dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Graffiti - co sądzicie?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-04-18, 07:57 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
JWT - co sądzicie o graffiti samym w sobie i o ludziach, którzy je tworzą? Pomińmy osiedlowych artystów, którzy mażą byle co i byle gdzie ;-)

Ja uważam że graffiti jest sztuką, naprawdę może upiększyć wiele miejsc, a i ma jeszcze jeden cel - zwrócić uwagę na pewne problemy.

W linkach są pokazane naprawdę fajne przykłady:

1) http://www.flickr.com/photos/herschell/2412494935/ - jako próba zwrócenia uwagi i protestu słynnego londyńskiego grafficiarza Banksyego w kwestii życia w stolicy Anglii jak w domu Wielkiego Brata - czyli mnóstwa kamer przemysłowych codziennie monitorujących życie miasta - przy dobrym farcie można w ciągu dnia zostać zarejestrowanym przez ok. 500 kamer :!: )

2) http://www.joemonster.org/filmy/7906/Reverse-Graffiti - tu inny przykład - nie malują a wycierają brud ze ścian, bardzo sprytne zwrócenie uwagi na problem wszechobecnego brudu.

Jak macie jakieś bardzo ciekawe przykłady - rzućcie linkiem.

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-04-18, 17:40 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-04-17, 11:37
Posty:172
Lokalizacja: Grójec
Jestem bardzo za z bardzo prostego powodu... nasza architektura mnie osobiście wcale nie rusza a jest wręcz nudna i szara... a takie malowidełka naprawde nadają takiej szarej ścianie nowy wyraz często dużo ciekawszy niż w pierwowzorze :P Dlatego szanuje tych ludzi i niech im ich Bogowie z nieba sprey zrzucają xD

_________________
"There's an Error in my Soul..."
"Life Will Kill You!"


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-16, 16:49 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
zysio napisał(a):
Ja uważam że graffiti jest sztuką, naprawdę może upiększyć wiele miejsc, a i ma jeszcze jeden cel - zwrócić uwagę na pewne problemy.

o, ja też tak uważam :) dopóki nie są to bezsensowne wyzwiska lub nazwy klubów piłkarskich to jest ok.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-17, 12:24 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-05-25, 20:16
Posty:765
Lokalizacja: Rzeszów
Jednym słowem: zajebiste. Ponoć tacy "graficiarze" malowali swoje dzieła na przystankach, aby upiększyć miasto. I władze się na to zgodziły. Też chciałbym tak malować :P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-08, 23:50 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-03-08, 02:35
Posty:100
Lokalizacja: stąd
Prawdę mówiąc niektóre te malowidła bardzo mi sie podobają. Oczywiście, jak w każdej sztuce są zawodowcy i amatorzy bez talentu. Z ta różnicą, że gniota raczej do galerii nikt nie weźmie (no, można w sumie dyskutować, ale chodzi o to, ze nawet jak jest w galerii czy prywatnym mieszkaniu to nie musimy go oglądać), a sztuka uliczna rzuca sie w oczy każdemu chcąc nie chcąc. Nie każde grafitti nadaje się do podziwniania.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-09, 00:20 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-03-08, 20:27
Posty:4
Lanka napisał(a):
Nie każde grafitti nadaje się do podziwniania.

To pewnie kwestia gustu.
Jednak ważne aby grafitti było robione przez ludzi którzy się na tym znają i wiedzą gdzie można robić grafitti. Nic nie wkurza bardziej, niż jakiż maźnięty napis na nowej elewacji.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-09, 00:37 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-03-08, 02:35
Posty:100
Lokalizacja: stąd
Mówiąc o graffiti nie do podziwiania, właśnie chodziło mi o te mazy, które wrzucane są na ściany czy mury przez niewyżytych małolatów. Przemyślane graffiti to co innego. Oczywiście, kwestia gustu też, jak to w sztuce.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-09, 09:55 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
Za te bohomazy wszystkie to jak złapią sprawców to powinni im kazać to zamalować, ale najlepiej pędzlem do akwarelek, żeby dłużej trwało. :evil:

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-09, 21:00 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-07-08, 23:44
Posty:427
to co mowi zysio + kary pieniezne, co to jest ze jeden gnojek z drugim dewastuje cudza wlasnosc i smie takie dzialanie nazywac szutka

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-09, 23:09 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-03-09, 18:51
Posty:34
Lokalizacja: Kęty
Macie racje. Osiedlowe bochomazy powinny byc usuwane a ich 'twórcy' [czyt. wandale] powinni byc karani. Dla mnie grafitti tez jest sztuką. Ja sam poszukuje takich dzieł i je fotografuje. Oczywiście nie tylko je ;P w razie czego zapraszam na www.photoblog.pl/andrew1619


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO