dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Umberto Eco - Cmentarz w Pradze
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-09-13, 11:46 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-01-07, 06:07
Posty:69
Pewnie spora część z Was czytała "Imię Róży" Umberto Eco albo przynajmniej obiło się Wam o uszy. Ogólnie każda powieść za którą się bierze ten wybitny pisarz staje się niepowtarzalna i wciągająca. W jakimś temacie ktoś wspomniał o nowym kryminale - "Cmentarzu w Pradze" - bodajże to była ptysia... Faktycznie książka bije wszelkie możliwe rekordy popularności we Włoszech i fala ekscytacji powoli zbliża się do Polski. Nic dziwnego. Chyba nikt z nas nie pogardzi dobrą powieścią szpiegowską, której bohaterem jest antysemita nienawidzący jezuitów, masonów, kobiet i kto wie kogo jeszcze...

Może ktoś z Was zna perfekcyjnie włoski i już dorwał tą książkę? :> Albo przynajmniej tak jak ja, strasznie nakręcił się na nową powieść kryminalno-szpiegowską Umberto Eco i nie może się doczekać premiery w Polsce? ;)

Jak dowiem się czegoś więcej to z chęcią się podzielę i być może zarażę Was bakcylem czytania dzieł Eco. :D

_________________
Si vis pacem, para bellum...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Umberto Eco - Cmentarz w Pradze
PostNapisane: 2011-09-15, 12:47 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-12-08, 17:51
Posty:30
Lokalizacja: bliżej nieokreślona
Jak ptysia, jaka ptysia? ;] To ja wspominałam o "Cmentarzu w Pradze". :mrgreen: O samej książce więcej można znaleźć na stronie wydawnictwa Noir sur Blanc, które ma się zajmować podobno tą powieścią. Też zamierzam przeczytać, ale pewnie zakupię książkę w późniejszym czasie. Póki co za dużo na głowie. ;-)

_________________
Nie masz pomysłu na prezent? Sprawdź oryginalne kosze upominkowe


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Umberto Eco - Cmentarz w Pradze
PostNapisane: 2011-09-30, 17:25 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-01-07, 06:07
Posty:69
No to tak, w sprawie nowych informacji to premiera podobno 2 listopada 2011. Swoją drogą ciekawy termin na promocję książki mającej w tytule słowo "Cmentarz". :) Na stronie wydawnictwa nie znalazłam konkretnej daty, ale robi się głośno i ludzie powiadają, że 2 listopada to TEN dzień.

Ma być od razu wydany cały pakiet czyli książka tradycyjna, audiobook i ebook więc każdy znajdzie coś dla siebie. :) Póki co nie pozostaje nic innego jak czekanie i czytanie innych książek w międzyczasie. :)

_________________
Si vis pacem, para bellum...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Umberto Eco - Cmentarz w Pradze
PostNapisane: 2011-10-05, 16:25 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-10-05, 16:13
Posty:8
Oczywiście, że słyszałam o Cmentarzu w Pradze. O tej książce jest już rzeczywiście głośno, a do premiery jeszcze sporo czasu. Na forach, portalach czytelniczych pokazują się już recenzje i zaczynają dyskusje. Z tego co słyszałam ksiązka jest naprawdę dobra i Eco trzyma poziom (niektórzy zarzucają, że powieść po 6 latach przerwy nie może być dobra) Z resztą... przeczytamy i ocenimy :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Umberto Eco - Cmentarz w Pradze
PostNapisane: 2011-10-08, 22:38 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-10-08, 22:28
Posty:6
Hej,

Cieszę, że jest nas więcej! W sensie fanów Umberto Eco :) O książce słyszałam, również czekam aż pojawi się w sklepach. Do listopada w sumie już niedużo czasu zostało. Moim zdaniem książka wydaje się być całkiem interesująca. Mam nadzieję, że Eco nas nie zawiedzie i "Cmentarz w Pradze" wpiszę na listę pozycji ulubionych!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Umberto Eco - Cmentarz w Pradze
PostNapisane: 2011-10-12, 20:13 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-12-08, 17:51
Posty:30
Lokalizacja: bliżej nieokreślona
A słyszałyście coś konkretnego na temat tej powieści? W sensie o tematykę poruszaną albo coś, bo mi się obiło o uszy coś o Protokołach Mędrców Syjonu, ale w sumie nawet nie miałam czasu szerzej się tym zainteresować...

_________________
Nie masz pomysłu na prezent? Sprawdź oryginalne kosze upominkowe


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Umberto Eco - Cmentarz w Pradze
PostNapisane: 2011-10-12, 22:33 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-01-07, 06:07
Posty:69
Obiło mi się gdzieś o uszy, że w powieści:
- ma się pojawić doktor Freud, który będzie rozprawiał o psychiatrii w jednej z paryskich restauracji
- Eco przywiązuje w "Cmentarzu w Pradze" sporą wagę do restauracji, kawiarenek, kart dań, potraw (co przyznam szczerze mnie zaszokowało, ale z drugiej strony bardziej zaintrygowało także)
- akcja będzie się rozgrywała niemalże "na całym świecie",
- większość postaci jest autentyczna (oprócz głównego bohatera - aczkolwiek jego działania mają odzwierciedlenie w działaniach pewnych autentycznych osób)

Więcej póki co nie udało mi się dowiedzieć na ten temat, ale mam nadzieję, że im bliżej premiery tym więcej ciekawostek zostanie ujawnionych... A jak nie, to będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. :)

_________________
Si vis pacem, para bellum...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Umberto Eco - Cmentarz w Pradze
PostNapisane: 2011-10-13, 18:40 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-10-05, 16:13
Posty:8
No ja słyszałam, że większość postaci jest autentycznych i, że główny bohater jest antysemitą, który w dodatku nienawidzi kobiet (?)

ale te opisy restauracji i kart dań delikatnie mówiąc mnie zdziwiły, może to po prostu będzie jakoś prowadzić do rozwiązania zagadki kryminalnej...
W sumie... dziwnie to wszystko brzmi, ale jak słyszę haslo "Umberto Eco" to cos czuję, że sie nie zawiedziemy :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Umberto Eco - Cmentarz w Pradze
PostNapisane: 2011-10-14, 20:46 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-12-08, 17:51
Posty:30
Lokalizacja: bliżej nieokreślona
No to robi się coraz ciekawiej. Szczególnie podoba mi się ten Freud umieszczony w książce. Czyżby któraś z postaci miała problemy psychiczne albo lepiej Freud występował jako konsultant, który służy pomocą przy rozwiązaniu jakiejś zagadki albo ujęciu naszego szpiega Simona?

Mnie tylko jeszcze strasznie intryguje ten tytuł. Bo skoro akcja rozgrywa się na całym świecie, to skąd ten tytuł "Cmentarz w Pradze" i jak się on ma do całej książki... Macie jakieś pomysły?

_________________
Nie masz pomysłu na prezent? Sprawdź oryginalne kosze upominkowe


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Umberto Eco - Cmentarz w Pradze
PostNapisane: 2011-10-14, 23:48 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-10-05, 16:13
Posty:8
Dobre pytanie :) w sumie sie nad tym nie zastnawiałam, ale często jest tak, ze tytuł odnosi się do jakiegos drobnego szczegółu. Zobacz, jak było z "Imieniem Róży" - tam zagadka tytułu rozwiązywa się na ostatnich kartach ksiązki,a le jeżeli mam byc szczera to już nawet dokładnie nie pamiętam, do czego się odnosił... ale sprawdzę i jeszcze Wam napiszę :)
Z "Cmentarzem w Pradze" może byc podobnie. Z resztą znalazlam ciekawy cytat Eco na ten temat: "tytuł ma stworzyć zamęt w głowie, nie zaś uszeregować idee”.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO