dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

o poezji słów kilka
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-01-22, 17:01 
czyli jakią i czyją poezję kochamy i za co :)))
co podziwiamy, czego nie znosimy, mile widziane cytaty które nas urzekły ;)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-22, 19:49 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
Eee... poezja nie dla mnie... ale czy książki... normalne zykłe książki się zaliczją do poezji?? Ethem.... nie cierpie poezji ( książki tak, poezja nie ) xD

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-22, 19:50 
nie zaliczają się do poezji, chyba, że ów książki to tomiki poezji :))


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-22, 20:04 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Bardzo lubię krótkie wiersze, nie takie przesycone opisami itp.
Jaśniej nie umiem tego opisać, po prostu są niektóre które mi się podobają... ;)

A przykład? Musiałabym poszukać, bo nie mam ulubionego autora. Może dlatego że nie zaczytuję się w poezji bardzo często


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-22, 20:13 
ja lubię te opisujące i wyrażające emocje. Lubię też patriotyczne, zawsze mi wtedy serce rośnie ;)
no i barokowe ;) zwłaszcza koncepcjonizm i manieryzm :) bo oddają wielki geniusz;)

nienawidzę poezji Herberta {btw patrona mej szkoły} bo są posępne i enigmatyczne. Chyba do nich nie dorosłam :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-22, 20:24 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Cytuj:
no i barokowe ;) zwłaszcza koncepcjonizm i manieryzm :) bo oddają wielki geniusz;)


Barokowe - nie mój styl ;) Ciężko mi się je czyta. Są takie, jakby to określić , mosiężne ;) Wolę taką lekką poezję.
Ale to tylko moja opinia ;)

A Herbert - podoba mi się. Na przykład "Co myśli Pan Cogito o piekle", "Pan Cogito czyta gazetę" (ogólnie seria "pan Cogito") Niby takie zwykłe, ale coś w nich jest


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-23, 13:57 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
poezja współczesna chyba najbardziej mi odpowiada, nienawidze poezji z czasów średniowiecza, trudno mi w ogóle zrozumieć o co chodzi ;p


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-23, 16:20 
średniowiecznych tez nie lubie danse macabre i inne zamysły epoki raczej nie pokrywają się z moim światopoglądem więc nie bardzo do mnie przemawiają.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-23, 20:35 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-01-18, 16:00
Posty:24
"Danse Macabre" jest świetne.. :mrgreen: Dosyć groteskowe i nietuzimkowe jak na tamte czasy ;) Ale za średniowieczną poezją również nie przepadam :P

Lubuję się natomiast w poezji współczesnej, głównie Osiecka. Herbert również boskim poetą był, chociaż czasami tak naprawdę nie czuję o co mu chodziło w danym wierszu i interpretuję to w swoisty sposób.

_________________
ex oriente lux ot co !


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-23, 21:00 
Pan cogito jest jeszcze łatwy ;)
ale te patriotyczne i inne wiersze są dla mnie "ciężko przyswajalne" a nazbyt długie zastanawianie się "co poeta miał na myśli" psuje wytworzony wczesniej nastroj ;)zatem nie wczowam sie w nie zupelnie ;)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO