dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Choroby paznokci
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-09-03, 15:14 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:565
Czytałam niedawno artykuł o tym, że często mamy problemy z paznokciami i je bagatelizujemy, a okazać się to może chorobą jak np grzybica paznokci. Macie jakieś doświadczenia? Jak dbacie o swoje paznokcie i czy zdarzyło się wam chorować? Leczenie nie jest skomplikowane, ale musi nas zobaczyć lekarz i przepisać odpowiedni lek. Tylko czy wiemy kiedy powinnyśmy już pójść do lekarza?

Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Choroby paznokci
PostNapisane: 2014-09-03, 23:12 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Nie miałam na szczęście tego problemu i obym go nie miała. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Choroby paznokci
PostNapisane: 2014-09-04, 17:33 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:565
To samo sobie pomyślałam, ale poczytałam trochę i zaskoczona jestem. Dotarłam na stronkę leczpaznokcie.pl i tam jest opisane, że jeśli paznokieć jest matowy, ma przebarwienia, nierówne krawędzie i jest łamliwy to może być oznaka choroby. Było też trochę o tym, że leczenie miejscowe jest mało skuteczne. Wiele osób które spotykamy na co dzień ma problemy z paznokciami, a nawet może nie wie, że to już choroba.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Choroby paznokci
PostNapisane: 2014-09-05, 15:19 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-03-28, 21:48
Posty:14
no ja na własnych paznokciach doświadczyłam, co to za upierdliwa choroba jest ta grzybica. Myślałam, że jak kupię w aptece lakier leczniczy, to raz dwa się wyleczy. A tu guzik. No i dopiero poszłam do lekarza i on mi przepisał taki doustny lek trioxal, który z przerwami biorę, żeby się tego skutecznie pozbyć.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Choroby paznokci
PostNapisane: 2014-09-06, 17:04 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:565
No właśnie czytałam na jakleczycpaznokcie.pl , że nieskuteczne są środki takie doraźne tylko własnie ważne jest leczenie ogólne, a leki przepisuje lekarz. O tym leku nie słyszałam, ale branie z przerwami ma sens. Grzybica paznokci podobno często jest następstwem grzybicy stóp. Czytałam też na na grzybicę paznokci jeśli chodzi o dłonie narażone są osoby obgryzające paznokcie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Choroby paznokci
PostNapisane: 2014-09-06, 17:12 
Na paznokcie, włosy ,cerę ma największy wpływ dieta zawsze tak jest. Nie wierzcie w super odżywki, które po tygodniu stosowania dają piękne włosy czy pazurki. Tylko dieta ma tu znaczenie. Trzeba jeść owoce, warzywa, mięso, nabiał.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Choroby paznokci
PostNapisane: 2014-09-08, 16:03 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:565
Nie jest tak. Jeśli paznokcie są kruchę i łamliwe, albo tracą kolor przez niedobory to oczywiście wystarczy zmienić dietę i zadbać o wszystkie skladniki odżywcze. Ale jeśli jest to spowodowane chorobą, to żadna dieta nie pomoże. Na tej stronce, ktorą podalam można o tym przeczytać. Wtedy już tylko dermatolog może pomóc skutecznie zwalczyć chorobę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Choroby paznokci
PostNapisane: 2015-03-14, 21:09 
Adept
Offline

Dołączył(a):2014-12-07, 21:23
Posty:17
ja miałam mega problem z paznokciami i już myślałam ze mi nic nie pomoże. Tak mi sie rozdwajały i łamały, że nie mogłam sobie poradzić. Żadna odżywka nie pomagała. Naprawdę byłam załamana, bo wstyd mi było pokazać dłonie gdziekolwiek. Poszłam do dermatologa i zlecił mi badania krwi. I nie uwierzycie, bo sama nie mogłam w to uwierzyć - lekarz powiedział, że mam niedobór żelaza i przez to mi się tak łamią pazury!! Kupiłam w aptece spam i po kilku tyg zażywania zobaczyłam pierwsze efekty. Teraz mam już naprawdę mocne paznokcie.


Ostatnio edytowano 2015-03-15, 15:21 przez samba_mamba, łącznie edytowano 1 raz
proszę nie spamować forum


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO