dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Masłowska
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-08-02, 14:22 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
Czytał ktoś?
Masłowska jest kontrowersyjna, nie da się ukryć, jako nastolatka napisała "Wojnę Polsko-Ruską" po której to lekturze, przysięgłam sobie, że nic więcej Masłowskiej nie tknę. Aż tu nagle Masłowska dostała nagrodę Nike {jako, że z niecierpliwością co rok czekam na to wydarzenie bo lubię literaturę polską}za Pawia Królowej. Zaraz sciągnęłam sobie książkę z podaj.net i nie przebrnęłam nawet przez kilka stron.
Owszem, forma ciekawa, błyskotliwe spostrzeżenia też czasami gdzieś między całą resztą wkurzającego mnie bełkotu się pojawią, ale żeby przeczytać całość musiałabym być chyba masochistką.

dla rozeznania kilka wersów z przypadkowej strony.
Cytuj:
I co złamasie, pewnie teraz myślisz, że to koniec legendy o tej jakiejś Pitz Patrycji, bajeczki dla dzieci o gwiazdeczce, co nie świeci, o wierzbie, co płacze, o Made in China laleczce, której wyszły flaki, myślisz, że this is the end my froend, już MC Dorota zwija swój sprzęt, bo teraz będzie faka faka o jacuzzi i kąpiących się tam chłopakach, o nie nie nie, bo posłuchaj mnie, to jest piosenka o miłości, nie o chwdp i baunsujących laskach w strojach kąpielowych z cipą ale bez glowy, EC Siekierki i EC Kawęczyn, jeśli myślisz, że tak będzie no to jesteś w błędzie


Czytaliście? Podobało wam się? A może nie? Masłowska ma tyle samo "zwolenników" co i "przeciwników" - ja należę do tych ostatnich, ale może ktoś ma inne zdanie nt jej twórczości?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-02, 14:56 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Szczerze to do tej pory nie interesowałam się za bardzo literaturą, nie wiedziałam nawet, że ktoś taki jak p.Masłowska istnieje. Ale zaintrygowałaś mnie tym postem - według mnie przytoczony cytat to jakiś bełkot, więc spróbuję sobie wyrobić o niej jakąś opinię. Zaraz poszukam jakiegoś jej dzieła

EDIT:
Znalazłam fragmenty 'Wojny Polsko-Ruskiej'

Cytuj:
Najpierw ona mi powiedziała, że ma dwie wiadomości dobrą i złą. Przechylając się przez bar. To którą chcę najpierw. Ja mówię, że dobrą. To ona mi powiedziała, że w mieście jest podobno wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną. Ja mówię, że skąd wie, a ona, że słyszała. To mówię, że wtedy złą. To ona wyjęła szminkę i mi powiedziała, że Magda mówi, że koniec między mną a nią. To ona mrugnęła na Barmana, że jakby co, ma przyjść.


Dla mnie to brzmi jak historyjka opowiadana przez średnio rozgarniętego nastolatka, który wcale nie przejmuje się treścią swojej wypowiedzi pod względem gramatycznym. Ale możliwe, że jestem po prostu totalną ignorantką i nie potrafię zrozumieć prawdziwej sztuki... Nie wiem, mi się nie podoba. Wiem, że nie można wyrabiać sobie zdania na temat książki na podstawie fragmentów, ale obawiam się, że nie zmuszę się do przeczytania jej w całości.


Gdyby ktoś chciał poczytać fragmenty:
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy ... 29583.html


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-02, 18:53 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Hmm widziałam fragment z rozdania nagród Nike, akurat kiedy Masłowska odbierała i co mogę powiedzieć ... zachowywała się i mówiła jak niedorobiona nastolatka, a komentarz w tv był bodajże idiotka z jakimś mało pochlebnym epitetem.
Zadnych jej książek nie czytałam bo jakoś zawsze widziałam odpychające opinie ale też ciągneło mnie do takiej twórczości, kto wie może kiedyś się skuszę :diabel: Póki co mam na celowniku książkę Litwinienki, muszę się tylko ruszyć do księgarni ;)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-02, 22:35 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
ema, tak naprawdę ona przejmuje się formą, to był celowy zabieg literacki. ;)
a że wygląda to na bełkot nastolatki - cóż, wojnę {którą nawet przeczytałam w całosci} wydała będąc w moim wieku co w sumie jest nie lada wyczynem.
Pawia już nie przetrawiłam.
Ogólnie Masłowskiej nie trawię.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-12-31, 20:34 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2009-11-18, 00:30
Posty:187
Z Masłowska jakoś tak jest,ze albo się ja bardzo lubi albo szczerze nie znosi. Mi jej proza odpowiada, na pewno jest to coś nowego i odkrywczego. Masłowska prowokuje ale zarazem zmusza do refleksji- to cenne

_________________
kajas


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-12-31, 23:28 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Masłowska może i prowokuje, ale do refleksji raczej nie zmusza. Rzekłbym nawet, że każdy wykształcony człowiek, jest przez Masłowską prowokowany do skrajnej niechęci, na granicy obrzydzenia.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-01-04, 15:37 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2009-11-18, 00:30
Posty:187
Jedni lubią drudzy nie- w sumie nie ma już o czym tu dyskutować. Myślę,że jeśli chodzi o Masłowską to ważne jest ,ze jej twórczość wzbudza tak skrajne emocje- dla jednych to co proponuje jest nowe, odkrywcze dla innych odrzucające:) Ciekawe drogi Czcigodny...,że gospodynie domowe sięgają po tego typu literaturę- chcą sobie jeszcze bardziej obzydzić życie?

_________________
kajas


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-01-04, 17:27 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Nie kwestionuję gustów panujących w narodzie, ale to, czy pisanie w sposób prymitywny jest odkrywcze. Nie jest. Bo o ile potrafię docenić Picasso, który swoje wczesne prace malował w sposób urzekający, a potem postanowił znaleźć nowe drogi ekspresji, o tyle Masłowska pisze prymitywnie nie z własnej woli, a z przymusu. To właśnie media zrobiły z niej taką literacką wydmuszkę.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-02-12, 20:32 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-01-08, 00:36
Posty:97
Wolę jeden opis płonącego Rzymu z Quo Vadis, niż zastępy Masłowskich :mrgreen:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-23, 12:22 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-02-12, 14:45
Posty:105
Nie kwestionuje gustów, bo jak wiadomo o nich się nie dyskutuje,ale zaczyna mnie trochę żenować poziom waszej dyskusji. Jednym Masłowska się podoba a innym nie- o czym tu dyskutować? Nie ma sensu dyskredytować pisarski tylko dlatego,że dla was jej styl jest dziwny, szokujący itd. Jest mnóstwo osób, które znają się na literaturze( nie tak jak ja czy wy, którzy jesteśmy po prostu mniej lub bardziej świadomymi odbiorcami kultury) i oni są w stanie docenić ( i doceniają) jej talent. To jest jak z muzyką- człowiek bez odpowiedniego wykształcenia muzycznego nie jest w stanie odpowiednio docenić jakiegoś skomplikowanego muzycznego utworu. Powie tylko- to mi sie podoba lub nie- to wszystko.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO