dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

autorytet?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-06-25, 16:50 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2017-04-11, 23:15
Posty:2
W i k i p e d i a wyrosła na autorytet. Współczesne nam czasy to poszukiwanie autorytetów.
Zainteresowany własnym zdrowiem śledzę losy teorii źródeł chorób. Teorią mającą olbrzymi wpływ na rozwój medycyny, farmacji i losy chorych była koncepcja opisująca zależność chorób sercowo - naczyniowych od poziomu t. zw. cholesterolu. Od momentu jej sformułowania zwracano na niezgodność z biologią, natomiast chwytliwe stwierdzenia o przełomie leczenia ataków serca wykreowało jeden z największych produktów farmaceutycznych – statyny, substancje wpływające na poziom cholesterolu. 2015 rok wzruszył z posad „teorię”, umożliwiając , ujawniając krytyczne opinie, „odczarowując” mur milczenia w postaci ogłoszenia przez „sztandarowe” organizacje o braku wpływu cholesterolu zawartego w żywności na poziom cholesterolu w organizmach. To zaledwie rysa na bryle „teorii” powodująca jednak narastający trend medyczny odrzucenia statyn jako leku. Ponieważ statyny przynosiły gigantyczne dochody, bigfarma (znanym) sposobem próbuje „znaleźć” nowe zastosowania statyn.
Wikipedia urosła w oczach osób poszukujących odpowiedzi, na autorytet …. . Przyznam, że szukając informacji w zakresie wiedzy inżynierskiej, znajdowałem satysfakcjonującą mnie wiedzę.
Orientując się w historii „teorii cholesterolowej” znając prace uzasadniające oraz krytyczne „zadałem” pytanie o w/w statyny. Szczena mi opadła, znalazłem olbrzymią ilość odnośników do prac, ale tylko i wyłącznie popierających „teorię ...”, uzasadniających wręcz konieczność stosowania statyn. Oczywiście znalazłem przeciwwskazania, ale o tym można przeczytać na ulotce. Reasumując, wszystkie teksty poświęcone zjawiskom, pojęciom, rzeczom, które mogą a przede wszystkim pozwalają na uzyskanie pieniędzy, a więc związanych z medycyną, zawierają wyłącznie treści wspierające. Myślę, że pojawiające się na „Wikip…. „ teksty o wsparcie to „ściema” bo farmacja, medycyna da każdy pieniądz by uzyskać treści odpowiadające ich interesom. Przykładem jest info o „statynach”
Znajomy,(ma bratanka lekarza kardiologa), praktycznie z momentem wprowadzenia statyn, zażywał je z przepisania bratanka. Po około 25 latach, znajomy jest obrazem skutków(drżenie ciała, problemu z widzeniem, ciało w zgięciu 90 stopni, rózne problemy z schorzeniami). Kilka lat temu bratanek gwałtownie reagował na uwagi, gdy troche dotarło to twierdził "coś za coś"( brak zawału za obecny stan!!!?) a w tym roku, nie odbiera telefonów od stryja(85 lat), czy nie ch.j? Cholesterol jest śmiertelnie" ważny dla fizjologii ....


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO