motoryzacja Forum o Szynszylach dietetyk wrocław

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

CIPRONEX i pochodne
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-05-16, 19:27 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:22
Posty:1076
Moi Drodzy,
Poniższy tekst jest OSTRZEŻENIEM skierowanym do wszystkich osób, dla których ludzkie zdrowie nie jest obojętne i które nawet nie przypuszczają jakie zagrożenie czycha w naszych aptekach.
Jest tam bowiem na półkach pewna grupa leków - syntetycznych antybiotyków zwanych fluorochinolami, które są stosunkowo często przepisywane na różnego rodzaju infekcje dróg moczowych, zapalenia płuc itp.
Flagowym produktem tej grupy leków jest chemioterapeutyk (błędnie przez lekarzy nazywany antybiotykiem) o nazwie CIPRONEX.
Informacje w dołączonej do niego ulotce MIJAJĄ się prawdą, bowiem iczba skutków ubocznych podczas/po użyciu tego leku jest znacząco wyższa niż wynika to z przeprowadzonych przedklinicznych badań przy tworzeniu ulotki i wprowadzaniu leku do obrotu.
Najlepszym na to przykładem jest amerykańska, zamknięta grupa na facebook'u, która liczy prawie 2,5 tys. poszkodowanych osób, niejednokrotnie okaleczonych na całe życie (spora ich część musi poruszać się na wózkach inwalidzkich).
Objawami ubocznymi tego leku są m.in. USZKODZENIA ŚCIĘGIEN (w tym ich zerwania), ZANIK MIĘŚNI, NEUROPATIE oraz nieokreślone zmiany w TKANCE ŁĄCZNEJ.
Są to bardzo bolesne objawy i znacząco wpływają na komfort życia. W ulotce nie jest wyraźnie zaznaczone, że te uszkodzenia mogą mieć często charakter NIEODWRACALNY.

Równy rok temu CIPRONEX został mi przepisany przez lekarza przy podejrzeniu infekcji urologicznej. Miałem go brać dwa tygodnie, jednak przy 13 dniu odstawiłem go, ponieważ dostałem wspomnianych skutków ubocznych. Myślałem,że umrę. Przez pierwsze kilka miesięcy cierpiałem m.in. na bezsenność, napady paniki, alergie (miałem takie nieprawdopodobne "jazdy", że naprawdę ciężko to opisać)
Najgorsze jednak, że uszkodziło mi kilka ścięgien w tym największe ścięgno w ludzkim ciele czyli pasmo biodrowo-piszczelowe oraz jego przyczepy.
I niestety nie są to "typowe" zapalenia ścięgien, jakie można obserwować np. u biegaczy ale tzw. "tendinozy" czyli strukturalne zmiany w ścięgnach, często ze zwłóknieniem tkanki. Oczywiście tak jak się domyślacie w ulotce również nie było o tym wzmianki, jak poważnego typu są to uszkodzenia.

Jeśli chodzi o mnie to minął już prawie rok od czasu kiedy wystąpiły te objawy i niestety praktycznie nie ma poprawy.
Wcześniej mogłem, podobnie jak wielu z Was drodzy Czytelnicy, ćwiczyć na siłowni, jeździć na rowerze, chodzić na wycieczki i tańce i cieszyć się życiem natomiast aktualnie prawdziwą wędrówką i wyzwaniem jest wyjście na zakupy do sklepu na rogu. Wiem, że może ciężko w to uwierzyć, ale takie są niestety fakty.
Piszę o tym bo jestem bardzo rozgoryczony tym, jak kilkanaście tabletek może diametralnie zmienić czyjeś życie.
Ta złość, że zaufało się lekarzowi. Ta złość, że zaufało się miłej pani w aptece, która sprzedała mi to bez zająknięcia. Ta złość, że przed wzięciem tego nie zrobiło się dokładnego rozeznania w internecie, gdzie na amerykańskich stronach sporo osób ostrzega przed tymi lekami.

Apel do Was - jeśli znacie jakieś osoby, które brały te leki i miały później problem z dziwnymi bólami w kończynach przekażcie im, że nie są w tym odosobnione. Jeśli sami braliście ten lek i nic Wam nie było - bądźcie na przyszłość ostrożni. Nowe badania z Turcji i Indii wskazują, że "antybiotyki" te są GENOTOKSYCZNE i CYTOTOKSYCZNE i działają podobnie jak najsilniejsze leki PRZECIWNOWOTWOROWE.

Myślę, że ta informacja powinna być rozpowszechniana, żeby ostrzec jak największą liczbę ludzi.

Więcej informacji na stronie www.toksyczny.pl , gdzie na głównej stronie jest ciekawy list autorstwa LEKARZA, który sam padł ofiarą tej klasy leków i mimo upływu kilku lat wciąż zmaga się ze wspomnianymi skutkami ubocznymi.

Moi Drodzy - uważajcie! Bądźcie czujni i ostrzegajcie innych.
Mnie niestety nikt nie ostrzegł przez co żyję teraz w ciągłym bólu, ale dzięki Waszej pomocy chciałbym rozpowszechnić tą informację i ostrzec o możliwych powikłaniach jak największą liczbę ludzi, oszczędzając im przy tym niepotrzebnego bólu i cierpienia.

Dziękuję za pomoc

_________________
medicus curat, natura sanat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: CIPRONEX i pochodne
PostNapisane: 2018-05-16, 20:02 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:22
Posty:1076
https://forum.echirurgia.pl/temat36927.htm

_________________
medicus curat, natura sanat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: CIPRONEX i pochodne
PostNapisane: 2018-05-18, 12:22 
Ostrzezenie przed lekami fluorochinolony (cipro, levoxa, avelox, gemifloksacyna ...)

Leki z grupy fluorochinolonow czyli ciprofloksacyna, levoxacyna, avelox,
gemifloxacyna, moxifloksacyna ... i inne o roznych nazwach handlowych
sa silnie toksyczne (tak samo jak leki przeciwnowotworowe)
i powoduja degeneracyjne efekty uboczne jednoczesnie na danym pacjencie
na tkance miesniowej, chrzestnej, sciegnach, tkance nerwowej
ktore moga byc trwale, w rezultacie powodujac trwale kalectwo
(czlowiek czuje sie jak stulatek, prawie jak warzywo z neuropatycznym
przewleklym bolem).
W USA agencja FDA wystosowala mocniejsze komunikaty
ostrzegajace o tych lekach:

FDA Drug Safety Communication: FDA updates warnings for oral and injectable fluoroquinolone antibiotics due to disabling side effects

Fluoroquinolone Antibacterial Drugs for Systemic Use: Drug Safety Communication - Warnings Updated Due to Disabling Side Effects

FDA Drug Safety Communication: FDA advises restricting fluoroquinolone antibiotic use for certain uncomplicated infections* warns about disabling side effects that can occur together

FDA strengthens safety warnings on Cipro, other antibiotics, due to dangerous side effects - CBS News

Dodam jeszczcze ze fluorochinolony dzialaja toksycznie na mitochondria
komorkowe, generalnie moga trwale uszkodzic kazdy narzad
prowadzac do smierci (nerki, jelita, tarczyce, watrobe), ale mimo doniesien
fda jeszcze nie wystosowala odpowiedniego komunikatu, ale jest to w trakcie.

Uszkodzenia po fluorochinolonach kumuluja sie w organizmie i kazdy
ma swoj wlasny limit tabletek tzn. mozna
przyjac kilka serii tych lekow i dopiero po ktorejs tam serii czlowiek
moze stac sie kaleka.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: CIPRONEX i pochodne
PostNapisane: 2018-05-18, 12:32 
https://mgr.farm/content/fluorochinolony-fda-ostrzega
Fluorochinolony – FDA ostrzega
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zaktualizowała dane dotyczące bezpieczeństwa fluorochinolonów (podawanych doustnie lub pozajelitowo). Według FDA, leki z tej grupy związane są z potencjalnie trwałymi działaniami niepożądanymi uszkadzającymi układ mięśniowo-szkieletowy (ścięgna, mięśnie, stawy) i zaburzającymi funkcjonowanie OUN. Według FDA działania te są na tyle poważne, że zostały one umieszczone w tzw. Black Box Warnining – ostrzeżeniu wyróżnionym czarną ramką na ulotce pacjenta.
Nowe zalecenia są efektem przeglądu bezpieczeństwa rozpoczętego w 2013 r. Na podstawie raportów post-marketingowych odnotowano przypadki trwałych uszkodzeń obejmujących dwa lub więcej układów u zdrowych wcześniej osób przyjmujących fluorochinolony. Działania te wystąpiły w ciągu kilku godzin do kilku tygodni po rozpoczęciu leczenia. Skutki uboczne utrzymywały się średnio 14 miesięcy, a w rekordowym przypadku nawet do 9 lat po odstawieniu leku.

FDA zaleca, aby fluorochinolony były zarezerwowane do użycia w przypadku, kiedy nie istnieją inne opcje terapeutyczne. W popularnym u nas wskazaniu – niepowikłanym zakażeniu układu moczowego, a także ostrym bakteryjnym zapaleniu zatok i zaostrzeniu przewlekłego zapalenia oskrzeli, ryzyko ciężkich działań niepożądanych przewyższa korzyści ze stosowania. Amerykańscy specjaliści uważają, że fluorochinolony powinny być dostępne tylko na wypadek ciężkich bakteryjnych infekcji.

Pacjenci powinni zostać poinstruowani przez lekarzy i farmaceutów o działaniach niepożądanych i zgłaszaniu o zaobserwowaniu podejrzanych objawów. Należą do nich: nietypowy ból ścięgien lub stawów, osłabienie mięśni, mrowienie, uczucie kłucia, drętwienie, halucynacje, lęki czy splątanie.W Polsce wśród fluorochinolonów stosowanych systemowo dostępne są: ciprofloksacyna, lewofloksacyna, moksyfloksacyna i ofloksacyna.

źródło: www.fda.gov


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: CIPRONEX i pochodne
PostNapisane: 2018-06-05, 13:26 
https://floxiehope.com/
This site is to give HOPE to those who are suffering from Fluoroquinolone Toxicity Syndrome as a result of being poisoned by fluoroquinolone antibiotics – Cipro, Levaquin, Avelox, Floxin, etc. It contains stories of healing.

Cipro, Levaquin, Avelox and all other fluoroquinolones are dangerous drugs that can have devastating effects that cumulatively I’ll refer to as Fluoroquinolone Toxicity Syndrome or Floxing. Fluoroquinolone Toxicity Syndrome/Floxing includes damage to connective tissue (tendons, ligaments, cartilage, fascia, etc.) throughout the body, damage to the nervous systems (central, peripheral and autonomic), and more. The damage done by fluoroquinolone antibiotics can destroy a person’s quality of life or even kill them. Certainly, there is a time and a place for drugs with dangerous side effects. If you find yourself in a septic shock induced coma, fluoroquinolones may save your life. Unfortunately, these drugs are not being reserved for life or death situations. People are being prescribed them for urinary tract infections, suspected prostate infections, upper respiratory infections, as a prophylactic for travelers’ diarrhea, ear infections, pink eye, etc. Thousands of people have suffered needlessly from the devastating effects of fluoroquinolone antibiotics, when another, safer antibiotic could have, and should have, been used.
Ta strona ma dać NADZIEI dla tych, którzy cierpią na zespół toksyczności fluorochinolonu w wyniku zatrucia antybiotykami fluorochinolowymi - Cipro, Levaquin, Avelox, Floxin, itp. Zawiera historie o uzdrowieniu.

Cipro, Levaquin, Avelox i wszystkie inne fluorochinolony są niebezpiecznymi lekami, które mogą mieć niszczycielskie działanie, które łącznie będę nazywać Toksycznością fluorochinolową lub Floxing. Syndrom Toksyczności fluorochinolonu / Floxing obejmuje uszkodzenie tkanki łącznej (ścięgna, więzadła, chrząstkę, powięź, itp.) W całym organizmie, uszkodzenie układu nerwowego (centralnego, obwodowego i autonomicznego) i wiele innych. Szkody wyrządzone przez antybiotyki fluorochinolowe mogą zniszczyć jakość życia danej osoby, a nawet ją zabić. Z pewnością jest czas i miejsce na leki o niebezpiecznych skutkach ubocznych. Jeśli znajdziesz się w śpiączce wywołanej wstrząsem septycznym, fluorochinolony mogą uratować ci życie. Niestety, leki te nie są zarezerwowane dla sytuacji życia lub śmierci. Ludzie są przepisywani im na infekcje dróg moczowych, podejrzane infekcje gruczołu krokowego, infekcje górnych dróg oddechowych, jako profilaktyka w przypadku biegunki podróżnych, infekcji ucha, różowego oka itp. Tysiące ludzi cierpiało niepotrzebnie na niszczycielskie działanie antybiotyków fluorochinolowych, gdy inny , bezpieczniejszy antybiotyk mógł i powinien był zostać użyty.
=====
The damage done by fluoroquinolones is largely unacknowledged by the medical establishment and an accurate diagnosis, compensation and relief are difficult to come by. There is no known cure for Fluoroquinolone Toxicity Syndrome/Floxing. However, many people continue to LIVE after being poisoned by fluroquinolones. They find healing, recovery, perseverance, compassion and hope. These are their stories.

This site is meant to give hope for healing to those who are adversely effected by fluoroquinolones. It is no way meant to disregard the pain of those who are chronically suffering from the horrifying effects of Cipro, Levaquin, Avelox or the other fluoroquinolones. There are people who don’t recover. Their stories are real and they matter. There are also people who are able to recover and I share their stories with the hope that they inspire others, or at least give hope that recovery is possible.

Here is a New York Times article about the dangers of fluoroquinolone antibiotics – http://well.blogs.nytimes.com/2012/09/10/popular-antibiotics-may-carry-serious-side-effects/?_r=0 – more news stories, research papers and other resources can be found on the “Links and Resources” page.
Szkody wyrządzone przez fluorochinolony są w dużej mierze nierozpoznane przez placówkę medyczną i trudno jest uzyskać dokładną diagnozę, kompensację i ulgę. Nie ma znanego leku na Toksyczno-Fluorochinolową Syndrom / Floxing. Jednak wiele osób nadal żyje po zatruciu flurochinolonami. Znajdują uzdrowienie, wyzdrowienie, wytrwałość, współczucie i nadzieję. To są ich historie.

Ta strona ma dać nadzieję na uzdrowienie tym, którzy są niekorzystnie powodowani przez fluorochinolony. Nie należy lekceważyć bólu tych, którzy cierpią z powodu przerażającego działania Cipro, Levaquina, Aveloxa lub innych fluorochinolonów. Są ludzie, którzy nie zdrowieją. Ich historie są prawdziwe i mają znaczenie. Są też ludzie, którzy są w stanie wyzdrowieć i dzielę się ich historiami z nadzieją, że inspirują innych lub przynajmniej dają nadzieję, że powrót do zdrowia jest możliwy.

Oto artykuł New York Timesa na temat zagrożeń związanych z antybiotykami fluorochinolowymi - http://well.blogs.nytimes.com/2012/09/10/popular-antibiotics-may-carry-serious-side-effects/?_r=0 - więcej artykułów, artykułów badawczych i innych zasobów można znaleźć na stronie "Linki i zasoby".
=====
Here is a Facebook group that is a great resource for those going through Fluoroquinolone Toxicity – https://www.facebook.com/groups/floxies/The Fluoroquinolone Toxicity Solution Ebook has helped many Floxies to recover, including Daniel, Cindy and Ruth. As a bonus, you will also receive The Floxie Food Guide – a book of diet guidelines to help you through fluoroquinolone toxicity:
Oto grupa na Facebooku, która jest świetnym źródłem informacji dla osób przechodzących toksyczność fluorochinolonów - https://www.facebook.com/groups/floxies/


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: CIPRONEX i pochodne
PostNapisane: 2018-06-13, 15:35 
QUINOLONE ANTIBIOTICS TOXICITY
https://www.google.pl/search?q=QUINOLONEANTIBIOTICSTOXICITY&rlz=1C1AVNG_enPL651PL651&oq=QUINOLONEANTIBIOTICSTOXICITY&aqs=chrome..69i57j0.2079j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
http://www.myquinstory.info/wp-content/uploads/2010/01/FLOX_REPORT_REV_11.pdf
http://www.george-eby-research.com/html/quinolone-antibiotic-toxicity.pdf
Quinolone Antibiotics
Have A Dangerous History
https://www.side-effects-site.com/quinolone-antibiotics.html
oxicity of fluoroquinolone antibiotics to aquatic organisms.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15720004
When antibiotics turn toxic
https://www.nature.com/articles/d41586-018-03267-5
Welcome to Quintox Support – the website for
QUINOLONE TOXICITY SUPPORT UK
Why are you here?

You're probably here because you've been taking Ciprofloxacin or Levofloxacin or one of the other Quinolone antibiotics and suddenly your body feels like it's crashed. You might have been to your doctor already and he or she said it's not likely to be the Quinolone; so you've searched on-line and found some horror stories. You discovered that you've been floxed - and then you found us.
Why are we here?
We're here because we've been there before you. We took Ciprofloxacin for a UTI or maybe prostatitis, or we took Levofloxacin for sinusitis. Whatever it was, we weren't really dangerously ill, but we did want to get better. None of us were warned by a doctor that the antibiotic we'd been prescribed could ruin our lives.
We're here to offer help, advice and friendly support to fellow UK sufferers of
Adverse Reactions to Quinolone Antibiotics – Ciprofloxacin, Levofloxacin, Moxifloxacin, Ofloxacin and Norfloxacin. We hope at least a little good will then come from our collective agonising experiences of being floxed.
We're here to campaign for doctors to only prescribe Quinolone antibiotics as a last resort medication after everything else has failed. They are very powerful drugs designed to tackle life-threatening infections such as sepsis, Pandemic Pneumonia and Anthrax. They are called last line of defence drugs yet are very often prescribed as first line of defence for very ordinary infections.
We're here to raise awareness amongst both doctors and patients as to how debilitating, disabling and even life-threatening Adverse Reactions to Quinolones can be.
Who are we?
We're an assortment of people from all walks of life, who have come together because of the effects of Quinolone Toxicity. Our Facebook group was founded in September 2015 by me, Miriam Knight (see story no. 10) after I had been searching for help, advice or just anything re floxing on the Internet. I got 'chatting' with a very knowledgeable sufferer, Debbie Carol, who said she wished there was a UK group but that she felt too ill most of the time to do anything about it - so I blithely said I would do it! She and I are the Admins of the FB group and you can find information about joining us on the Contact page.
We are neither funded by nor affiliated to any group or organisation. We do not have a vendetta against any company or organisation. We know that Quinolone antibiotics do save lives and only ask that they be restricted for use in life-threatening situations.
Witamy w dziale wsparcia Quintox - stronie internetowej dla
WSPARCIE TOKSYCZNOŚCI QUINOLONE UK
Dlaczego tu jesteś?
Prawdopodobnie jesteś tutaj, ponieważ brałaś Ciprofloksacynę lub lewofloksacynę lub jeden z innych antybiotyków chinolonowych i nagle twoje ciało czuje się jakby się rozbił. Być może byłeś już u swojego lekarza i on lub ona powiedział, że prawdopodobnie nie będzie to Quinolon; więc przeszukaliście on-line i znaleźliście przerażające historie. Odkryłeś, że zostałeś spieniony - a potem znalazłeś nas.
Dlaczego tu jesteśmy?
Jesteśmy tutaj, ponieważ byliśmy tu przed tobą. Wzięliśmy Ciprofloksacynę na ZUM lub być może zapalenie gruczołu krokowego, lub wzięliśmy lewofloksacynę na zapalenie zatok. Cokolwiek to było, nie byliśmy naprawdę niebezpiecznie chorzy, ale chcieliśmy się poprawić. Nikt z nas nie został ostrzeżony przez lekarza, że ​​przepisany przez nas antybiotyk może zrujnować nasze życie.
Jesteśmy tutaj, aby zaoferować pomoc, porady i przyjazne wsparcie dla osób cierpiących na Wielką Brytanię
Działania niepożądane na antybiotyki chinolonowe - ciprofloksacyna, lewofloksacyna, moksyfloksacyna, ofloksacyna i norfloksacyna. Mamy nadzieję, że przynajmniej odrobina dobrej woli będzie pochodzić z naszych kolektywnych bolesnych doświadczeń bycia wypluwanymi.
Jesteśmy tutaj, aby prowadzić kampanię dla lekarzy, którzy przepisują tylko antybiotyki chinolonowe jako ostateczne leki, po tym, jak wszystko inne zawiodło. Są bardzo silnymi lekami zaprojektowanymi do zwalczania zagrażających życiu infekcji, takich jak sepsa, Pandemiczne zapalenie płuc i Wąglik. Nazywa się je ostatnią linią leków obronnych, ale bardzo często są zalecane jako pierwsza linia obrony w przypadku bardzo zwykłych infekcji.
Jesteśmy tutaj, aby podnieść świadomość zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów, w jaki sposób może występować osłabienie, unieruchamiające, a nawet zagrażające życiu reakcje niepożądane na chinolony.
Kim jesteśmy?
Jesteśmy grupą ludzi z różnych środowisk, którzy spotkali się ze względu na efekty toksyczności chinolonu. Nasza grupa na Facebooku została założona we wrześniu 2015 r. Przeze mnie Miriam Knight (zobacz historię nr 10) po tym, jak szukałem pomocy, porady lub po prostu czegoś, co wypływało z Internetu. Rozmawiałem z bardzo dobrze poinformowaną ofiarą, Debbie Carol, która powiedziała, że ​​żałuje, że nie ma grupy w Wielkiej Brytanii, ale czuła się zbyt źle przez większość czasu, aby coś z tym zrobić - więc beztrosko powiedziałem, że to zrobię! Ona i ja jesteśmy administratorami grupy FB i możesz znaleźć informacje o dołączeniu do nas na stronie Kontakt.
Nie jesteśmy finansowani ani stowarzyszeni z żadną grupą lub organizacją. Nie sprzedajemy żadnej firmy ani organizacji. Wiemy, że antybiotyki chinolonowe ratują życie i wymagają jedynie, aby były ograniczone do stosowania w sytuacjach zagrażających życiu.
https://www.facebook.com/groups/quinolonetoxicitysupportuk/


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO