dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Bolące stawy rozgrzewamy czy chłodzimy?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-07-30, 18:57 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2014-04-14, 19:19
Posty:88
Ostatnio szukałam informacji czy bolące stawy chłodzimy czy rozgrzewamy. Zdania są podzielone, ale mi udało się ustalić:
Wszelakie bóle reumatyczne, w tym bóle stawów rozgrzewamy. Jedynym wyjątkiem jest ostre zapalenie stawów. Pod wpływem ciepła ból mija lub zostaje zmniejszony. Pod wpływem ciepła mięśnie się rozluźniają i zmniejsza się sztywność stawów. Można stosować ciepłe kąpiele, wilgotne rozgrzewanie(okłady z gorącego ręcznika), suche rozgrzewanie(termofor), maści rozgrzewające np. dip hot.

Chłodzimy tylko, gdy występuje ostry stan zapalny, który objawia się opuchlizną, gorącymi, często zaczerwienionymi stawami. Wówczas stosujemy tylko i wyłącznie zimne okłady, ciepłe spotęgują ból. Zimnego okładu można użyć z niemal wszystkiegoz: kostek lodu, torebki z mrożonymi warzywami albo schłodzonego żelowego kompresu (do kupienia w aptece). Pomogą wtedy również chłodzące żele.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Bolące stawy rozgrzewamy czy chłodzimy?
PostNapisane: 2014-07-31, 09:21 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:565
Było o tym w kilku tematach i moje zdanie jest takie, że maść chlodząca jest na urazy i ból z opuchnięciem, kiedy trzeba działac przeciwzapalnie. Jeśli chodzi o bóle reumatyczne, mięsniowe czy bólę nazwyręzonego stawu to dzialałabym takim dip hot czyli stricte rozgrzewającą maścią.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Bolące stawy rozgrzewamy czy chłodzimy?
PostNapisane: 2014-07-31, 11:14 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2014-04-14, 19:19
Posty:88
Ja się spotykałam z różnymi opiniami..jedni piszą, że rozgrzewają, inni, że stawy lepiej chłodzić niż rozgrzewać, wiec napisałam kiedy grzejemy, a kiedy chłodzimy. Może komuś przyda się taka informacja :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Bolące stawy rozgrzewamy czy chłodzimy?
PostNapisane: 2014-08-01, 08:48 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Ja jestem zdania, że przede wszystkim diagnozujemy. Smarowidła to dobre wsparcie, zwłaszcza te rozgrzewające, ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Bolące stawy rozgrzewamy czy chłodzimy?
PostNapisane: 2014-08-09, 20:48 
Bolące stawy smaruję żelem Metafen forte - skutecznie znieczula ból, pozwala funkcjonować.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Bolące stawy rozgrzewamy czy chłodzimy?
PostNapisane: 2019-03-10, 19:21 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:565
Trochę temat się urwał. Moja mama po zimie zawsze ma problemy ze stawami. Niestety lekarze nie wiedzą od czego. Jeśli rozgrzewanie ma pomóc to własnie jak rozgrzewać? Termofor, kremy rozgrzewające, no a jesli tak to jakie?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Bolące stawy rozgrzewamy czy chłodzimy?
PostNapisane: 2019-03-19, 23:12 
Możesz jakąś maść przeciwbólową kupić, a doraźnie jak bardzo boli to szybko na ból pomaga gardan, ja go mam zawsze w aptecze, może niech idzie do fizjoterapeuty?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Bolące stawy rozgrzewamy czy chłodzimy?
PostNapisane: 2019-03-22, 15:44 
Ja to na takie ostre bóle to smaruję obolałe miejsce kremem dip rilif, on schładza i działa przecizapalnie, babeczka w aptece mi powiedziala że on właśnie na takie nagłe sytuacje typu zwichnięcie, skręcenie najlepszy


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Bolące stawy rozgrzewamy czy chłodzimy?
PostNapisane: 2019-04-12, 21:54 
Gardan mi bardzo pomógł przy skręconej kostce, ta kontuzja co jakiś czas przy zmianie pogody mnie boli i wtedy tylko te tabletki coś dają paracetamol na mnie tak dobrze nie działa


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Bolące stawy rozgrzewamy czy chłodzimy?
PostNapisane: 2019-06-13, 20:13 
Czy ten dip hot na bóle mięśni też będzie dobry? Dałam się namówić na pobieganie wczoraj i dzisiaj umieram, chyba sobie coś nadwyrężyłam bo ból nie do zniesienia :(


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO