatu
PostNapisane: 2015-10-30, 00:18 
gambol napisał(a):
a możecie polecić jakiś dobry alkomat do 300 zł? jestem na etapie chęci kupna, ale nie chciałbym wydac więcej niż te 3 stówki.

w tej cenie mozesz wiele kupic, to nie problem znalezc,
masz jakies kryteria poza cena ?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO