dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Polecanki ;)
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-02-11, 12:26 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Ściągnęłam pomysł z Alinki ;) Mam nadzieję że się nie obrazi ;)

Jak w temacie: piszemy które filmy warto obejrzeć
Tylko żeby nie było bałaganu piszemy w takiej formie:

Tytuł
Gatunek
Obsada (tylko główni aktorzy, nie musi być całego składu)
Streszczenie
Nasza własna recenzja


Ostatnio edytowano 2007-02-11, 12:49 przez ema, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-11, 12:48 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Little Man

Obrazek
GATUNEK
KOMEDIA


OBSADA

Marlon Wayans
Shawn Wayans
Alex Borstein jako Janet
Brittany Daniel jako Brittany
Tracy Morgan
Lochlyn Munro jako Greg
Gary Owens
Dave Sheridan
Fred Stoller jako Richard
Kerry Washington
John Witherspoon

Cytuj:
Darryl i Vanessa Edwards są małżeństwem, które przeżywa lekki kryzys. Darryl marzy o zostaniu ojcem, jednak Vanessa nie ma zamiaru zostać matką, gdyż właśnie została wiceprezesem firmy reklamowej i obawia się, że ciąża i macierzyństwo zniszczyłyby jej karierę zawodową. Poza tym uważa, że Darryl nie jest jeszcze gotowy na ojcostwo. Jednak kiedy przed ich domem znajdują porzucone dziecko, państwo Edwards postanawiają się nim zaopiekować. Niewiedzą jednak, że ich nowy synek o dziecięcej buźce, to dorosły przestępca, który podszywając się pod dziecko chce odzyskać drogocenny brylant, w którego posiadaniu przypadkiem znaleźli się Darryl i Vanessa.


Bardzo fajna komedia, nie wymagająca myślenia. Film zdominowany jest przez braci Wayansów (reżyseria, scenariusz, obsada) więc możemy się spodziewać dużej dawki humoru. Gdyby ktoś nie kojarzy,ł Bracia Wayans to ci od Strasznego Filmu ;) Szczególnie jedna scena mnie powaliła, gdzieś tak pod koniec filmu - ale nie powiem jaka żeby nie psuć zabawy. Zatem, jeśli ktoś lubi poczucie humoru zaprezentowane w przytoczonym "Strasznym Filmie" to "Little man" też powinien przypaść mu do gustu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-11, 17:30 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Gwiezdne jaja - zemsta świrów

gatunek: komedia (mogę nawet napisać że zajebista komedia) ;-)

obsada:
Michael Herbig
Rick Kavanian
Christian Tramitz
Anja Kling
Til Schweiger

krótki opis:
W roku 2304 Ziemi zagraża śmiertelna inwazja. Jedyną szansą na ocalenie rodzaju ludzkiego jest załoga statku kosmicznego "Surprise", który dryfuje w bezkresnych otchłaniach wszechświata

moja ocena: może opis powyżej nie jest zbyt zachęcający, sama na początku nie byłam zachwycona tym filmem, ale po 15 minutach Ćmok mnie zauroczył i oglądałam przygody jego paczki z zapartym tchem, mając nadzieje że ocali świat, generalnie film świetny, chyba moja ulubiona komedia w tym momencie, NAMIĘTNIE POLECAM ;-)


Załączniki:
gwiezdne jaja zemsta swirów.jpg [15.17 KiB]
Pobrane 2419 razy

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)
Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-12, 05:56 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-02-03, 17:04
Posty:102
Lokalizacja: Szczecin
PULP FICTION

OBSADA
John Travolta jako Vincent Vega
Samuel L. Jackson jako Jules Winnfield
Bruce Willis jako Butch Coolidge
Rosanna Arquette jako Jody
Uma Thurman jako Mia Wallace
Christopher Walken jako Kapitan Koons
Tim Roth jako Pumpkin
Amanda Plummer jako Honey Bunny
Harvey Keitel jako Woolf
Maria de Medeiros jako Fabienne
Ving Rhames jako Marsellus Wallace
Eric Stoltz jako Lance
Steve Buscemi jako Buddy Holly, kelner
Quentin Tarantino jako Jimmie
Alexis Arquette jako czwarty mężczyzna


GATUNEK

sensacyjny
STRESZCZENIE
Kod:
Vincent Vega i Jules Winnfield, dwaj zawodowi mordercy na usługach gangstera Marsellusa Wallace, odzyskują należącą do ich szefa tajemniczą czarną teczkę. Marsellus zleca Vincentowi opiekę nad swą młodą, intrygująca żoną, Mią. Gangster przekupuje też boksera Butcha Coolidge'a, każąc mu przegrać jedną z następnych walk. Butch przyjmuje pieniądze, ale decyduje się na podwójne oszustwo. Po odzyskaniu czarnej teczki Marsellusa Wallace i zabiciu młodych złodziei Vincent i Jules zabierają zakładnika, którego Vincent przypadkowo zabija strzałem z pistoletu. Całe wnętrze samochodu oraz twarze i ubrania Vincenta i Julesa spływają krwią.

**************************************************************************
Niezła zabawa w kino ale nie polecam wszystkim tego filmu. Jest krwisty wulgarny i oryginalny. Mi się spodobał wam nie musi. Historia Fajnie opowiedziana i idealnie trzymająca się kupy. To są trzy historie wplecione w jedno i mające większy sens niż niektóre filmy

Obrazek

// Uzupełniłam o obsadę i gatunek ;) // ema

_________________
Kiedy byłem dzieckiem, myślałem
Że chcę mieć wszystkie rzeczy, których nie mam
Och, zdobywałem wiedzę najciężką drogą
Wtedy zrozumiałem co zabrałem ze sobą
Powiedz jaka jest różnica między
złodziejem, a oszustem
Jakim byłem ja i byłaś ty


Ostatnio edytowano 2007-05-01, 13:25 przez Arturo23, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-13, 12:13 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2007-02-13, 11:43
Posty:8
Lokalizacja: inąd
tytuł: "Złe wychowanie" ("La Mala educación")
gatunek: dramat, psychologiczny
obsada: Gael García Bernal, Fele Martínez, Daniel Giménez Cacho
streszczenie: Na początku lat 60. dwaj chłopcy odkrywają w katolickiej szkole miłość, kino i strach. Dyrektor szkoły jest świadkiem, a zarazem częścią tych odkryć. Te trzy osoby spotkają się jeszcze dwukrotnie - pod koniec lat 70. i w latach 80. Spotkania te zaważą nie tylko na ich życiu, ale i śmierci.
własna recenzja: boleśnie intymny i najbardziej osobisty jak zapewnia Almodóvar. stuprocentowo męski w obsadzie, jak i stuprocentowo gejowski w rodzaju wrażliwości. potrząsnął mną i przeraził. niewątpliwie zachwycił kolorystyką, choć przygaszona w stosunku do wcześniejszych produkcji. doskonały. surowy. stonowany. emocjonalna głębia. o dziełach sztuki nie warto dłużej pisać. a, jeszcze jedno: nie dla każdego.

_________________
niepotrzebna mi osobowość, ponieważ mam charakter.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-01, 13:17 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Obrazek

"Wakacje Jasia Fasoli"


GATUNEK
Komedia

OBSADA
Rowan Atkinson - Jaś Fasola
Max Baldry - Stepan
Emma de Caunes - Sabine
Willem Dafoe - Carson Clay

STRESZCZENIE

Kod:
Pewnego deszczowego popołudnia zachwycony Jaś Fasola dowiaduje się, że właśnie zdobył pierwszą nagrodę w loterii parafialnej - tygodniowe wakacje na południu Francji oraz nową kamerę wideo. Pojedzie do Cannes w trakcie trwania tam słynnego festiwalu filmowego...


Polecam gorąco, świetna komedia. Szczególnie dla wielbicieli Jasia Fasoli. Może nie płakałam przez cały film ze śmiechu, ale niektóre sceny były na prawdę dobre, na przykład kiedy Jaś łapał okazję na autostradzie...
Najfajniejsze jest zakończenie - ale nie powiem o co tam chodzi, żeby nie psuć zabawy ;)

--------------

PS: Skasowałam posty bez opisów filmów (moje własne też ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-01, 14:19 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-11-09, 17:10
Posty:605
Lokalizacja: Rzeszów
Obrazek
PIŁA III

Gatunek:
Horror
Obsada:
Tobin Bell: John Kramer / Jigsaw
Shawnee Smith: Amanda
Angus Macfadyen: Jeff
Bahar Soomekh: Dr Lynn Denlon
Dina Meyer: Kerry
Donnie Wahlberg: Eric Matthews
Mpho Koaho: Tim
Barry Flatman: Sędzia Halden
Lyriq Bent: Rigg
J. LaRose: Troy
Debra McCabe: Denica Scott
Costas Mandylor: Hoffman
Betsy Russell: Jill
Jane Luk: Pielęgniarka
Stefan Georgiou: Dylan
Streszczenie:
Po nagłym zniknięciu Jigsawa, policja wszczyna intensywne poszukiwania, w celu złapania mordercy. Tymczasem, w opustoszałym domu budzi się doktor Lynn Denlon, która na miejscu odnajduje umierającego psychopatę. Pomocnik Jigsawa nakazuje jej utrzymać starca przy życiu do czasu, aż kolejna ofiara - Jeff, nie wykona swojego zadania. Doktor powoli zdaje sobie sprawę, że jest to początek niebezpiecznej gry.
Ocena:
„Piła 3” jest zdecydowanie lepsza od drugiej części lecz jednocześnie pozostaje w tyle w stosunku do pierwowzoru. To makabryczny spektakl, który obawiam się będzie miał swój dalszy ciąg.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-09, 12:27 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-16, 18:16
Posty:878
Lokalizacja: ja sie wzialem:D
TESTOSTERON

Fabula
Akcja filmu toczy się na weselu po ślubie, który się nie odbył. Przed ołtarzem panna młoda (znana piosenkarka Alicja) oświadcza, że kocha innego mężczyznę, całuje w kościele jednego z gości (Tretyn) i odchodzi. Ojciec pana młodego, Grek Stavros przy pomocy innych porywa tego mężczyznę i zawozi na miejsce, gdzie miało się odbyć wesele. Trafia tam także niedoszły małżonek Kornel (z kroplówką, gdyż w kościele wynikła bójka, przez co wylądował na pogotowiu) i jego brat, Janis. Do sześciu mężczyzn dołącza kelner Tytus i wszyscy razem urządzają wesele - spędzają kilkanaście godzin na rozmowach, tańcach i piciu. Każdy z nich ma własne doświadczenia z kobietami i opowiada swoją historię; wychodzą na jaw tajemnice, sposoby uwodzenia kobiet, widz dowiaduje się, czemu naprawdę słynna piosenkarka chciała wyjść za mąż za ornitologa. A za wszelkie męskie zachowania odpowiedzialny jest oczywiście hormon - tytułowy testosteron.

Obsada
Cezary Kosiński - Janis
Maciej Stuhr - Tretyn
Tomasz Karolak - Fistach
Piotr Adamczyk - Kornel
Borys Szyc - Tytus
Tomasz Kot - Robal
Krzysztof Stelmaszyk - Stavros



JOB-CZYLI OSTATNIA SZARA KOMORKA

Fabula
Chemik, Adi i Pele. Niedorajdy życiowe, darmozjady - tak określają ich inni. A w gruncie rzeczy to pomysłowi i zgrani kumple. Nie mają szczęścia do pracy, mają za to na głowie mnóstwo kłopotów: chorego psychicznie psa sąsiadki czy babcię, podkradającą Chemikowi haszysz. W trudnych chwilach ukojenie może przynieść tylko telewizja i najnowszy teleturniej Krzysztofa Ibisza, "Sąsiedzi", którego główną nagrodą jest pięciominutowa sesja dewastacyjna w domu sąsiadów...

Obsada
Borys Szyc, Andrzej Andrzejewski, Tomasz Borkowski, Agnieszka Włodarczyk...


Tyle na dzisiaj:D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-09, 13:57 
Adept
Offline

Dołączył(a):2007-05-08, 17:17
Posty:30
PIATEK - polska komedio-dramat

Fabula:
Film ten opowiada dzien zwyklego licealisty ktorego kazdy dzien np. "Piatek" nie rozni sie od poprzedniego piatku. Nie jest to film pelnometrazowy. Od czasu do czasu uzywane sa slowa niecenzuralne.

Obsada:
Grzegorz Baranski(glowny bohater)
Robert Kozka
Pawel Dabkowski
Marcin Przyzycki

Jest to fajny krotki filmik(13 min.) opowiada o zyciu zwyklego licealisty. Bardzo fajny czesciowo smieszny, a nawet koniec jest inny niz reszta filmu z powaznym zakonczeniem. Polecam ten film jak i druga jego czesc. Strona tworcow tego filmu:
www.diabolicteam.prv.pl

_________________
[you] is the best


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-09, 14:15 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Plac Zbawiciela (nie najnowszy film ale może ktoś jeszcze nie oglądał :mrgreen: )
gatunek: dramat społeczny

obsada:
Jowita Budnik - Beata
Arkadiusz Janiczek - Bartek
Ewa Wencel - Teresa
Dawid Gudejko - Dawid
Natan Gudejko - Adrian
Beata Fudalej - Edyta
Małgorzata Rudzka - Ola

streszczenie: Rzecz dzieje się współcześnie i opowiada historię, która zdarzyła się naprawdę, a mogłaby zdarzyć się każdemu z nas. Młode małżeństwo z dwójką dzieci ma wkrótce odebrać klucze do własnego mieszkania. Ponieważ przeznaczyli na to wszystkie pieniądze, muszą oszczędzać. Rezygnują z samodzielności i wynajmowanego mieszkania, przenosząc się do matki chłopaka. Dramat rozpoczyna się, gdy wychodzi na jaw, że developer zbankrutował. Teraz młodzi nie tylko stracili wszystkie pieniądze, nie mają szans na własne mieszkanie, ale popadają w kolosalne długi.

Film jest ciężki i trudny ale polecam, szkoda że tak mało filmów podejmuje taką tematykę.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO