motoryzacja Forum o Szynszylach dietetyk wrocław

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Helios, Cinema City, czy Multikino?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-04-11, 00:13 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2015-04-11, 00:05
Posty:1
Witam. Chciałbym zaproponować temat, dla jednych ciekawy, dla drugich może mniej. Ale dobra. Chciałbym stworzyć taką wirtualną debatę, który z tych trzech multipleksów lubicie najbardziej i dlaczego? Na początek ja powiem moje spostrzeżenia. Pracowałem pewien czas w jednym z kin sieci Helios, ale zapewniam, że moje oceny będą obiektywne pod względem rzeczywistości i poparte faktami.

O Multikinie nie powiem za dużo, bo niestety nie odwiedziłem jeszcze kina tej sieci. Ale może omówię poszczególne kwestie.

1) Kwestie ogólne.
Zarówno Multikino jaki Helios to sieci Polskie, natomiast Cinema City powstało w Izrealu i obecnie jest trzecim największym operatorem w Europie. Punkt dla CC.

2) Ilość sal a bogactwo repertuaru.
W tym aspekcie brylują Cinema City i Multikino z lekką przewagą CC. W tej kwestii troszeczkę z tyłu pozostaje Helios. Średnia ilości sal Multi i CC wynosi około 10 sal, natomiast Helios ma średnio 5 lub 6 sal na kino. A ilość sal rzutuje także na bogactwo repertuaru. Jedna lub dwie sale więcej oznaczają 2 lub więcej filmów w repertuarze. Helios ma znacznie uboższy niż pozostałe 2 sieci z uwagi na mniejszą liczę sal. Tu także punkt dla Cinema City.

3) Ceny biletów i promocje.
Ceny są porównywalne. Jednak, porównajmy teraz promocje. Helios ma tanie wtorki, natomiast w Cinema City są środy 2D a w Multi, środy z Orange, czyli dwa bilety w cenie jednego. Warto zaznaczyć, iż Wszystkie seanse w sieci Helios we wtorki mają zniżki. Natomiast w sieciach Cinema City i Multikino zniżki nie obowiązują na seanse 3D. Punkt dla Heliosa.

4)Dominacja w miastach dużych.
Cinema City bije konkurencję na głowę w tym aspekcie. Zdecydowany lider w miastach sporej wielkości. Punkt dla CC

5) Dominacja w miastach średnich.
Wówczas gdy Multi i Cinema sprawdzają się w większości w dużych miastach, tak Helios sprytnie wykorzystuje lukę na rynku i agresywnie wkracza do mniejszych miasta i lokuje tam swoje multipleksy. Punkt dla sieci Helios.

6) Elastyczność rozmieszczenia.
Tutaj punkt należy się sieci Multikino. Przeglądając rozmieszczenie poszczególnych kin tej sieci, można zauważyć, iż Multikina rozmieszczone są zarówno w miastach wielkich, dużych, jak i średniej wielkości. Tutaj punkt dla Heliosa

7) Efekty 3D i 4D
Tutaj bezapelacyjne zwycięstwo Cinema City. Częsty bywalec w tej sieci zauważy, że w kinach zamontowane są charakterystyczne zakrzywione ekrany. To poprawia jakość filmów technologii trójwymiarowej i dużo przyjemniej się ogląda, nawet na projekcji zwykłej 3D, nie mówiąc już o IMAX. Po za tym ta sieć posiada w Polsce 2 sale 4D (Kraków Bonarka i Warszawa Arkadia), czym nie może pochwalić się ani Helios ani Multikino. Ponadto obie sieci posiadają ekrany proste, co często psuje efekty 3D podczas owej projekcji. Kolejny punkt dla Cinema City.

8) Wygoda foteli
Podobnie, jak wyżej, gol dla CC. Co prawda nie byłem w multikinie jak wspominałem, ale znajomi powiedzieli mi, że fotele są podobne do tych w sieci Helios. CC wygrywa po raz kolejny, ponieważ wyga foteli bije na głowę konkurencję. Siedząc na sali kinowej CC w tym arcywygodnym fotelu, człowiek odpływa przy filmie. Są bardzo miękkie i wygodne. Przypominają one fotele lotnicze i rzekłbym nawet, że pierwszej klasy. Natomiast dwukrotnie miałem przyjemność być obecnym na sali kinowej Heliosa w Dąbrowie Górniczej i stwierdziłem, iż więcej tam nie pojadę. Powód? Malutkie sale, na których filmy oglądało się z głową uniesioną w górze ze względu na małą wysokość rzędu, ale mało tego. Fotele były tak twarde, iż w ciągu dwóch godzin seansu nabawiłem dwóch schorzeń. Bóli karku (z powodu uniesionej w górę głowy) oraz bólu pleców (z powodu zbyt twardych foteli). Cinema City, kolejny punkt.

9) Oferty popcornu.
Od jakiegoś czasu jest obecny na rynku tak zwany popcorn karmelowy. Nie lubię go za bardzo, jednak będą obiektywnym, to ludzie lubią bogate oferty i są także zwolennicy słodkiej prażonej kukurydzy. Cinema City nie ma tego, natomiast Helios i Multikino dysponują takowymi produktami przy barze. Tutaj po punkcie przyznam Heliosowi i Multikinie. CC tym razem bez punktów.

10) Kina wszystkich sieci rozmieszczone w Polsce.
W rankingu ilości multipleksów w Polsce bryluje Helios. Owa sieci posiada 34 multipleksy w całej Polsce a ta liczba w 2015 podniesie się do 35, gdy ruszy kino w Jeleniej Górze i jest to zdecydowany lider. Obecnie Cinema City posiada na terenie Rzeczypospolitej ich 31, a Multikino 32. Punkt dla sieci należącej do grupy Agora.

11) Rozwój Polskich sieci za granicą.
Tu może być nieco niesprawiedliwie, gdyż z tego rankingu wyłączam Cinema City, z uwagi na to, iż jest to sieć powstała za granicą. Helios skupia się na rozwijaniu biznesu na terenie naszego kraju, natomiast Multikino otworzyło już dwa kina po za granicami kraju. Pierwsze z nich znajduje się w Rydze na Łotwie, natomiast, drugie w Wilnie na litwie. Jak widać, kino Polskiej sieci doskonale może sprawdzić się także za granicą. Punkt dla Multikina.

12) Projekty seansów specjalnych.
Wszystkie kina od czasu do czasu organizują nocne maratony filmowe. Ale to pomińmy. Najlepszymi projektami specjalnymi może pochwalić się Helios. Oprócz NMFów posiada takie projekty jak "Kino Konesera", na którym co 2 tygodnie odbywa się jednorazowy pokaz niszowej produkcji, kina ambitnego, pełnego inteligentnego humoru oraz niebanalnej fabuły. Ponadto jest też Kino na temat i Kino na temat junior (dla widzów młodszych). Po seansie tego cyklu jest organizowana pogadanka z dziennikarzem gazety wyborczej na temat problemu młodzieży, ukazanego w filmie. Dowód na to, że kino może zarówno dostarczać przedniej rozrywki, jak i edukować. Dalej. Kino kobiet. Pokazy także jednorazowe specjalne dla płci pięknej. Godzinę przed seansem na holu kina są organizowane różne stoiska, z biżuterią, kateringiem perfumami itp, co stanowi nie lada atrakcję i kartę przetargową Heliosa. Co druga niedziela jest również organizowany specjalny seans dla dzieci pod tytułem "Filmowe poranki ze scobee doo", który też cieszy się niezłym powodzeniem. Przybyłym dzieciom po seansie rozdawane są
przez obsługę kina kolorowe balony, na których widnieje logo scobee doo, co dodatkowo zachęca do przybycia. Punkt dla Heliosa, za różnorodność ciekawych projektów.

13) Płaca dla pracowników
W sieciach Cinema City i Helios pracownicy zarabiają na prawdę marnie. 6 złotych lub 6,50 za godzinę. W Multikinie jest to 8 złotych. Punkt dla Multikina

14) Rozwój zawodowy dla przyszłych menedżerów
W Cinema City przy odrobinie szczęścia w życiu można pójść do przodu jako menedżer. W sieciach Multikino i Helios kierownictwo stanowią osoby w średnim wieku. Natomiast bywając w Cinema City w Sosnowcu widuję często młodą blond babeczkę (całkiem ładną), która wieku 26 lat na pewno nie przekroczyła jeszcze. Otóż jest to Pani Menedżer Sosnowieckiego kina. Jako były pracownik Sosnowieckiego Heliosa miałem jej kiedyś przyjemność zanieść paczkę z filmem, która przyszła od dystrybutora kino świat. To bardzo dobra szansa na rozwój młodych perspektywicznych osób. Punkt dla CC? Jak najbardziej.

15) Rozmieszczenie foteli.
Tutaj znowu po punkcie ex aequo Multikino i Helios.
Na mniejszych salach w Cinema City jest przejście do rzędów na środku ekranu, co denerwuje wielu ludzi. Natomiast w pozostałych dwóch siatkach jest po bokach, co jest w kinach powszechne i szczególnie preferowane. Także przeze mnie. Tak jak napisałem Multikino i Helios 1 punkt, CC zero.

REASUMUJĄC:
Sumując wszystkie punkty poruszone poszczególnych sieci, punktacja przedstawia się następująco:

1) Helios - 7 punktów
2) Cinema City - 6 punktów
3) Multikino - 4 punkty

Osobiście jednak wybieram kino sieci Cinema City, pomimo wygrania osobistego rankingu przez sieć kin Helios. Wasze zdanie może na ten temat być inne. Podkreślam, iż jest to tekst bardzo subiektywny. Być może pominąłem jakieś inne punkty, które dodalibyście Wy. W tym celu, zapraszam was wszystkich do dyskusji na ten temat, czekam na wasze odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam.

Które kino wybieracie i dlaczego? Dyskutujcie :) Byle oczywiście kulturalnie :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Helios, Cinema City, czy Multikino?
PostNapisane: 2015-10-07, 13:46 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2014-01-19, 00:16
Posty:61
Wszystko jedno, tam gdzie najlepsza cena za bilety chodzę, czyli różnie w różne dni!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Helios, Cinema City, czy Multikino?
PostNapisane: 2015-11-03, 16:45 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-08-29, 20:53
Posty:153
Ja raczej patrze na dsotępność filmów w dogodnych dla mnie godzinach, a dopiero potem myślę o salach itd. ;) Na pewno jedną z najlepszych jest jedynka w Złotych tarasach :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Helios, Cinema City, czy Multikino?
PostNapisane: 2015-11-08, 03:01 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-10-29, 19:52
Posty:15
kobieteczka napisał(a):
Ja raczej patrze na dsotępność filmów w dogodnych dla mnie godzinach, a dopiero potem myślę o salach itd. ;) Na pewno jedną z najlepszych jest jedynka w Złotych tarasach :)


a mnie odpowiada w Multikinie ich wieczory Kino na Obcasach. Mega wydarzenie, czasami też zapraszają przed seansem chippendales'ów :O I to dobry patent, aby zacząć wieczór panieński :3 Teraz wybieram się na Listy do M2., bo będą przedpremierowo. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Helios, Cinema City, czy Multikino?
PostNapisane: 2015-11-19, 21:08 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-02-18, 15:09
Posty:8
Ja to czasami jestem narwańcem, dlatego dla mnie najbardziej liczy się to gdzie bilety są już dostępne :D I uwielbiam gdy można właśnie obejrzeć coś przedpremierowo!! Dlatego czasami Helios mi odpowiada z maratonami nocnymi, bo tam często jakiś film przedpremierowo dają!
Chociaż w tym miesiącu wygrało Multikino, bo miało Listy do M. 2 szybciutko <3


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Helios, Cinema City, czy Multikino?
PostNapisane: 2015-11-27, 14:19 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-10-01, 16:39
Posty:143
Chodzę najczęściej do Cinema City. A dlaczego? Bo jest najbliżej. :D I tylko tyle. Czasem coś jeszcze obejrzę w kinie studyjnym - czasami tylko tam grają dany film i jest taniej.

ps. W Cinemie oglądałem właśnie "Listy". Chyba cała sala była pełna. :) Nic dziwnego, jak to od Pana Tadeusza najbardziej kasowy polski film. :) A na tamto szły całe szkoły, wiec to był też taki "Sztuczny tłum".


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Helios, Cinema City, czy Multikino?
PostNapisane: 2015-12-01, 16:50 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2014-01-19, 00:16
Posty:61
Najczęściej Cinema City!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO