dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Chlebuś
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-05-22, 17:25 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2010-05-22, 17:07
Posty:1
Witam mam takie zapytanie.Od półtora roku piekę chleb w automacie. Można powiedzieć że utworzyłem swój własny przepis. Chlebek wychodzi rewelacyjny, pachnący i chrupiący.Leży nawet do tygodnia, i jest pyszny. Tylko mój mały problem polega na tym,że trzymając go w torbie foliowej robi się wilgotny, trzymając w ściereczce lnianej szybko obsycha. Może ktoś mi podpowie jak go przechowywać. Przeczytałem, że fajnie się przechowuje w małym drewnianym kuferku. Czy to prawda? :-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Chlebuś
PostNapisane: 2010-05-24, 23:26 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2009-11-13, 14:45
Posty:65
O drewnianym kuferku nie słyszałam, ale wydaje mi się, że to tak samo działa jak drewniany chlebak, więc pewnie ci wyschnie tak samo jakbyś trzymał w lnianej ściereczce. Jeżeli bardzo zależy ci na świeżości chleba, to może warto zainwestować w próżniowe pojemniki - będziesz miał świeży chleb jeszcze dłużej.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Chlebuś
PostNapisane: 2010-05-25, 09:20 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-16, 17:18
Posty:359
Żadne odkrycie że w drewnianych chlebownikach (?) dobrze przechowuje się pieczywo. Jak znam życie to zaraz zaproponujesz nam jakiś specjalnie wykonane pudełko do przechowywania pieczywa.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Chlebuś
PostNapisane: 2010-07-13, 03:37 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-07-07, 23:52
Posty:34
Specjalne nie specjalne - drewniany chlebak ładnie wygląda w kuchni. O ile jest na niego miejsce. My przechowujemy chleb w... zamrażalce ;) Zwykle jemy mało chleba więc szybko schnie. A zamrożony i rozmrożony jest po prostu świeży. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Chlebuś
PostNapisane: 2010-07-25, 00:11 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-07-07, 14:47
Posty:15
Pomysł z zamrażarką jest super, sam go stosuję.
jest jeszcze opcja "odgrzania" takiego chlebka w piekarniku w nie za wysokiej temperaturze, nawet kilkudniowy chlebek nabiera właściwości świeżutkiego, prosto z piekarni.

_________________
Kamery i Kamerki Online
O mnie i nie tylko


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Chlebuś
PostNapisane: 2010-07-28, 23:11 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-07-07, 23:52
Posty:34
Dokładnie. I jest chrupiący i pachnący :) My jeszcze mrozimy często chleb w kromkach - a potem kromka do tostera i jest również chrupiąca i ciepła :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Chlebuś
PostNapisane: 2011-07-22, 15:27 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-14, 16:41
Posty:24
Ja próbowałam chleb robić sama, ale za żadne skarby nie chciał się upiec, dopóki nie wymieniliśmy piekarnika. Teraz mam taki model do zabudowy http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy.bhtml i wszystko się w nim ślicznie piecze, bo w tym poprzednim to z reguły albo wyjmowałam zakalec, albo w ogóle wychodził jakiś niedopieczony. A propos sposobów na zachowanie świeżości chleba, to kiedyś czytałam, że do chlebaka trzeba wkładać połówkę przekrojonego jabłka i ponoć wtedy też na długo zachowuje świeżość.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Chlebuś
PostNapisane: 2011-09-14, 14:27 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2009-06-12, 20:05
Posty:207
Na pewno dobrze będzie kupić drewniany chlebak, wtedy Twój chleb będzie idealny nawet przez ten cały tydzień. Każde przechowywane pieczywo w taki sposób utrzymuje świeżość przez dłuższy czas.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Chlebuś
PostNapisane: 2011-10-03, 12:51 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-07-12, 10:52
Posty:54
O rany, mi się marzy mieć kiedyś dom z takim profesjonalnym piecem do pieczenia chleba :D Marzenie. Chociaż nie wiem kiedy miałabym czas na jego robienie no ale podczas weekendu... już czuję te zapachy pieczonego chleba roznoszące się po domu. Pomarzyć zawsze warto <3


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Chlebuś
PostNapisane: 2011-10-20, 10:50 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-09-22, 18:53
Posty:187
Ja bym poleciła specjalne pojemniki - chlebaki, które wytwarzają próżnię, blokując dostęp powietrza przedłużają świeżość przechowywanego jedzenia. np. coś takiego http://www.tvprodukt.pl/Elektryczny-pojemnik-do-prozniowego-przechowywania(3,3,934).aspx

_________________
sklep godny polecenia


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO