dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Rosyjscy neonazisci
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-08-24, 11:38 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
Cytuj:
Rosyjskie władze poinformowały we wtorek, że prowadzą dochodzenie w sprawie filmu z makabryczną egzekucją dwóch związanych i zakneblowanych młodych mężczyzn, leżących w lesie pod ogromną nazistowską flagą. Na filmie jednemu z porwanych ucięto głowę i wrzucono do płytkiego grobu. Drugiego zastrzelono.

Film, który ukazał się w ostatnią niedzielę na kilku rosyjskich nacjonalistycznych stronach krążył po internecie z podpisem nieznanej dotąd organizacji – Narodowo-Socjalistycznej Partii Rosji. Wyświetlona nota zawierała również informację, że „militarna awangarda” zaczęła zbrojną walkę przeciw „czanym kolonizatorom i tym którzy ich wspierają w rosyjskim rządzie”

W nocie żądano wydalenia z Rosji wszystkich Azjatów i ludzi z Kaukazu, oraz zagwarantowanie niepodległości wszystkim Rosyjskim republikom na Kaukazie.

Wezwano również do rezygnacji prezydenta Władymira Putina i ustanowienia rządu sformowanego przez Dmitra Rumyantseva, lidera neonazistowskiej grupy Narodowo-Socjalistyczne Społeczeństwo.

Pojawiło się także żądanie zwolnienia z więzienia Maksima Martsinkevicha, przywódcy neonazistowskiej grupy Format 18, który został zatrzymany w zeszłym miesiącu i oskarżony o napaści na tle rasowym i etnicznym oraz liczne akty przemocy.

Alexander Verkhovsky, dyrektor niezależnej organizacji, monitorującej w Rosji napaści na tle narodowościowym i rasowym powiedział, że wszystko wskazuje na to, że nagranie jest prawdziwe. Tego samego zdania jest Mark Tolchinsky, rzecznik prasowy ministerstwa spraw wewnętrznych Dagestanu.

Przebieg Nagrania:
Film rozpoczyna się ujęciem krajobrazu i napisem „Operacja Narodowo-Socjalistycznej Partii Rosji – aresztowanie i egzekucja dwóch kolonizatorów z Dagestanu i Tadżykistanu.” Pojawia się jedynie data roczna – 2007.

Następnie ujęcie pokazuje dwóch przerażonych mężczyzn o ciemnej karnacji, klęczących w lesie pod nazistowską flagą. Jeden z nich mówi po angielsku z Rosyjskim akcentem „Zostaliśmy aresztowani przez narodowych socjalistów”. Jeden jest skrępowany liną, drugi taśmą.

Zamaskowany nazista podchodzi do uwięzionych z tyłu i krzycząc „Chwała Rosji”, przy pomocy długiego noża, szybkim ruchem obcina jednemu głowę. W tle leci ciężka nazistowska muzyka.

Drugi z porwanych nadal klęczy, ma zwieszoną głowę. Pada strzał z broni palnej, skrępowany imigrant z przestrzeloną głową wpada do wykopanego uprzednio grobu. Na koniec dwóch zamaskowanych nazistów w strojach w panterkę wychodzi przed grób i wznoszą ręce w geście hitlerowskiego pozdrowienia.

Nacjonaliści z ugrupowań znajdujących się w rosyjskiej dumie twierdzą, że film jest prowokacją mającą ich zdyskredytować w oczach społeczeństwa.

„Ten film plami nasz wizerunek” – powiedział Evgeny Valyaev, asystent Mikołaja Kurjanowicza, nacjonalisty z rosyjskiej Dumy. „To jawna prowokacja” – dodał – „W najbliższej przyszłości podobne rzeczy będą się zdarzać”

Irina Zubareva, rzeczniczka prasowa ministerstwa spraw wewnętrznych Rosji powiedziała Ria Novosti – rosyjskiej agencji prasowej, że nagranie zostało przesłane z zagranicznej domeny Internetowych.

Pojawiły się również sugestie, że za morderstwem stoją neonaziści z Format 18 – tezę tą miało by potwierdzać żądanie zwolnienia z więzienia Maksima Martsinkevicha – przywódcy tejże grupy.

źródło: infoshop.org / agencja prasowa Ria Novosti


po niżej podaję link do filmu, jest wstrząsający, bardzo brutalny, krwawy, szokujący, nie dla dzieci, osob o słabych nerwach i spozywających w tej chwili posiłek. {wiem, że to tylkoz achęta ale byłabym nie fair gdybym podała sam link bez wstępu czego możecie się po nim spodziewać}

http://www.flurl.com/item/Video_Execute ... n_u_270205


Co o tym myślicie? Czy idee o które walczą są jeszcze aktualne czy choćby realne do spełnienia? Jak postrzegacie moralność takich ludzi? Jakie budzi w was to emocje i przemyślenia?


Ja przyznam się szczerze, że po obejrzeniu filmu poczułam się tak jakby ktoś przywalił mi ciężką belką w kark, kręciło mi się w głowie i byłam bliska omdlenia a kiedy trochę ochłonęłam pomyślałam sobie "Boże, przecież to mogło spotkać też mnie, nikt nie ma wyboru kim się rodzi" - opanował mnie pewien niepokój, smutek i bezsilność.
W dodatku uważam, że to okropne zezwierzęcenie i upodlenie człowieka.
Dlaczego? To wynika z prostej analogii:
W stadzie rodzi się goryl albinos, stado jest dla niego agresywne do tego stopnia, że albinosowi pozostanie w stadzie zagraża życiu, w końcu zostaje wypędzony co także niesie w konsekwencji śmierć. {jako, że historia jest prawdziwa to powiem wam, że goryl przezył, zaopiekowali nim się ludzie i trafił do zoo} a z 2gie strony w społeczeństwie pojawia się osoba o ciemniejszej karnacji, w tym przypadku uchodźcy z Tajikistanu, społeczeństwo jest dla nich agresywne, żyją w ciągłym strachu, że w końcu go zabiją, ma do wyboru - uciec ze stad...tfu, społeczeństwa lub czekać na śmierć. Często powrót wiąże się dla niego także z pewną śmiercią.

Czy są jakieś różnice? Nie ma. {podobnie jest z rasistami} Dlatego śmiało można powiedzieć, że takie zachowanie nie jest godne cywilizowanego homo sapiens XXI wieku - bo w końcu okres samosądów i własnoręczych egzekucji minął już dawno. Ba, jest to prymitywne i zwierzęce zachowanie. - A nie po to jesteśmy ludźmi by zachowywać się jak zwierzęta.

Szkoda.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-24, 11:56 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Nie moge nic napisać, normalnie straciłam czucie w całym ciele, dream moje samopoczucie moge porównać do Twojego po obejrzeniu tego filmu, to nie są ludzie, to nawet nie są zwierzęta, to są potwory. Kiedy przecinał mu kręgi nie mogłam patrzeć, musiałam napić się wody bo naprawdę robi się słabo.

dream* napisał(a):
Co o tym myślicie?

a co można myśleć? Zrobili to celowo, jak dla mnie nalezy im się krzesło - bo zapewne to powtórzą.
dream* napisał(a):
Czy idee o które walczą są jeszcze aktualne czy choćby realne do spełnienia?

dream to są idee? Dla mnie człowiek z ideami to był Mahatma Gandhi i Marcus Garvey, to są mordercy.
dream* napisał(a):
Jak postrzegacie moralność takich ludzi?

słowo 'moralność' nie powinno się znaleść w jednym zdaniu z osobami o których piszemy.
dream* napisał(a):
Jakie budzi w was to emocje i przemyślenia?

Strach, smutek, złość, przygnębienie. A przemyśleniem jest to że utwierdzam się przekonaniu że neonazistów/neofaszystów powinno się zamykać na oddziałach zamkniętych bo to psychopaci.




"Zamaskowany nazista podchodzi do uwięzionych z tyłu i krzycząc „Chwała Rosji”, przy pomocy długiego noża, szybkim ruchem obcina jednemu głowę. W tle leci ciężka nazistowska muzyka.

Drugi z porwanych nadal klęczy, ma zwieszoną głowę. Pada strzał z broni palnej, skrępowany imigrant z przestrzeloną głową wpada do wykopanego uprzednio grobu. Na koniec dwóch zamaskowanych nazistów w strojach w panterkę wychodzi przed grób i wznoszą ręce w geście hitlerowskiego pozdrowienia"
Boże jakie to jest smutne :roll:

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-24, 12:13 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-30, 16:46
Posty:540
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
czytałem na ten temat w "rzeczpospolitej", przypomina to islamskich ekstremistów - jednym słowem chore :-/


a wiecie co się ze sobą gryzie? oni są neonazistami tak? w tle mieli wywieszoną flagę ze swastyką a przecież naziści uważali rosjan za podludzi. z resztą to nie jest ideologia, to jest fanatyzm na który nie powinno być miejsca w tym świecie.

film jest no, tego, średnio ciekawy, od razu przypomina mi się film jak islamscy bojownicy obcinali tępym nożem głowę egipcjaninowi.

_________________
po prostu, zwyczajnie, normalnie ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-24, 12:24 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
dokłądnie, to fanatyzm - ktory jak wiadomo jest domeną ludzi niezbyt rozgarniętych.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-24, 12:56 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
maciu napisał(a):
film jest no, tego, średnio ciekawy, od razu przypomina mi się film jak islamscy bojownicy obcinali tępym nożem głowę egipcjaninowi.

też mi się to skojarzyło, ale wiecie co... dlaczego tacy ludzie nie wyciągają wniosków z tego jak skończył Hitler i jego teorie, dlaczego nie pomyślą o tylu milionach ludzi, niewinnych i nie wiadomo dlaczego uważanych za gorszych ?

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-24, 13:34 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Natty napisał(a):
dlaczego tacy ludzie nie wyciągają wniosków z tego jak skończył Hitler i jego teorie, dlaczego nie pomyślą o tylu milionach ludzi, niewinnych i nie wiadomo dlaczego uważanych za gorszych ?

Bo liczą na to że im się uda...
Film i wszystko co przeczytałam... szczerze? Nie chce mi się tego komentować, bo podejrzewam że każdy myśli to samo...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-24, 15:25 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-30, 16:46
Posty:540
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
hitler skończył tak jak skończył i można powiedzieć, że na własne życzenie bo przegrał wojnę przez złe ruchy taktyczne, a po za tym był skończonym narkomanem. i bardzo dobrze, że zakończył karierę dość szybko, bo ogrom ofiar podczas wojny napawa przerażeniem, a co by było gdyby ją wygrał? a ci "ludzie" widać chcą kontynuować jego "dzieło" (a są z rasy podludzi patrząc wstecz na historię)

_________________
po prostu, zwyczajnie, normalnie ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-07, 06:20 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-08-15, 13:35
Posty:123
Lokalizacja: B-stok
Link nie działa juz, znacie aktualny ?

_________________
To nie jest muzyka dla tych, Którzy klej od piwa wolą
I jazdę figurową na lodzie, Oglądają zamiast futbolu
Choć czasem golą głowy, To powinni golić sobie cipy
My nie gramy dla nich, My gramy dla prawdziwej elity
MUZYKA, MUZYKA, MUZYKA DLA ELITY!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO