dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Błonnik- co jeść?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-11-12, 10:41 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2012-11-09, 11:37
Posty:94
Kupując otręby warto zwrócić uwagę, na to ile faktycznie mają tego błonnika, bo bywa różnie :)

_________________
Budujesz się? Zajrzyj na te projekty domów [url]http://www.dominanta.pl[/url]


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Błonnik- co jeść?
PostNapisane: 2012-12-13, 13:11 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-09-22, 18:53
Posty:187
Dużo błonnika jest w jabłakch, a zwłaszcza w skórce, dlatego nie należy ich obierać. Dziś na Onecie jest cały artykuł o jabłkach właśnie. Jedno jabłko dziennie zaspokaja 12% zapotrzebowania na błonnik.

_________________
sklep godny polecenia


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Błonnik- co jeść?
PostNapisane: 2012-12-13, 14:30 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2012-12-05, 14:31
Posty:307
błonnik można znaleźć w produktach pochodzenia roślinnego czyli w warzywach i owocach, a poza tym w pokarmach zbożowych takich jak kasze, otręby, musli, pieczywo razowe i pełnoziarniste, natomiast nie występuje w mięsie, rybach, alkoholu maśle, olejach i innych produktach tłuszczowych.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Błonnik- co jeść?
PostNapisane: 2013-06-21, 14:22 
siemię lniane ma bardzo duża zawartość błonnika. pamiętam, że jest jakaś roślinka japońska, która ma bardzo,bardzo dużą zdolność do pęcznienia. jest też np babka płesznik, czy nasze inne roślinki, które jedząc na co dzień nie zdajemy sobie sprawey, że mają dużo błonnika (np jabłka, banany czy ŚLIWKI). błonnik witalny jest wysokiej jakości błonnikiem z babki płesznik. ale uwaga - ZBYT DUŻA ZAWARTOŚĆ BŁONNIKA ZABURZA WCHŁANIANIE WĘGLOWODANÓW :) więc przy zbyt dużej ilości błonnika można opaść z sił. pozdrawiam.

p.s. ja blenduje banany z siemieniem lnianym (namoczonym). a potem dodaję do tego trochę kakao i blenduję dalej. podałem to kilku osobom i myślały, że to jakiś budyń czekoladowy :) ważne jest by samemu ogarnąć w jakich proporcjach należy dodawać siemię lniane (powinna być przewaga bananów).


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Błonnik- co jeść?
PostNapisane: 2015-05-04, 16:24 
Najwięcej błonnika ma błonnik witalny. W jego 100 gramach jest 68 gram błonnika. Polecam błonnik witalny jako znakomite pożywienie wysoko błonnikowe.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Błonnik- co jeść?
PostNapisane: 2016-04-24, 17:14 
ja głównie błonnik dostarczam sobie w pełnoziarnistym pieczywku z lajkonik-pik.pl/pl/katowice-stawowa, Panie zawsze coś fajnego doradzą a pieczywko pyszne


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Błonnik- co jeść?
PostNapisane: 2016-04-25, 08:44 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2011-05-26, 11:34
Posty:261
bardzo dużo błonnika ma również czerwona fasola.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Błonnik- co jeść?
PostNapisane: 2016-04-25, 13:42 
Adept
Offline

Dołączył(a):2016-02-12, 12:15
Posty:25
Myślę, że musli zrobi robotę, ja jem i czuję się świetnie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Błonnik- co jeść?
PostNapisane: 2021-06-10, 11:31 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2017-09-16, 23:17
Posty:260
Granola także jest dobrą i skuteczną opcją w dostarczaniu błonnika, dla mnie bardzo smakuje granola z przepisu https://mojemusli.pl/blog/domowa-granola-fit-prosty-przepis/ nie kupuje już w sklepie gotowej. Jej wykonanie nie jest czasochłonne, co mnie bardzo cieszy, jest ta granola bardzo pyszna.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO