dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

500% wzrost nagłych zgonów sercowych i niewyjaśnionych
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-11-18, 19:34 
https://americasfrontlinedoctors.org/2/frontlinenews/500-increase-in-sudden-cardiac-and-unexplained-deaths-among-fifa-athletes-in-2021/

500% wzrost nagłych zgonów sercowych i niewyjaśnionych wśród sportowców FIFA w 2021 r.

We wtorek izraelskie wiadomości w czasie rzeczywistym poinformowały o 500% wzroście nagłych i niewyjaśnionych zgonów sercowych wśród graczy FIFA w 2021 roku.

Od grudnia nagle upadło 183 zawodowych sportowców i trenerów, a 108 zginęło.

Real-Time Aktualności Dochodzenie wykazało, że większość sportowców byli mężczyźni, a tylko 15 kobiet, a większość jest 17-40 lat. Tylko 21 jest starszych (5 w wieku 42-45 lat, 6 w wieku 46-49, 7 w wieku 51-54 i 3 inne w wieku 60-64 lata). 23 było nastolatkami w wieku 12-17 lat, z których 16 zmarło.

Śledztwo ujawniło w ponad 80 przypadkach, takich jak gwiazdy futbolu Sergio Aguero i Christian Eriksen, sportowcy upadli podczas gry, wyścigów, treningu lub bezpośrednio po nich. W literaturze naukowej zjawisko upadków sportowców z przyczyn niezwiązanych z kontuzją jest rzadkością.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: 500% wzrost nagłych zgonów sercowych i niewyjaśnionych
PostNapisane: 2021-11-18, 19:35 
W większości przypadków przyczyna zapaści była związana z sercem , w tym zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie osierdzia, zawał serca lub zatrzymanie akcji serca, a drugą najczęstszą przyczyną były zdarzenia krzepnięcia.

Real-Time News podkreślił, że: „lista, którą mamy jest jeszcze dłuższa, ale dla ostrożności usunięto dziesiątki spraw, dla których nie posiadaliśmy pełnych szczegółów, tak że uwzględniono tylko te, które zostały szczegółowo zgłoszone. ”

Kontynuowali: „dodatkowo usunięto przypadki, w których wymieniono dowody na wcześniejsze czynniki ryzyka, takie jak choroba serca lub cukrzyca.

Aby uzyskać lepszy obraz danych w porównaniu z poprzednimi latami, serwis Real-Time News przeanalizował tylko dane dotyczące zgonów wśród sportowców zarejestrowanych w FIFA i porównał dane dotyczące liczby nagłych zgonów sercowych (SCD)/nagłych niewyjaśnionych zgonów (SUD). ) wśród sportowców w latach poprzednich do liczby przypadków w 2021 r.

Aby dowiedzieć się, ile faktycznie zgonów miało miejsce w ciągu ostatnich dwóch dekad wśród graczy FIFA (2001-2020), posłużyli się Wikipedią – „Listą piłkarzy stowarzyszeń, którzy zginęli podczas gry”. Aby dowiedzieć się, ile spraw miało miejsce w 2021 r., skorzystali z listy zebranej przez Real-Time News, która obejmuje przypadki odnotowane w Wikipedii w 2021 r.

Dr Josh Guetzkow, starszy wykładowca w Instytucie Kryminologii Uniwersytetu Hebrajskiego, dr Josh Guetzkow, przeanalizował dane i powiedział Real-Time News : „Artykuł opublikowany w British Medical Journal pokazuje, że ryzyko SCD wynosi 1 na 50 000, z zakresem od od jednego na 30 000 do jednego na 80 000”. Kontynuował: „Według danych FIFA, w 2000 roku w stowarzyszeniu zarejestrowanych było 242 000 sportowców, aw 2006 było zarejestrowanych 265 000 sportowców. Zakładając, że FIFA nie zmieniła się znacząco od dwudziestu lat, możemy spodziewać się około 5 zgonów rocznie”.

Według Wikipedii, pod „Listą piłkarzy stowarzyszeń, którzy zginęli podczas gry”, w latach 2001-2020 przypadało średnio 4,2 zgonów rocznie przypisywanych SCD lub SUD, przy czym zdecydowana większość to SCD. Natomiast w 2021 roku, według listy Real-Time News , wśród graczy FIFA odnotowano 21 przypadków SCD/SUD. Innymi słowy, zamiast 4 zgonów SCD/SUD rocznie (według danych Wikipedii) lub 5 przypadków rocznie (obliczonych według BMJ ) w latach 2001-2020, do tej pory w tym roku zginęło 21 graczy.

Listę 183 sportowców, którzy upadli i/lub zginęli od grudnia 2020 r., można zobaczyć tutaj (hebrajski).


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: 500% wzrost nagłych zgonów sercowych i niewyjaśnionych
PostNapisane: 2021-11-18, 19:44 
https://www.rtnews.co.il/?view=article&id=49&catid=22

sportowców nagle upadło, a 108 zmarło. Niektórzy sportowcy, tacy jak gwiazdy futbolu Sergio Aguero i Christian Eriksen, upadli w środku meczu na oczach widzów. Główna przyczyna: Problemy z sercem - zapalenie mięśnia sercowego / osierdzia, zatrzymanie akcji serca i zawał serca. Co powoduje nagłą epidemię? Badania wiadomości w czasie rzeczywistym
świat sportu. Gwiazda Brooklyn Nets nie wycofała się z tej decyzji, nawet po tym, jak zespół ogłosił, że Irving nie będzie mógł uczestniczyć w meczach ani trenować z kolegami z drużyny, dopóki nie zostanie zaszczepiony, co spowodowało, że prawdopodobnie stracił 17 milionów dolarów. „To jest moje życie” – powiedział w zeszły czwartek w ramach Live na swoim koncie na Instagramie , które zgromadziło około 100 000 obserwujących. „To moje ciało. A ty mi mówisz, co mam zrobić z moim ciałem… Utknąłem w tym, w co wierzę. To takie proste. bycie wiernym temu „To, co czuję, jest dla mnie właściwe… jeśli mam być oczerniany, ponieważ mam więcej pytań i poświęcam czas na podejmowanie decyzji w swoim życiu, to tak właśnie jest… ja” Jestem świadomy konsekwencji, jakie moje decyzje mają dla mojego życia."

Ale Irving nie jest jedynym, który odrzuca jednoznaczne żądanie NBA, by zaszczepić się jako warunek umiejętności gry. Prasa kpiąco nazywa ich „odrzucającymi szczepionki”. NBA przeszło już od groźby do działania, a jednak według magazynu Rolling Stone około 50-60 graczy w NBA nie zostało zaszczepionych przeciwko Coronie. „Zamierzam dalej robić to, w co wierzę… to, co jest dobre dla jednej osoby, nie jest właściwe dla innej. To nie twoja sprawa” – powiedział niedawno gracz Golden State Warriors Andrew Wiggins , podczas gdy gwiazda Washington Wizards, Bradley Bill, wyraził wyraźnie sceptycyzm. w wywiadzie dla Washington Post Szczepionki Corona. „Chciałbym wyjaśnienia. Dlaczego zaszczepione osoby nadal są zarażone koroną? Jeśli jest to coś, przed czym powinniśmy być bardzo chronieni, to zabawne, że to tylko zmniejsza szanse na pójście do szpitala.
okazuje się, że ten trend nie jest marginalny. Brytyjska prasa donosi, że w przeciwieństwie do tego, co dzieje się w NBA, większość graczy Premier League nie chce się szczepić przeciwko Coronie, w tym większość graczy z Manchesteru United, dużego i wpływowego klubu piłkarskiego. Dołącza do nich wielu piłkarzy, tenisa, golfa i futbolistów, którzy również nie zostali zaszczepieni, a niektórzy, jak Irving Wiggins, nawet otwarcie sprzeciwiają się presji, aby się zaszczepić. „To coś więcej niż baseball, to decyzja życiowa” – powiedział Anthony Rizzo , który jest uważany za legendarną gwiazdę Chicago Cubs. „Ma dużą wagę. To decyzja, którą podjąłem i jestem za nią… to duży problem… Poświęcam więcej czasu na zapoznanie się z danymi na ten temat”. Niedawno doniesiono, że Novak Djokovic równieżŚwiatowej klasy tenisista nie weźmie udziału w Australian Open w styczniu, ponieważ odmówił ujawnienia swojego statusu szczepionki. Djokovic ujawnił w wywiadzie dla lokalnych mediów serbskich, że biorąc pod uwagę ograniczenia Corony w Australii, nie jest pewien swoich planów podróży do Melbourne na Wielki Szlem. „Nie ujawnię swojego statusu, bez względu na to, czy zostałem zaszczepiony, czy nie. To prywatna sprawa i jest to niewłaściwe śledztwo” – powiedział, dodając w wywiadzie dla Reutera: „Tak, nie, może, ja” myślę o tym, "wykorzystają to."

Dlaczego tak wielu czołowych sportowców upiera się, by nie ulegać ogromnej presji, by
się zaszczepić? W prasie świętuje się kpinę. Ale nikt w mediach nie odnosi się do ogromnego słonia w pokoju: strachu przed uszkodzeniem przez szczepionki. Czy ten strach jest śmieszny? A może sportowcy, którzy stawiają opór, po prostu uważnie słuchają niektórych swoich rówieśników, którzy zgłaszają urazy i poważne skutki uboczne po szczepieniu? „Do tego czasu czułem się dobrze, dopóki nie wziąłem szczepionki” – mówi Brandon Goodwin, gracz NBA z zespołu Atlanta Hawks w strumieniu Twitch. 26-letni Goodwin zaczął cierpieć na zakrzepy wkrótce po zaszczepieniu. „Zachorowałem i nigdy nie wyzdrowiałem. Ból pleców, szczególnie męczyły mnie gry. Byłem tak zmęczony, że nie mogłem biec i zejść z boiska. Bolały mnie plecy. …więc dowiedziałem się, że mam zakrzepy. Wszystko. To w ciągu miesiąca…”. Godwin wprost twierdzi, że to szczepionka spowodowała to, co mu się przydarzyło, i że efektem jest eliminacja jego zdolności do odgrywania tego pora roku. „Tak, szczepionka zakończyła mój sezon. Tysiąc procent”. Powiedział, że jego grupa poprosiła go o uciszenie historii. „Jastrzębie były jak„ Nie mów nic o tym. Nie mów nikomu ”- powiedział.

Podobnie jak Goodwin, w ostatnich miesiącach coraz więcej sportowców ujawniło się w swoim głosie lub na piśmie, w wywiadach w mediach lub mediach społecznościowych, o poważnych problemach zdrowotnych, których doświadczyli w związku ze szczepionką. Jednocześnie coraz częściej dochodzi do załamań i zapaści, chorób, a nawet nagłej śmierci wśród sportowców, w tym czołowych i znanych gwiazd sportu, a także sportowców mniej znanych, którzy grają w lokalnych zespołach, w tym na uczelniach. sportowcy z różnych krajów.

Dochodzenie Real-Time News wykazało 183 takie przypadki wśród zawodowych sportowców, trenerów, sportowców na uniwersytetach i uczelniach oraz młodych sportowców, z których wszystkie miały miejsce od grudnia 2020 r., miesiąca, w którym rozpoczęła się globalna kampania szczepień. Ta duża ilość mówi sama za siebie i opowiada zupełnie inną historię niż powtarzana przez media mantra, według której sportowcy, którzy odmawiają szczepień, to tylko garstka „przeciwników szczepionych”.

Dla wielu kontuzjowanych sportowców kontuzja oznacza poważne konsekwencje dla ich zdrowia, ich zdolności do dalszej gry, a nawet kontynuacji kariery sportowej. W 108 przypadkach była to śmierć.

Wspólne dla większości sportowców - młody wiek i gwałtowność, z jaką to się stało oraz fakt, że większość z nich to mężczyźni (tylko 15 z nich to kobiety). Zdecydowana większość to osoby w wieku 17-40, z wyjątkiem 21 osób starszych (5 w wieku 42-45 lat, 6 w wieku 46-49 lat, 7 w wieku 51-54 lata i 3 inne w wieku 60-64 lata), a w co najmniej ponad 80 przypadkach zgłaszano, że sportowcy źle się poczuli i nagle upadli podczas meczu, wyścigu lub treningu albo bezpośrednio po nim. W większości przypadków donoszono, że przyczyna załamania jest związana z sercem, w tym zapalenie mięśnia sercowego (zapalenie mięśnia sercowego), zapalenie osierdzia (zapalenie osierdzia) lub połączenie obu - zapalenie przedmięśnia sercowego, zawał serca lub zatrzymanie akcji serca. Drugą przyczyną zgłoszoną w sześciu przypadkach są zdarzenia krzepnięcia, w tym zatorowość płucna, zakrzepy krwi w mózgu i mózgu. Podkreślamy, że lista, którą mamy jest jeszcze dłuższa, ale dla ostrożności usunięto z niej sprawy, w których nie mieliśmy pełnych szczegółów, tak aby pozostały tylko te, które zostały szczegółowo zgłoszone. Ponadto z listy usunięto przypadki, w których wymieniono dowody na wcześniejsze czynniki ryzyka, takie jak wada serca.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: 500% wzrost nagłych zgonów sercowych i niewyjaśnionych
PostNapisane: 2021-11-18, 19:57 
Chociaż nie we wszystkich przypadkach publikowany jest status immunizacji kontuzjowanych sportowców i ważne jest, aby podkreślić, że podatności nie można określić na podstawie szczepionki, duża liczba ofiar od grudnia w tej młodej grupie, istnieje wiele powodów, aby zakładać jest w większości zdrowa i bez chorób tła To, że sportowcy, przynajmniej ci zawodowi, są uważnie i stosunkowo często badani), zastanawiające iz pewnością stanowi czerwoną flagę i wymaga wszechstronnego i dogłębnego wyjaśnienia tematu. Z pewnością potrzeby tego nie da się wyeliminować powierzchownymi twierdzeniami. Ponadto, biorąc pod uwagę niemal szeroki obowiązek szczepień w wielu zespołach i ligach, a także na uniwersytetach i uczelniach, zakłada się, że szczególnie w ostatnim czasie zawodowym sportowcom często trudno jest lub wręcz niemożliwie kontynuować grę bez zaszczepienia. Odkrycie to jest szczególnie uderzające na tle faktu, że zdarzenia śmiertelne spowodowane nagłym upadkiem sportowców uważane są w literaturze naukowej za zjawisko rzadkie.


Złamane serce przed tysiącami fanów
31 października napastnik Barcelony Sergio Aguero trafił do szpitala po złym samopoczuciu podczas meczu jego drużyny z drużyną Alavés. 33-letnia argentyńska gwiazda, która jest uważana za króla strzelców Manchesteru City i obcokrajowca z największą liczbą goli w Premier League wszechczasów (181), zaapelowała na Twitterze do wszystkich, którzy ukończyli 12 lat, aby uzyskać zaszczepione. Ale 31 października został przewieziony do szpitala po silnym bólu w klatce piersiowej. W pierwszej połowie zasygnalizował trenerom, że prosi o zmianę, po czym złapał się za serce i upadł na trawę. W tym tygodniu w Hiszpanii poinformowano, że ostatnie testy wykazały poważną arytmię, a badający go kardiolodzy nie są optymistycznie nastawieni do możliwości powrotu na boisko w ciągu kilku miesięcy. W tej chwili, według doniesień, zawodowa przyszłość Aguero i to, czy w ogóle będzie w stanie dalej grać w piłkę nożną, jest niejasna, a stanie się jasna dopiero po tym, jak przejdzie kolejne testy w nadchodzących miesiącach


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO